Cristiano Ronaldo: Byl jsem krůček od přestupu do Arsenalu, je to fantastický klub

Portugalská legenda se již po mnoho let přetahuje s Argentincem Messim o pomyslný fotbalový trůn. Bylo by tomu tak i v případě jeho téměř dokonaného přestupu do Arsenalu namísto do Manchesteru United?

Embed from Getty Images

Dlouholetý manažer Gunners Arséne Wenger prohlásil, že nedotaženého přestupu Cristiana Ronalda do Arsenalu lituje nejvíce ze všech dalších, které se v dlouhém období jeho vlády odehrály.

Francouz na lavičce Arsenalu mohl Ronalda do týmu přivést v roce 2003, tedy ve stejném roce, kdy jej jako novou akvizici ohlásil Manchester United. Ronaldo zazářil ve Sportingu Lisabon a začala se o něj zajímat dvě trenérská esa, Wenger a Ferguson.

Ronaldo, který je v současnosti pod smlouvou v Juventusu, již několikrát informaci potvrdil. Naposledy pro ITV.

“Ano, je to pravda. Byl jsem přestupu do Arsenalu opravdu blízko. Jen krůček,” uvedl pětatřicetiletý fotbalista.

Ronaldo už dokonce držel v ruce dres Arsenalu, ale přestup nakonec nebyl realizován.

“Chtěl bych se jeho fanouškům omluvit. Omlouvám se, že jsem do Arsenalu nepřestoupil,” vyjádřil se v rozhovoru a přiznal, že Arsenal i po mnoha letech v Manchesteru sledoval a vnitřně mu přál jen to nejlepší.

“Sice se přestup nikdy nezrealizoval, ale oceňuji, co pro mě klub udělal. Obzvláště bych chtěl poděkovat Arsénu Wengerovi. Arsenal je fantastický klub.”

Je pouze spekulativní uvažovat nad tím, kolika úspěchů by Arsenal s Ronaldem na soupisce dosáhl. To už se nikdo nedozví. Každopádně mít jej na hřišti na své straně anebo na straně soupeře, to je zatracený rozdíl.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.