Spojte se s námi

Fotbal

Coufal zůstane ve West Hamu další dva roky! Klub aktivoval klauzuli v jeho smlouvě

Vladimír Coufal zůstane Kladivářem další dva roky. Pravý obránce české reprezentace měl ve své smlouvě klauzuli, která klub opravňuje prodloužit jeho kontrakt o dvě sezóny. A to právě vedení West Hamu udělalo.

Publikováno

dne

Vladimír Coufal zůstane Kladivářem další dva roky. Pravý obránce české reprezentace měl ve své smlouvě klauzuli, která klub opravňuje prodloužit jeho kontrakt o dvě sezóny. A to právě vedení West Hamu udělalo.

Kdo ho zná, často jej popisuje tak, že většího dříče nezažil. Vladimír Coufal nedostal do vínku od boha bůhvíjaký fotbalový talent, ale přesto pravidelně nastupuje v nejlepší lize světa.

Je to totiž extrémní dříč, který obětuje pro fotbal mnohé. Přes Hlučín, Opavu a Liberec se dostal až do Slavie, kde se rychle stal nejlepším bekem ligy a ze sestavy reprezentace vytlačil bundesligového Pavla Kadeřábka.

Jelikož má velké ambice, tak vedení Slavie doslova prosil, ať ho nechají odejít do zahraničí. V září 2020 po vypadnutí s Midtjyllandem tak sešívaní svolili a za 6 milionů eur prodali Coufala do West Hamu.

Neúnavný pravý bek ihned zapadl do základní sestavy a fanoušci Hammers si jej zamilovali. Je totiž přesně typem fotbalisty, jaké mají v Anglii rádi – dříč a bojovník, který nevypustí jediný souboj a skluz pro něj rozhodně není sprosté slovo.

Během uplynulé sezóny zažil trochu turbulentní období, často byl na marodce kvůli zranění, na podzim také vypadl ze sestavy a začalo se dokonce mluvit o jeho odchodu z Londýna.

Na jaře si však uzmul své místo v sestavě zpět a povedenými výkony si opět vysloužil přízeň fanoušků. V červnu navíc bude mít příležitost vylepšit zpackanou ligovou sezónu triumfem v Konferenční lize doma v Praze.

Do finále v Edenu navíc bude moct Coufal nastoupit s klidným vědomím toho, že nejde o jeho poslední zápas v dresu Kladivářů.

Novinář se specializací na West Ham Roshane Thomas z jednoho nejlepších sportovních webů The Athletic přišel s informací, že West Ham aktivoval klauzuli v Coufalově smlouvě, která prodlouží kontrakt 30letého obránce o další dva roky.

Zdroj: The Athletic, Roshane Tomas

Reklama

Oblíbené