Reklama

Coufal o zápase v Baku: Nechápu, co za to musela UEFA dostat. Trávník? Jak když si doma pokropíte zahradu

Vladimír Coufal se nebojí kritizovat organizaci UEFA, která pořádá mistrovství Evropy. Vadí mu, že musela česká reprezentace sehrát čtvrtfinálový zápas v Baku, které se ani nenachází na půdě Evropy. Navíc nebyl ani spokojen se stadionem a hřištěm.

Česká fotbalová reprezentace skončila na Euru ve čtvrtfinále, když nestačila na výběr Dánska. Většinová část společnosti byla s výkony reprezentantů spokojena.

Kaňkou šampionátu však bylo Baku. Hlavní město Ázerbájdžánu totiž pořádalo několik zápasů včetně České republiky s Dánskem.

A na to si v rozhovoru pro iSport postěžoval pravý obránce Vladimír Coufal, jenž se nebál opřít i do samotné organizace UEFA.

“Nápad hrát v Baku byla hrozná blbost. Hrát mistrovství Evropy v Asii, Česko-Dánsko v Baku, zápas, který v Ázerbájdžánu absolutně nikoho nezajímal… Já nevím, kdo tohle mohl vymyslet. Nevím, nechápu, co asi za to musela UEFA dostat. Je neuvěřitelné, že tohle mohl někdo udělat,” řekl Coufal.

Nevadilo mu však pouze samotné umístění zápasu, ale také samotný stadion a kvalita trávníku, na kterém se zápas odehrál.

“Pokaždé když jsem šel před autem pro balon za lajnu, musel jsem běžet dvacet, třicet metrů až za atletickou dráhu. Trávník totálně šílený. Nechápu, oni dají do Baku čtvrtfinále a tam není pořádné hřiště. Jak když si doma pokropíte zahradu a jdete si na ni zahrát,“ dodal.

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Daleko, špatný trávník, hodně místa okolo hřiště no ale ješden tým vyhrál v těch samých podmínkách. Pana Coufala si jako fotbalisty moc vážím, umí, ale mluviti stříbro, mlčeti zlato.

  • Co se divíte, Coufal je pravej slávista, tam se víc stěžuje, než myslí, alespon mezi hráči.

   • Hrát ale čtvrtfinále v Baku byla opravdu neskutečná blbost… Člověk nemusí být slávista, aby si mohl udělat vlastní názor. Nikde neříká, že kvůli tomu prohráli nebo že to nějak ovlivnilo zápas. Ale blbost to byla neskutečná… A co se týče hřiště, tak na to si asi taky názor udělat umí. Ale chápu, že když je to bývalý slávista, tak vám se nezavděčí nikdy…

   • Sparťanský fanatik promluvil. Sice nepozná, o čem je řeč, ale hned se musí otřít o Slavii.

 2. Vzhledem k tomu jak si mohla odpočinout před semifinále anglie tak Dánsko ani Česko neměli žádnou šanci na postup,toto bylo neregulérní a nesportovní rozhodnutí uefa.Cesta do Baku a zpět 13-náct hodin v letadle,neuvěřitelné.

 3. Jak říká Josef – stejné podmínky pro všechny. Zřejmě jsou již naši natolik zvyklí na jiné prostředí, že na palouku již to neumí. Ale hrát se tam nemělo.

 4. žádná tráva ale hráči prý chtěli před utkáním navýšit odměny s 10 na 50 mil. ale to se nepíše.Předseda prý odmitl tleskám!

 5. Tak je to dědictví zkorumpovaného Platiniho,měl by si dát hlavičku o futra,aspon 5x denně 7x v týdnu
  Kovová teda….

 6. Proč ME nehrát třeba v Africe nebo v Americe i SAE by se hodili? To co UEFA předvádí v poslední době je stěží pochopitalné a chtělo by to udělat průvan jako se o to pokouší v naší fotbalové baště?!

 7. Pane Coufal, co tím chcete říct? Cestování je jedna z vymožeností fotbalu a v Ázerbájdžánu hráli i jiná mužstva v rámci šampionátu. Trochu pokory by Vám nezaškodilo. Kde jste byl např. před 5 lety, abyste takto mluvil. Co byste tehdy za to dal, kdybyste tam mohl hrát…

 8. Baku bych pochopil. Je to bývalí SSSR. Ale Izrael nechápu. Dokonce se chce dostat do Evropské zóny Austrálie. Důvod. Nemá kvalitní soupeře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené