Více
  Novinky Fotbal EURO 2020 Copa América 2020 již zná složení svých skupin! Šampionát zahájí duel Argentiny...

  Copa América 2020 již zná složení svých skupin! Šampionát zahájí duel Argentiny s Chile

  -

  Již 47. ročník šampionátu Copa América se odehraje v létě 2020. Na turnaji bude soutěžit 12 týmů, přičemž jako tradičně jich deset patří pod CONMEBOL, tedy Jihoamerickou fotbalovou konfederaci, a dva týmy byly přizvány coby hosté z jiných kontinentů. Poprvé v historii bude akce pořádána ve dvou hostitelských státech, v Argentině a Kolumbii. Rozlosovány byly již skupiny a znám je i rozpis utkání.

  V rozmezí od 12. června do 12. července se bude konat fotbalový svátek na jihoamerickém kontinentu. Poprvé v historii turnaje se hostitelství ujmuly dva státy a to především z jednoho důvodu. Aby fanoušci jednotlivých reprezentací měli co nejblíže své favority a aby se zápasy staly lépe přístupnými pro většinovou společnost. Což je rozhodně dobrý krok.

  Každý ze dvou pořadatelských států bude hostit zápasy skupinové fáze, dva čtvrtfinálové duely a po jednom semifinále. Finálové klání se odehraje v Kolumbii. Všechny reprezentace odehrají minimálně 5 utkání ve státě, který mají nejblíže. Na turnaji celkově bude k vidění 38 zápasů.

  Jako dva hostující týmy na šampionátu budou působit Austrálie s Katarem, tedy dva poslední vítězové Asijského poháru. První zmiňovaný host bude působit ve skupině A po boku Argentiny, Bolívie, Uruguaye, Chile a Paraguaye. Druhý z hostů bude muset čelit Kolumbii, Brazílii, Venezuele, Ekvádoru a Peru.

  Z obou skupin mohou postoupit 4 týmy, které se následně jako tradičně potkají ve vyřazovacích bojích. Finále, jak již bylo zmíněno, se odehraje v Kolumbii a to poprvé od roku 2001.

  Turnaj bude zahájen 12. června 2020, když v Buenos Aires vyzve Argentina na domácí půdě Chile.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Moderní technologie v hokeji (3/3) – Pomůcky ve hře i při...

  Po návštěvě moderních arén (zde) a zkoumání moderní technologie v oblasti televizních hokejových přenosů (zde), nyní zakončíme třetí částí poutě, abychom odkryli...

  Trenér Trpišovský vybral třicítku nejlepších hráčů ligy, téměř polovinu tvoří jeho...

  Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský vybral pro Deník Sport 30 nejlepších hráčů Fortuna ligy. Většinu seznamu tvořili jeh svěřenci, své místo v...

  Místopředseda Dynamo FANS: Pardubice si nedovedu představit v nižší soutěži

  Tentokrát se vracíme na tribuny zpátky do Pardubic. Aktivní čtenáři si mohli všimnout, že nedávno vyšel článek, který nesl název - Šéf...