Spojte se s námi

Liga mistrů

Conte: Vydáme ze sebe všechno a můžeme Barceloně ublížit

Publikováno

dne

Na tiskovce před posledním zápasem ve skupině s Barcelonou pochopitelně nemohl chybět ani lodivod Interu Antonio Conte, jenž zdůraznil důležitost souboje na stadionu Giuseppeho Meazzy, který je extrémně důležitý pro jeho svěřence v rámci budoucnosti v soutěži.

http://gty.im/1187378385

Jaké jsou vaše dojmy před nejdůležitějším zápasem sezony?

Jsme si velice vědomi důležitosti tohoto zápasu, ve kterém hrajeme o postup do další fáze Ligy mistrů. Pro tým je to důležitý moment a dosáhli jsme posledního kola ‚skupiny smrti‘ s šancí na postup. To nás činí velice šťastnými a na nikom nejsme závislí. Chceme i nadále pokračovat v této soutěži a je to pro nás velmi důležité. Jedná se o můj čtvrtý ročník Ligy mistrů.

Je pro vás výhodný fakt, že Barcelona už má jistý postup?

Hovoříme o Barceloně, jednom z nejlepších týmů na světě. Na světě existují tři nebo čtyři kluby, které každou sezonu začínají s vidinou výhry ve všech soutěžích a jedním z nich je Barcelona. To znamená, že má 22 hráčů na nejvyšší úrovni. Do Milána samozřejmě přijedou zahrát bez tlaku a to pro ně může být pozitivní, protože to ucítí v nohách. Když necítíte tlak, připadá vám, že se vznášíte. Řekl jsem mým hráčům, že musí ze sebe vydat vše a nemít lítost. To je náš cíl.

http://gty.im/1187378294

Jaký je cíl Interu v tomto ročníku Ligy mistrů?

Potřebujeme myslet na to, co se děje nyní a nic víc. Hrajeme doma s Barcelonou a pokud zvítězíme, jsme v osmifinále, což je naší motivací. Získáváme zkušenosti a nedíváme se někam do budoucna.

O co žádáte fanoušky?

Doufáme, že nám dají pozitivní energii a že tuto velkou překážku překonáme. Snad tato energie dojde k mým hráčům a všichni, opakuji všichni, musí vést Inter do další fáze Ligy mistrů – ať už hráči na hřišti, tak diváci na tribunách.

Nachází se nyní Inter ve svém nejlepším momentu?

Jsme lídry Serie A, tým se vyvíjí a bere na sebe čím dál tím větší zodpovědnost. Před koncem tohoto kalendářního roku nám zbývá odehrát tři zápasy a musíme vydat vše. Zítra nebude další druhá šance a to nám musí dodat síly a ochotu hrát. V obtížném okamžiku ze sebe vždy musíte vydat to nejlepší.

Reklama

Oblíbené