Spojte se s námi

Fortuna liga

Co ukázala Slavia: Další šílený venkovní výkon, jednu šablonu už soupeři přečetli. Čas hájení skončil

Slavia v neděli jen remizovala v Teplicích 0:0, když předvedla další ze svých velice špatných venkovních výkonů. To se opakuje již třetí sezónu po sobě. A kritika sílí.

Publikováno

dne

Slavia v neděli jen remizovala v Teplicích 0:0, když předvedla další ze svých velice špatných venkovních výkonů. To se opakuje již třetí sezónu po sobě. A kritika sílí.

Šílený venkovní výkon

Už třetí sezónu po sobě má Slavia obrovské problémy zvládat venkovní zápasy. Extrémní rozdíl to byl v minulé sezóně, kdy sešívaní doma jen jednou remizovali a zbytek utkání vyhráli a venku byli průměrní. Právě ztráty v Teplicích, v Boleslavi, v Budějovicích, v Olomouci či v Liberci ji v konečném součtu stály titul.

Zdálo se, že už se sešívaní poučili. I když venkovní výkony stále nebyly ideální, alespoň výsledkově v nové sezóně dokázali zvládat duely v Budějovicích, v Boleslavi či v Pardubicích. Jenže v Jablonci a Teplicích se zrodily opět jen remízy a slávisté už ztrácejí dva body na Spartu.

Je to v hlavách? Nebo čím to je, že se sešívaní absolutně nedokáží připravit na venkovní zápasy? Za nejlepší éry trenéra Trpišovského drtila Slavia soupeře doma i venku, bylo jí prakticky jedno, kde hraje. Teď jakmile opustí Prahu, tak výkon klesne o 50 %.

Jedna šablona

Slavia má jednu šablonu způsobu hry, jenže to už všichni soupeři přečetli a naučili se, jak proti ní, zejména doma, hrát. Většině týmů stačí stoupnout si do vápna a čekat na ojedinělý brejk. Sešívaní absolutně nedokáží ani s 80 % držením míče otevřít obranu a je z toho spíše házená s obehráváním vápna.

A když už má Slavia ve vápně dvoumetrového Tijaniho a Jurečku k tomu, tak centry létají buď přízemní na prvního hráče soupeře nebo přetažené pro gólmana. Sešívaní vůbec neumí zareagovat na špatně se vyvíjející vývoj utkání a nedokáží si vypracovat ani stroprocentní šanci. Když včera jednu měli a proměnili, tak jim ji sebral VAR po těsném ofsajdu.

Čas hájení skončil

Až doteď byl Jindřich Trpišovský braný jako nedotknutelný bůh, kterému slávisté bezmezně věří a i když občas něco nevyjde, nadále bude mít podporu všech sešívaných. Kdokoliv se jen zmínil o výměně trenéra, byl považován za blázna a zrádce. Jenže tenhle čas hájení už skončil.

Dva roky bez titulu, loni naprosto ostudný nepostup z extrémně slabé skupiny v Konferenční lize a už třetí sezónu po sobě šílené venkovní výkony. I když je Trpišovský pro slávisty bůh, který z klubu udělal hegemona posledních let, i na jeho osobu už kritika dost sílí.

A bude s tím muset rychle něco udělat, protože být tři roky bez titulu by pro Slavii bylo až tragické. Na druhou stranu, Jaroslav Tvrdík opakuje, že Trpišovský nevyhodí, dokud ve Slavii bude on. A že po něm nežádá tituly, ale aby hrál pravidelně Evropu a prodával mladé hráče do zahraničí a tím byl klub soběstačný. A to Trpišovský činí dokonale.

Jenže zhoršující se výkony jsou dost alarmující. Sám Trpišovský i další lidé z klubu hodnotí tento kádr jako ten nejsilnější za jejich působení, dokonce lepší než ten, který památne vyřadil Sevillu. Jenže na hřišti to absolutně není vidět.

Kromě Karviné Slavia nikoho neporazila bez větších problémů. Třikrát vyhrála 1:0, s Hradcem dala na 2:0 až ke konci, Zlín v Edenu ke konci snížil na 1:2 a ještě bylo drama, Budějovice ve druhém poločase vyrovnaly a k tomu tři remízy s Teplicemi, Jabloncem a Spartou.

Suma sumárum, jediná větší výhra přišla nad Karvinou, o dva góly pak Slavia porazila už jen Budějovice (3:1), jinak to byla vždy výhra o gól. A jak je vidno na duelech v Jablonci a v Teplicích, na ten jeden gól se nedá vždy spoléhat.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené