Spojte se s námi

Fortuna liga

Co sledovat v 6. kole: Klasicky vyhrocená bitva na severu, venkovní zkouška Boleslavi

Poslední kolo před reprezentační pauzou je tady, co nabídnou víkendová klání Fortuna ligy? Dobře naladěnou Spartu čeká nepříjemný Liberec, v souboji o TOP 6 se pobije Baník Ostrava s Mladou Boleslaví.

Publikováno

dne

Poslední kolo před reprezentační pauzou je tady, co nabídnou víkendová klání Fortuna ligy? Dobře naladěnou Spartu čeká nepříjemný Liberec, v souboji o TOP 6 se pobije Baník Ostrava s Mladou Boleslaví.

Liberec vs. Sparta

Když se tyto dva týmy potkají, je to pokaždé vyhrocené. Zvláště pak na severu Čech. V minulé sezoně Sparta otáčela až v závěru dvěma penaltami, v MOL Cupu slavila úspěch na pokutové kopy. Slovan má co vracet.

Slovan je bez velké opory Christiana Frýdka, naopak vrátit se má lídr a odchovanec Slavie Lukáš Červ. Záloha by tak měla fungovat, trojice by Kaanu Kairinenovi, pokud nastoupí, mohla dělat problém.

Letenští jsou ale po obratu proti Dinamu Záhřeb sebevědomí, v kabině je dobrá atmosféra a sestava funguje, i když se občas zarotuje. V neděli to bude velký šlágr, který by ale Sparta měla zvládnout.

Slovácko vs. Zlín

Derby, které mívá v posledních letech jednoznačné výsledky. Slovácko je i tentokrát v lepší formě, vyhrává ale spíše se štěstím, navíc útočníkům se stejně jako loni nedaří. Doma je však doma a v derby to platí dvojnásob. 

Zlín bude uvolněný, jelikož minulé kolo poprvé v sezóně vyhrál. Mladíci hrají dobře, Stanislav Dostál je rozchytaný, ale zbytek defenzivy je s vykřičníky. Nebude překvapením, pokud si Pavel Vrba taktikou půjde pro remízu. 

Baník vs. Mladá Boleslav

Baník se zvedá, všech svých sedm bodů získal na domácí půdě. Abdullahi Tanko se ukazuje jako skvělý žolík, jeho rychlost by mohla platit i na Marka Suchého. Obrana si naopak zvyká na období bez Enea Bitriho. 

To hraje do karet Boleslavi, která má i bez Vasila Kušeje ofenzivu nabitou. Minulý týden si Středočeši odpočinuli, Plzeň zápas kvůli pohárům odložila. Letos svěřenci Marka Kuliče zatím prohráli pouze se Slavií.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené