Reklama

Co před derby pražských “S” zaznělo z úst Jindřicha Trpišovského?

Svátek českého fotbalu je na pořadu dne v 10. kole Fortuna ligy. Obě pražská “S” mají v nohách čtvrteční zápasy evropských pohárů a nyní si to rozdají mezi sebou. Zatímco Sparta zdolala Rangers FC (1:0), tak Slavia v čele s Jindřichem Trpišovským klopýtla s Feyenoordem (1:2).

Jenže derby je odlišný zápas a dokáže rychle mazat předešlé úspěchy i neúspěchy. Je to zápas o všechno bez pohledu na postavení v tabulce. Fanoušci obou týmů si před zápasem mohou věřit na zisk všech tří bodů, což je jenom dobře.

Sparťani cítí, že jejich tým relativně šlape a navíc porazil silné Rangers FC. Slavisté si na Spartu zase mohou věřit z toho důvodu, že s ní nezakusili porážku od roku 2016. Červenobílá šňůra neporazitelnosti (se Spartou) trvá konkrétně 14 zápasů.

Jak derby vidí trenér Jindřich Trpišovský?

“Defenziva je vždy důležitá součást velkých zápasů. Takové zápasy však zvládáte pouze, když jste komplexní. Musíte podat dobrý výkon v ofenzivě, v defenzivě, k tomu přidat běžecké výkony a navíc ještě potřebujete nadstandardní individuální výkony a týmovost.”

“Myslím si, že ty týmy jsou na tom podobně, ale ten zápas je prostě specifický. Rozhodují individuální výkony a i mentální nastavení. Zároveň určité klíčové momenty. Nedávno jsme tam hráli, soupeř nedal penaltu a my vzápětí dali gól, takže ten zápas má vždy nějaký klíčový moment. To rozhoduje a ne to, jak kdo vstoupil do sezóny.”

“Tomáše Holeše máme zaparkovaného v obraně a potřebovali bychom ho v záloze. Chybí nám ta jeho typologie ve středu hřiště, když tam hrál, tak jsme v těch vzájemných zápasech byli úspěšní (na tom postu). Absence v defenzivě jsou pro nás citelné, protože nemůžeme měnit to složení záložní řady v tom středu, jak bychom chtěli,” komentoval Trpišovský marodku na postu středních obránců.

300. derby pražských “S” nabídne spoustu emocí a vypětí, kdo se nakonec bude radovat z ovládnutí Prahy?

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené