Spojte se s námi

Fotbal

Co očekávat od zápasu s Albánií? Opět mladou krev, boj o střed hřiště i útok

Českou reprezentaci čeká ve čtvrtek večer duel s Albánií, půjde o Kvalifikaci na mistrovství Evropy v Německu. Češi zatím vedou svou kvalifikační skupinu a to budou chtít udržet i nadále. Co od zápasu očekávat?

Publikováno

dne

Českou reprezentaci čeká ve čtvrtek večer duel s Albánií, půjde o Kvalifikaci na mistrovství Evropy v Německu. Češi zatím vedou svou kvalifikační skupinu a to budou chtít udržet i nadále. Co od zápasu očekávat?

Mladá krev vpřed

Jaroslav Šilhavý je brán za konzervativnějšího trenéra, který rád sází na své „koně“ a nerad mění sestavu. Proto bylo na jaře šokem, když do nominace poprvé zahrnul třeba Davida s Matějem Juráskem, Martina Vitíka nebo Tomáše Čvančaru.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Překvapil poté i základní sestavou proti Polsku, když se v ní objevili mladíci David Jurásek, Tomáš Čvančara, Adam Hložek nebo Ladislav Krejčí. A přineslo to ovoce, Češi po skvělém výkonu vyhráli 3:1.

Tentokrát sice Jurásek nebude k dispozici kvůli zranění, ovšem do útoku jsou opět připraveni Hložek s Čvančarou. Nejde ale jen o mladou krev, spíše o to využívat hráče ve formě. O slovo se tak hlásí třeba i Václav Černý.

Boj o střed hřiště

Šilhavý přeformoval tým do formace 3-4-3, která Čechům sedí. Ve středu hřiště je tak ale místo jen pro dva hráče, jedním z nich jistojistě bude kapitán Tomáš Souček, který má místo jisté.

Vedle něj je to však otevřeno, o místo se během kvalifikace budou přetahovat Alex Král a Michal Sadílek. Vyloučeno ale není ani to, že by Češi nastoupili ve formaci 3-5-2 se všemi třemi středopolaři.

Koho do útoku?

Hlavní útočná hvězda, Patrik Schick, je kvůli zranění nadále mimo, i tak má ale Šilhavý se svými kolegy pořádně zamotanou hlavu. Na tři místa se mu hlásí hned několik zájemců.

Při zranění Schicka převzal pozici útočníka číslo jedna Jan Kuchta, proti Polsku si o své místo řekl i Tomáš Čvančara a k dispozici je také Adam Hložek, ačkoliv ten začátek sezóny spíše proseděl na lavičce.

Šilhavý může sáhnout také pro Václava Černého, nebo i Ondřeje Lingra, který si svými výkony vysloužil přestup do Feyenoordu. Do útoku má navíc Šilhavý ještě dva slávisty, Václava Jurečku s Mojmírem Chytilem.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené