Co je Value betting a jak sázet na kurzy s hodnotou?

Naprostou alfa omegou v úspěšném sázení je znalost takzvaného Value betting (Value bets), což v překladu znamená hodnotná sázka. Sázení na kurzy s hodnotou je o tom, že vyhledáváte výhodné kurzy, které by podle vaší analýzy měli být nižší, než nabízí sázková kancelář. Právě přesná analýza dané události a správný Money management je klíčem k úspěchu.

Jak vypočítat Value bettting?

Hodnota sázky je v tom, že sázková kancelář nesprávně odhadne situaci a nabídne sázkařům vysoký kurz na danou událost. Sázkové kanceláře ale hrají i s jinými faktory, jako je například objem peněz na jedné či druhé straně, a proto nemusí kurzy odpovídat tomu, co je reálné.

Pokud si správně určíte tu skutečnou hodnotu, poté rychle uvidíte to, zda je pro vás kurz výhodný či nikoliv.

Příklad: 100/pravděpodobnost v % = Kurz | 100/40 = 2.5

Pravděpodobnost ve Value betting

Pravděpodobnost už bude čistě na vás, jelikož právě zde se projeví váš talent na sázení. Do tohoto procentuálního čísla, kterým vyjádříte pravděpodobnost výhry musíte zahrnout vše.

Patří sem síla týmu, forma, vzájemné zápasy, zranění, faktor trenéra či domácího prostředí. Počítat musíte i s počasím. Především ve sportech jako je fotbal je faktorů velmi mnoho a čím více budete mít informací, tím přesnější vaše předpověď a následné určení správného kurzu bude.

Jak začít s online sázením? Klikněte ZDE a projděte si rady a tipy krok za krokem

Kdy má tedy kurz hodnotu?

Hodnotu má kurz tehdy, pokud vám z vašeho výpočtu vzejde vyšší číslo, než 1. Pokud je číslo nižší, jedná se o sázku, na které z dlouhodobého hlediska nemůžete vydělat.

Vezměme v potaz, že na utkání Arsenal vs. Chelsea vypsala sázková kancelář kurz na domácí 1.8, což znamená, že pravděpodobnost jejich výhry je 55.6 %. Podle vás je ale pravděpodobnost výhry Arsenalu 60 %. Jak tedy postupovat?

Value = (1.8*60)/100 | Value = 1.08

I když jde o nízkou hodnotu (1.08), stále se jedná o Value betting, jelikož je číslo vyšší než 1 a vy tím pádem máte v ruce pomyslný profit.

Co je při Value betting důležité?

Pokud se pustíte do sázení s Value betting, tak je naprosto nezbytná velká znalost daného sportu. Čím větší bude vaše informovanost a především aktuálnost, tím více budete úspěšní. Bookmakeři jsou profesionálové, kteří mají velmi kvalitní informace a nikdy nelze jejich kurz podcenit.

S Value betting a správně nastaveným Money managementem dokážete být dlouhodobě ziskový. Drtivá většina profesionální sázkařů oba nástroje používá a ví proč!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.

Fotbalisté Hradce Králové mohou o víkendu slavit postup do první ligy!

Senzační sérii momentálně prožívají fotbalisté Hradce Králové, kteří v posledních devíti zápasech nepoznali chuť porážky. Navíc Hradec všechny zápasy vyhrál a získal 27 bodů.