Co je Value betting a jak sázet na kurzy s hodnotou?

Naprostou alfa omegou v úspěšném sázení je znalost takzvaného Value betting (Value bets), což v překladu znamená hodnotná sázka. Sázení na kurzy s hodnotou je o tom, že vyhledáváte výhodné kurzy, které by podle vaší analýzy měli být nižší, než nabízí sázková kancelář. Právě přesná analýza dané události a správný Money management je klíčem k úspěchu.

Jak vypočítat Value bettting?

Hodnota sázky je v tom, že sázková kancelář nesprávně odhadne situaci a nabídne sázkařům vysoký kurz na danou událost. Sázkové kanceláře ale hrají i s jinými faktory, jako je například objem peněz na jedné či druhé straně, a proto nemusí kurzy odpovídat tomu, co je reálné.

Pokud si správně určíte tu skutečnou hodnotu, poté rychle uvidíte to, zda je pro vás kurz výhodný či nikoliv.

Příklad: 100/pravděpodobnost v % = Kurz | 100/40 = 2.5

Pravděpodobnost ve Value betting

Pravděpodobnost už bude čistě na vás, jelikož právě zde se projeví váš talent na sázení. Do tohoto procentuálního čísla, kterým vyjádříte pravděpodobnost výhry musíte zahrnout vše.

Patří sem síla týmu, forma, vzájemné zápasy, zranění, faktor trenéra či domácího prostředí. Počítat musíte i s počasím. Především ve sportech jako je fotbal je faktorů velmi mnoho a čím více budete mít informací, tím přesnější vaše předpověď a následné určení správného kurzu bude.

Kdy má tedy kurz hodnotu?

Hodnotu má kurz tehdy, pokud vám z vašeho výpočtu vzejde vyšší číslo, než 1. Pokud je číslo nižší, jedná se o sázku, na které z dlouhodobého hlediska nemůžete vydělat.

Vezměme v potaz, že na utkání Arsenal vs. Chelsea vypsala sázková kancelář kurz na domácí 1.8, což znamená, že pravděpodobnost jejich výhry je 55.6 %. Podle vás je ale pravděpodobnost výhry Arsenalu 60 %. Jak tedy postupovat?

Value = (1.8*60)/100 | Value = 1.08

I když jde o nízkou hodnotu (1.08), stále se jedná o Value betting, jelikož je číslo vyšší než 1 a vy tím pádem máte v ruce pomyslný profit.

Co je při Value betting důležité?

Pokud se pustíte do sázení s Value betting, tak je naprosto nezbytná velká znalost daného sportu. Čím větší bude vaše informovanost a především aktuálnost, tím více budete úspěšní. Bookmakeři jsou profesionálové, kteří mají velmi kvalitní informace a nikdy nelze jejich kurz podcenit.

S Value betting a správně nastaveným Money managementem dokážete být dlouhodobě ziskový. Drtivá většina profesionální sázkařů oba nástroje používá a ví proč!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Skupiny Ligy mistrů nudné nebudou! Ronaldo se potká s Messim, skupinu smrti tvoří PSG, Lipsko a Manchester United

Ve středu večer se uskutečnily poslední zápasy kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů a tak ve čtvrtek v 17:00 mohlo začít jejich losování. A nuda to rozhodně nebude! Vesměs každá skupna má něco do sebe a nabídne atraktivní zápasy. Posuďte sami.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?