Spojte se s námi

Fortuna liga

Co hrozí Bořilovi s Krejčím? Ve hře je trest až na dva měsíce

Nedělní derby mělo být svátkem fotbalu, jenže závěrečnou tečku obstarala spíše vložka z MMA. Kapitáni Slavie i Sparty Jan Bořil a Ladislav Krejčí se dostali do vzájemného konfliktu, který je může hodně mrzet.

Publikováno

dne

Nedělní derby mělo být svátkem fotbalu, jenže závěrečnou tečku obstarala spíše vložka z MMA. Kapitáni Slavie i Sparty Jan Bořil a Ladislav Krejčí se dostali do vzájemného konfliktu, který je může hodně mrzet.

Když na sebe v sestavě vyšli Jan Bořil a Jan Kuchta, bylo jasno, že to bude jiskřit. A vše začlo už ve třetí minutě, když sparťanský útočník tvrdě dohrál sešívaného kapitána. 

Od té doby bylo v každém jejich souboji vidět, jak si nic nedarují a o každý míč bojují jako o život. Napjatý zápas poté vyšperkovaly další fauly. 

Po každém přerušení se totiž k rozhodčímu seběhlo několik hráčů, kteří ihned protestovali. To samé se dělo na lavičkách, kde obě strany slovně „masírovaly“ jak čtvrtého rozhodčího, tak hlavního.

Nutno říct, že sudí Ladislav Szikszay zápas vůbec nezvládl. Nedokázal si sjednat respekt, nechal na sebe řvát, neuděloval žluté karty hned od začátku a utkání se mu vymklo z rukou.

Vše vyvrcholilo v 90. minutě, když Peter Vindahl vyběhl z vápna a Mojmír Chytil jej fauloval. Sparťanský brankář jej ihned seřval, načež Chytila přiběhli bránit spoluhráči a strhla se mela.

Tu korunovala přetahovaná Krejčího s Bořilem. Do rvačky se ještě přimotal Haraslín, kterého následně Bořil složil na zem. Oba kapitáni dostali po právu červenou kartu.

A co s nimi? Incident totiž může mít ještě pořádnou dohru. Je jisté, že nebudou hrát středeční pohárový duel s Kroměříží, jenže oběma hrozí od disciplinární Komise stopka až na dva měsíce nebo pokuta až 25 tisíc korun.

„Kdo se v souvislosti s utkáním dopustí tělesného napadení soupeře, spoluhráče, trenéra nebo jiné osoby cloumáním, vražením, udeřením anebo jiným podobným způsobem, a pokud byl anebo měl za to být při utkání vyloučen podle pravidla č. 12 Pravidel fotbalu, bude potrestán zákazem činnosti až na dva měsíce nebo peněžitou pokutou až do výše 25 000 Kč,“ píše se v Disciplinárním řádu FAČR v paragrafu 48 s názvem „Tělesné napadaní“.

Právě podle tohohle paragrafu by měli být oba ve čtvrtek souzeni před tribunálem vedeným předsedou Richardem Bačkem.

Fanoušky samozřejmě zajímá, jaký dostanou trest. Dva měsíce je samozřejmě přehnaná a maximální saze, ta se rozhodně očekávat nedá. Nejisté je také to, jestli oba dostanou stejný trest, nebo komise potrestá každého individuálně.

Zdroj: FAČR

Reklama

Oblíbené