Člověku dochází slova. Sparta nachází stále hlubší dno

Pražská Sparta prohrála ligové utkání. Věta, která už téměř nikoho nepřekvapí. Tým Daniela Křetínského je pro smích všem, kteří nepatří mezi příznivce týmu z Letné. V Olomouci sice výkon hráčů Sparty nebyl tak špatný, přesto ale drží nelichotivou sérii, 3 ligová utkání v řadě bez vstřelené branky.

Zdroj: www.sparta.cz

První utkání pod koučem Kotalem, další prohra. Negativ se na zápasech Sparty vždy dá najít dost, nicméně výkon nebyl až tak špatný, jak se může zdát. Nový kouč během necelého týdne ukázal určitý progres.

Jako výborný krok bych vyzdvihl nasazení Karlssona. Švédský křídelník na podzim nedokázal najít ztracenou formu, proti Sigmě odehrál snad nejlepší utkání sezony. I díky němu byla pravá strana velmi aktivní.

Byl vyhlášen nejlepším hráčem Sparty, přesto bych volil jinak. Vynikající výkon předvedl gólman Heča. Nešlo na něj málo střel, některé byly velmi nebezpečné.

Kdo ale dobrý výkon nepředvedl? Jednoznačně Matěj Hanousek. Ten bude muset výrazně potrénovat, jestli si ještě chce pod koučem Kotalem kopnout. Přidat musí i Srdjan Plavšič. Tomu nejde vyčítat snahu, nicméně ve Spartě již několikrát běžel sám na branku a nikdy z toho gól nevytěžil.

Překvapivým pro mě byl střed zálohy. Osobně jsem nečekal nasazení Dočkala s Kangou vedle sebe. Bohužel ani jeden nehrál dobře. Kanga hodně kazil, občas až neuvěřitelně nepřesně. Na Dočkala nelze nadávat.

Je po dlouhém zranění a dle mého by na něm neměla stát hra Sparty. Fanoušci Sparty již několik let tvrdí, že je jejich tým na dně. To se ale stále prohlubuje. A dokazuje se to každým kolem.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Už jsem několikrát napsal že hráči kteří nechtějí pokračovat ve Spartě nemají na hřišti co dělat. Kanga nejhorší na hřišti. Pod hrotový hráč přebírá přihrávku mezi stoperama. Pak nepřesně nakopne balón dopředu. Ve předu schází. Všichni hráči v záloze jsou mimo hru.Myslim že Sparta má mnohem lepší a tvorivjesi hráče. Přece chceme do budoucna kvalitní mužstvo a ne zase prebudovavat v létě znovu. Protože v létě hráči odejdou.

  • Které mnohem lepší tvořivější hráče než je Kanga máte na mysli ? Snad ne starého pomalého nebojovného Dočkala nebo tu parodii Travníka který přichodem do Sparty šel výkonostně rapidně dolu ?! Ve Spartě je minimum hráču zasloužící si nosit její dres a být velmi dobře placeni a Kanga je jedním z nich !! Minimalně 50% současných kopáču v kádru na Spartu nemělo a nemá a pokud nebude v létě v kabině tornádo které ty to rádoby fotbalisty vyžene a nepřijdou 4 top fotbalisté do základu+ k nim 3 nejlepši hráči z hostovaní doplněni 1 top talentem z B týmu kteří všichni budou makat na 100% pro Spartu tak bude dál trapná a plácat se v pruměrnosti jako poslední 3 sezony !!

   • Muj nazor je takovy, ze jedina sance jak se z toho Sparta muze dostat je vyhazet skoro cely tym a dat tam odchovance. Na nich postavit zaklad tymu a po roce, po roce a pul prikoupit nejakou posilu.

    • Drž už prosím tě hubu. Ta doba, kdy Holoubek stavěl odchovance, zejména dorostence tu taky už byla a nebylo to lepší. Nejsou třeba ani žádné drahé posily, jak teď dokazují Budějovice, kdy příchod dvou starých kozáků – Sivoka a Drobného, to mužstvo neuvěřitelně pozvedli a jsou již čtvrté.
     Ano, Kanga pryč, vlastně všechny zahraniční hráče vyházet, ale co je hlavní, vyhodit Křetínského, což dost dobře nejde. A Křetínský si dal závazek, že Spartu zlikviduje. Takže to dopadne jako poměrně nedávno s Bohemkou. Zanikne a fanoušci jí budou znovu obnovovat.

    • Nic jiného neumíš ubožáku ? Nějaký oponentní názor který by dával hlavu a patu ? Těžko že? Ono se proti prokazatelné pravdě nedá argumentovat ! Jseš T.Rosický nebo J.Rosický ? 😁

     • To ti nestačí jak si zkurvil efotbal? To musíš votravovat i tady???

   • Millwale,hrál jsi někdy fotbal,podle těch tvejch keců a podle toho jak jsi zamilovanej do drbálka KANGY asi ne,protože jinač by jsi věděl,že takoví hráči jen brzdí hru a nepustí do hry ostatní spoluhráče protože všechno chtěj hrát sami,z jeho ztrát balonu vzniká spousta přečíslení a brankových situací,které musí hasit obrana,ale pořád tady převládá názor,že on je rozdílový hráč.Čím dřív se jeho a Teteha zbaví,tím líp.

    • No budete se divit ale hrál 16 let 😉 A pořád raději fotbalového bojovníka Kangu než lenochoda Dočkala co hraje fotbal starých panu ale do moderního rychlého dynamického fotbalu se absolutně nehodí a platit takovému hráči 1.2mil.kč měsičně na kterého když soupeř nasadí běhavého hráče tak je Dočkal vymazenej a zcela zbytečnej je nesmysl ! X novinářu a fanoušku z něj dělaj spasitele ale jediný zápas proti silnému soupeři kdy zahrál top byl domácí zápas s Plzní kdy spolu s Kangou byli nejlepší na hřišti !

     • “fotbalový bojovník Kanga”
      Nevím, jestli ses podíval do kalendáře, ale 1.dubna ještě není.

 2. Ano tým je na dně ale pokud tam jsou psychicky slabí hráči co to v hlavě nedávají že hrají za Spartu tak tam nemají co dělat to samé hráči co na to nemají herně ! Suma sumarum tam je 50% hráču královsky placených co na Spartu ale nemají byť si nejhorší ale nejlépe placený (klasická zvrácenost Sparty) sportovní ředitel s dalšimi nýmandy namlouvají že kádr je dostatečně kvalitní a že stačí přivést pravého stopera ! Ne nestačí Sparta potřebuje daleko větši kvalitu od majitele přes vedení klubu skauting až po hráče a to výraznou kvalitu na všech zmíněných postech !! 3 sezona je v hajzlu a pokus se výrazně nezmění personalní i hráčské obsazení tak i dalši sezona bude pruser a maximalně 4.místo !! Ale naivním ovečkám fanouškum Sparty to nevadí on jim jejich polo buh T.Rosický zase něco na tiskovce zakuňká a budou spokojeni !

 3. Co je na tom divného. Trpišovsky byl na pohovoru u Kretinskyho to samí Gula. S Trpisovskym by přišel Nezmar. Co je nám do toho jak hraje Sparta když si vedle postavím hotel.Krasne se převádějí peníze. Nekoukejme na fandy. Máme jiné priority.

 4. Teď jsem četl vyjádření Kotala jak chválil Kangu s Dočkalem. Nejspíš byl na jiným fotbale to bych od Kotala nečekal. Potom se divíme že Sparta klesá více a více. Zase nekonečné kecy, místo aby se vše správně pojmenoval.

 5. Jediný kdo byl ve Spartě ve formě je bohužel na hostování v Jihlavě a to Fortely. Pane Kotale bůh s vámi a celou Spartou.

 6. Jediný kdo byl ve Spartě ve formě je bohužel na hostování v Jihlavě a to Fortelny. Pane Kotale bůh s vámi a celou Spartou.

 7. Musím souhlasit s tím, že nejméně 50% nynějších hráčů na Spartu nemá a nikdy nemělo ale jednoho si neodpustím jmenovat. Už při prezentaci včerejší sestavy se mi zježily všechny chlupy na těle, když jsem tam uviděl Hanouska. Nevím který expert tohoto chlapa do Sparty přivedl, ale to byl opravdu omyl. Už v desáté minutě jsem se modlil za to aby byl vystřídanej, byl tak nervozní, že mu míč vyloženě překážel. Kotal ho měl hned u nosu a neviděl to, ale Látal si toho všiml nebo spíš hráči Sigmy a pak to hráli vyloženě přez něho. Také po jeho fatální chybě následoval aut a poté i roh ze kterého padl jediný gól zápasu. Jinak se na ten fotbal dalo dívat jen ta produktivita je opravdu žalostná. Na druhé místo už můžeme taky zapomenout a tak už jen nějak se ctí uhrát nějakou pohárovou příčku třeba i český pohár a do příští sezony se zbavit všech nekopů a hráčů co za Spartu hrát nechtějí a jde jim jen o prachy aby nezabírali místo těm pro něž by byla česthát za Spartu.

   • Zappo ,přesně.Naprostej souhlas.Hanousek nejhorší hráč sparty a Mandjack na stoperu,ten fotbalista mi přijde,že nemá téměř žádnou motivaci ,hrát a rvát se za spartu…
    závěrem nejhorším hráčem a zároveň bohužel majitelem je pan Křetinský.Bohužel,ještě nám fandům ACS bude ještě dlouho ouvej

 8. Celé pozitivum je v tom, že každý nezdar Sparty posiluje Český fotbal. Pryč je doba, kdy prasata typu Horník + Pelta si se Spartinkou v lize dělali co se jim zlíbilo.

 9. S tím, co Sparta momentálně na hřišti předvádí si zaslouží druhou ligu, alespoň tři-čtyři hráči v sestavě nemají co dělat. On by jim spadl hřebínek a nechodili si jen pro miliony, kdyby se k nim přistupovalo, jako k dělníkovi v továrně. Berou peníze, aniž by si je zasloužili. Teď je čeká výplata v Olomouci v příštím utkání a co pak se bude dít vážení ….

 10. Dle mého názoru je chyba v politice klubu. Je pravda, že na hráčích Sparty, vyjma pár jedinců, je vidět ta pohodlnost a a odevzdanost, zápasy jsou bez náboje. Karlsson se bojí, že ho v souboji někdo kopne, nedej bože bolestivě, Mandjeck se tam nechá zesměšňovat mladým Chytilem (jeho výkon byl však velmi sympatický) namísto, aby jej tam jednou na půlce “seknul” a byl by pokoj. Důraz se nedá očekávat od hráčů jako Sáček, Plavšič, Dočkal, Hanousek, Vindheim, to jsou jen vlajky do průvanu… Na hřišti chybí takový typ hřáče, který dokáže mužstvo “vyhecovat”, každej je opatrnej, aby neudělal chybu a nenatřeli ho v novinách.. Bafuňáři by se měli zamyslet, zda chtějí se Spartou dělat fotbal a nebo ji mít jako “lákadlo” na lukrativní zakázky nejmenovaného podnikatele…

 11. Petr
  bohužel Sparta nemá koncepci, všchno ví a zná naomylný Rosický, Sparta pouští nebo i vyhazuje bývalé “top hrače” z mladších ročníků (nejméně 4 vlastní zkušenost), kupuje hráče, kteří pak hrají jako Hanousek a podobní a k ničemu to nevede. Tak se konečně probuďte.

 12. Když se tady celou dobu bavíme o velmi špatně poskládaném týmu Sparty,tak se očas objeví názor ,že si to sedne a chce to zlepšit jen pohyb a fyzičku.Pravda jíž odpovídají výsledky je v tom,že 7 hráčů základu může hrát ligu ,ale né na špici.V příbrami Teplicích v Bohemce.Včera jaký markantní rozdíl Madjeck – Jemelka.Houska-Dočkal,Grešlák-Sáček ,Kanga-Brajte,Heča-Mandous ,Vepřek-Hanousek atd.atd.Nikým netlačený s cela neznámí Chytil a Hložek ,jaký to opět rozdíl.Ovšem ten největší měsíční mzda všech hráčů Sigmy podotýkám všech 3,7 mil.Měsíční mzda Dočkala a Kangy je možná větší.Ostatní platy tam nemá smysl uvádět.Od nepaměti platí peníze nejsou všechno,že pane Křetínský.

  • Kanga 2 mil.kč základ Dočkal 1.2 mil.kč základ vše měsičně k tomu si přidejte 1mil.kč měsičně T.Rosický a máte částku kterou bere 20 fotbalistu Sigmi dohromady ! Dokud se ve Spartě budou rozdávat statisíce jako měsíčni základ a to platí jak pro hráče tak nýmandy ve vedení Sparty nic se nezmění k lepšimu !! Všichni od Čupra dolu mají být placeni dle uspěchu Sparty a ne aby brali obrovské peníze a Sparta byla 3 roky po sobě všem pro smích ! Neni přeci možné aby ten nýmand T.Rosický bral za to pokračující kurvení Sparty 1mil.kč měsičně to je strašné ! To je jak kdyby bral doktor operatér 300 tis.měsičně a bylo by jedno že mu každý 2.pacient na stole zemře !! T.Rosický je i za 300 tis.kč měsičně drahej !!

   • Millwalle běž si léčit mindrak z nepovedenýho života někam do pryč, už druhej den poznám Tvuj komentář ani nemusim číst meno, je to směs radoby znalstvi a radoby odbornosti, kterou se snažíš prolozit informacemi ze zákulisí, ovšem narazis na své zcestne osobní názory, které se snažíš prezentovat ovšem v Tvym podání se akorát tak shazujes a pusobis uboze, najdi si jinou zabavu kera Ti pomůže zbavit se Tve psychické poruchy a snahy se zviditelňovat, prosím…

 13. Pánové,přivést dneska jak tady píšete 5 top hráčů je jen zbožné přání sparťanů,ale i ostatních m týmů. Kde je vzít???.V Čechách ani na Slovensku žádní nejsou a z ciziny je dnes velký problém,( nejen finanční)Podle mne je jediným řešením konečně začít vychovávat vlastní kluky v akademiích.Jinak český fotbal půjde,víte kam…

 14. Jak to že nejsou. Spíš pro Spartu nejsou, do Sparty nechtějí. Radši jdou do Slavie a nebo do Plzně. Vědí že tam to funguje. Rosický se vytahuje jak s hráčem je domluvený a ten hráč druhý den to podepíše jinam. Do Sparty se teď nikomu zlepších nechce.

  • Ne jen teď ale již delši dobu bohužel! A nic na tom nezmění ani velmi špatný slaboučký sportovní ředitel T.Rosický ☹

  • Trošku vás opravím – kdyby ve Spartě místo lemplu a protekčáku makali ve skauting týmu zkušení odborníci s kontakty tak za 1mil.€ se 100% dají sehnat kvalitní fotbalisté pro Spartu ale samozřejmě takové hráče nemuže Sparta chtít když se velmi dobře ukáži již v jeném týmu který hraje Evropské poháry jako např.Šporar bývalý hráč Slovanu kam přišel za 350 tis.€! V roce 2016 mohla Sparta mít Škrinaira za 700 tis.€ ale nebyl pro “odborníky” z Letné dost dobrej to samé hráč Lobotka a x dalších jako např. Polský utočník Piatek za kterého Sparta když mu bylo 18 nechtěla dát častku kolem 20 mil.kč !! Pak ale vyhodila 78 za Benchaima 56 za Kayu 30 za Hanouska 25 za Štětinu 32 za Karlssona atd.atd. !

 15. Z Olomouce na Letnou to je nějakých cca 300 km. Pondělí až pátek to je 60 km běhu každý den bez mobilu !!! Najíst, napít a vyspat ( samozřejmě za svoje ) a běžet. To se bohužel někdy musí … sám jsem to zažil při individuálním sportu před 35 lety. To mělo přijít hned po Slovácku vloni. Další kolo by jezdili po zadku a dnes by byla Sparta úplně jinde. Dnes se odehraje zápas a v pondělí ráno se řeší zda mají hoši umytá auta a kdo jde kdy do BARBER shopu. To je realita.

 16. Jízda Sparty za druhým místem je opravdu spanilá. Dva zápasy, 0 bodů, 0 gólů. To už si to sedá?

  • Dobrý den, tak proč ji neustále řešíte, když všichni víme, jak to s ní momentálně je. Sparta je nejoblíbenější a zároveň i nejvíce nenáviděný klub v ČR, proto mi přijde, že mají všichni vlastně radost, že se jí nedaří. Důvodů může být více, ale hlavní je ten, že se dala důvěra Stramaccionimu. Post-stramaccioniovský syndrom poznali i v Panathinaikosu či v Interu, kde ho naštěstí utli v čas. Rosický už sice nese zodpovědnost za svá rozhodnutí (viz. Odvolání trenéra v nepříliš dobrou dobu a náhradou není velká perzóna, co tlak ustojí), ale přebíral mužstvo v katastrofickém stavu a půlka “Sparťanů” je od začátku vyhraněná vůči Spartě a ještě zvyšuje tlak a stupňuje depresi. Co jinému Rosickému zbývá než myslet na budoucnost? Nejlepší na hřišti je stejně 17-letý Hložek, který ještě vlastně leadership neovládá. To přeci po něm nikdo nemůže chtít. Hložek je však první vlaštovka a pokud hrajou zkušenější na draka, tak bych neměl problém s tím, že by se sezóna dohrála s mladými, ať už by to dopadlo jakkoliv, a prioritou by byl jenom MOL Cup.

 17. Asi se to někomu nebude líbit, ale největší problém Sparty začíná s příchodem Kangy. Co je platný počet vstřelených gólů. Zkuste si zrekapitulovat, kolik jich padlo do naší branky po jeho ztrátě a předstírání rychlého návratu. V Olomouci to byl opět ukázkový případ a jen štěstím a zákrokem Heči to nebylo 2:0. Sobecky bere všechno na sebe a ne vždy to dopadne šťastně. V létě stejně odejde a bude vše jinak. Vzpomeňte si na moje slova. Jistě, není to jenom on ale i výkonnost i některých dalších Hanousků a spol. Ale on má být tvůrcem hry, ale většinou hraje jen na sebe. Nevěřím, že Sparta bude po jeho odchodu horší. Sparta za éry Kangy hrála dobře pouze ve výjimečných případech, kdy měl světlé chvilky a byl ochoten při hře spolupracovat viz zápas s Plzní

  • Naprostý souhlas,už jsem to tady několikrát psal,Kanga není pro Spartu přínos,čím dřív odejde,tím líp.Nechápu ty takzvané fotbalové experty,včetně p.Vízka,nebo Karocha,co na něm pořád viděj,mluvěj o něm jako o rozdílovém hráči,ale jeho záporné stránky převyšují vysoce ty kladné.

 18. Poslední za koho hrála Sparta pohledný fotbal byl Holoubek. Od té doby to jde z fotbalem dolu.Když skončil z fotbalem Rosický jsem si myslel že se něco změní.Ale opak je pravdafotbal stojí za nic.Dobrý hráče posiláte na hostování a kopyta si necháte.Dočkal a Kanga jsou brzdy Sparty.Kozák a Tetteh to je hrůza sama a to zázračný dítě to by šlo do B týmu se probrat.A dokut tam bude dělat Hřebík tak to bude stát za nic je už starej.

 19. Tolik pozornosti si náš prales a Sparta nezaslouží! Vidět hráče který dostane krásnou přihrávku po zemi, a po jejím přijetí balon odskočí až na prsa je naprosto běžnou záležitostí v každém ” ligovém ” týmu!
  Chybí hrozba fabrikou!!!

 20. Mě již také docházejí slova po zjištění že Sparta ( T.Rosický) prodala talentovaného hráče Marečka na Slovácko !!! Prodat dřeváky Zahustela Štětinu Kayu Frýdka Kozáka to Rosický neumí ale zbavovat se mladých talentu to ano !!! Rosický jdi již opravdu do pr…e i s protekčnim bratřičkem !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Cristiano, to nestačí! FAČR neuznává Ronaldův rekord, přišla s novým číslem Bicanových gólů

Tato zpráva včera obletěla celý svět. Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 760. gól a stal se nejlepším střelcem v historii fotbalu. Překonal tak rekord legendárního Josefa Bicana, který měl nastřílet 759 branek. S tímto údajem však nesouhlasí FAČR, ten se proti Ronaldově překonání rekordu brání.

Co může za krizi Realu Madrid? Hráči bez motivace, absence systému, bezgólový útok a “tlouštíci” z formy

Tahle sezona může patřit k těm nejčernějším v historii Bílého baletu. Pár sezón bez žádné trofeje už Real zažil, ovšem takhle bezradné výkony nepodával nikdy. Všemu nasadilo třešničku ostudné vyřazení od třetiligového Alcoyana.

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.