Spojte se s námi

Fortuna liga

Čína zastaví financování Slavie, říká prezident republiky Zeman

Zveřejněno

dne

Pražská Slavia je momentálně nejlepším českým klubem. Svědčí o tom také skvělé výsledky z posledních dvou sezon v evropských pohárech. To se však již velmi brzo může změnit, jelikož v týdnu došlo k vypovězení přátelské smlouvy mezi Pekingem a Prahou, což bude mít pravděpodobně velký dopad také na celek z Vršovic.

Zdroj: Twitter.com/UEFA Champions League

Peking vypověděl v týdnu partnerskou smlouvu s Prahou. Tato skutečnost by se podle prezidenta republiky Miloše Zemana měla dotknout také Slavie.

„Financování Slavie má být zastaveno. To, že se ocitne v potížích pražský fotbalový klub, může potěšit maximálně sparťany. Pokud ctí fair play, tak ani je ne,” prozradil ve čtvrtek večer český prezident.

„Kdyby šlo jen o vzájemné vypovězení smluv, nic tak hrozného se neděje. Čína reaguje odvetnými opatřeními. Některé letecké linky mají být odkloněny do Chorvatska a má být zastaveno financování Slavie Praha. Jak víte, Slavia byla nejúspěšnější čínská investice v republice. Bohužel jedna z mála úspěšných, čehož lituji. O to více jsem ale obdivoval vzestup klubu a jeho úspěchy,” pokračoval Miloš Zeman v pořadu Týden.

Aktuálně nejlepší český klub se tedy již velmi brzy může ocitnout ve finančních nepříjemnostech. Tato informace může znepokojit nejen fanoušky pražské Slavie, ale i dalších českých klubů, jelikož celek z Vršovic dělá českému fotbalu skvělou reklamu v evropských pohárech.

Jestli se tak opravdu stane, se dozvíme již v nejbližších týdnech.

Reklama
12 komentářů

12 Comments

 1. Tom

  11.10.2019 na 10:36

  Raději druhou ligu než být rukojmím Číňanů. Slavii fandím 3 dekády a i když po sportovní stránce můžu být pyšný, tak to okolo je neskutečná ostuda. Tvrdík s jeho minulostí je adorován. Vždyť je to servilní poskok totalitního režimu, který nám dělá nejen svýmy tweety ostudu. Opravdu prodáme páteř za sportovní úspěchy, které někdy přichází s velkou pachuťí? Opravdu nám nevadí, že po ovlivněném losování i finále poháru jsme pro smích i sparťanům? Naše legendy se obrací v hrobě. Nadávali jsme na Plzeň, ale máme nakročeno stát se dalším klubem s 12 hráčem.😣

  • Pepe

   11.10.2019 na 11:40

   Proboha, co to meleš ?

 2. Pepe

  11.10.2019 na 11:50

  Pokud by šlo v případě jednostranného vypovězení smlouvy mezi Pekingem a Prahou o souboj hodnot nebo boj o hodnoty, plně bych to respektoval bez ohledu na to, jaký je můj názor. Problém je, že tu nejde o žádné hodnoty. Jde tu o obyčejné PR a marketing, kdy se představitel ultralevičácké strany snaží dostat do pozice chrabrého rytíře bojujícího na straně dobra se zlou saní Čínou, ze které vytváří etalon zla. Jenže pokud by to tak bylo, pak by musela Praha především vypovědět smlouvy s Moskvou a Petrohradem, protože Ruská federace porušuje lidská práva jakbysmet, a navíc si vytírá prdel i s právem mezinárodním (anexe území jiného státu).
  Současně zastupitelstvo Prahy není schopno vyřešit žádný skutečně reálná problém (bytová situace, dopravní situace, MHD na hraně kapacity s reálnou hrozbou zhroucení v případě jakékoli nenadálé události, infrastruktura k letišti, infrastruktura pro rozšiřování MHD, bezpečnostní situace v centru, stav centra města reálně hrozící vyškrtnutím ze seznamu památek UNESCO, přes 50 nelegálních bankomatů okrádajících turisty instalovaných načerno, nedořešená situace s TAXI a tak dále a tak dále). Jediné, čeho schopen je, je mávat duhovou vlajkou, přebrat záštitu na Prague. Přijde (a prezentovat se jako bojovník na straně dobra za právě údajně utlačované menšiny), řešit krávoviny jako je nahrazení ohňostroje nějakým video bůhvíčím (a opět se stavět do role bojovníka na straně dobra za klid a práva zvířátek), no a teď zase bude bojovník za práva obyvatel Číny.
  Leda hovno, Hřib je neschopný nýmand, který se s podrž taškou Pospíšilem jenom snaží zakrýt svou vlastní neschopnost řešit problémy, které jsou skutečně problémy. Piráti nemají žádnou vizi, nemají schopnost systematického řešení aktuálního stavu a systémového rozvoje metropole (o státu nemluvě). Jediné, co mají je marketing.
  Vypovězení smlouvy s Pekingem je jen a pouze laciné a mimořádně hloupé gesto mající zakrýt mimořádnou nekompetenci a neschopnost současného vedení Prahy.
  A to už vůbec nemluvím o tom, že tu smlouvu podepsala legitimně demokraticky zvolená reprezentace Prahy, mezinárodní vztahy se nesmí budovat a ničit podle toho, jak se kdo vyspí, co kdo zrovna hulí nebo co zrovna potřebuje zakamuflovat. Praha tímhle naprosto devalvuje svou pozici coby solidní seriózní partner pro jakékoli jednání a sama sebe poškozuje. Jak co se týče kredibility, tak co se týče ekonomických zájmů.
  Poslední věc je, že Hřib lhal, když tvrdil, že Praha je jediné město, jehož smlouva podobný bod obsahuje. Minimálně smlouva s New Yorkem obsahuje explicitní vyjádření, že stojí na znění smlouvy o nastolení diplomatických styků mezi ČLR a USA, jejímž je uznání politiky jedné Číny důležitým bodem.
  Osobně nevěřím, že se to Slavie jakkoli dotkne. Slavie není Sinobem a CITICem financována, ale vlastněna. Oni nepůjdou proti svému majetku. Na druhou stranu, oni jsou strašně hrdí a pokud jim někdo takhle nasere na hlavu a okope kotníky, nejde úplně vyloučit, že se nás pokusí prodat. Každopádně tohle JT fakt nezávidím a doufám, že to ustojí v náš prospěch.

  • Jarda Š.

   13.10.2019 na 22:36

   Číňani už do Slavie nacpali miliardy, bez dalších čínských peněz by se v nejbližší době obešla, protože jí uživí LM. Nelze ale vyloučit, že CITIC a Sinobo dostanou od čínské vlády nařízeno se Slavie zbavit. Pak by šlo o to, jestli by se našel silný investor z jiné země, který by jí koupil jako celek, anebo ne, a pak by se prodával stadion, hráči i značka zvlášť, což by byla pro Slavii ta nejhorší varianta.

 3. Mára

  11.10.2019 na 11:54

  Tvůj rozumnější sešitý kolega má pravdu. Prodal jsi duši číňanovi za pochybné sportovní úspěchy. Ona hvězda jako hvězda viď?

  • Pepe

   11.10.2019 na 14:15

   Napiš něco konstruktivního 🙂

   • Mára

    11.10.2019 na 16:30

    Spíš ty popiš proč myslíš, že sešitý kolega mele. To máš hlavu tak hluboko v čínskym zadku, že jsi tu losovačku neviděl? Nebo vymyšlený vítězný gól ve finále? 🤔🙈 Hlavně tu zas nepiš bláboly proti Hřibovi, sám ho nemusím, ale radši Hřiba než čínský poskoky jako jsi ty. On aspoň nechce být čínským vazalem, tobě by to nevadilo. Aspoň dokud z toho něco budeš mít.

  • ROTTLUFF

   12.10.2019 na 22:24

   Podobný komentář naznačující, že současná ČLR je komunistická země, většinou píší ti, kt “ŘÍŠI STŘEDU” nenavštívili, nic relevantního nečetli (doporučuji např. práce Jonathana Mirsky/Cambridge University), případně žijí v předsudcích. Specifický polit.-ekonomický systém ČLR (řízený elitářským klubem s krycím názvem “komunistická strana”) nemá opravdu s rovnostářstvím a filozofií/ideologií Marxe nebo “Velkého kormidelníka” mnoho společného…

   • Tom

    13.10.2019 na 16:17

    On psal něco o komunismu? Nebo pro vás hvězda = komunisté? Podle této logiky jsou slávisti bolševici? Není jedno jak se ten režim nazývá? Snad je důležitější jak se projevuje, než za jakou idealogii se schovává.

    • ROTTLUFF

     13.10.2019 na 23:41

     V jistém smyslu souhlasím… Na ideologii příliš nezáleží= Čína se ve vnitřní politice příliš nemění (Je po tisíciletí prakticky stejná= ať vládli Mongolové- Mingové- dynastie Čching- nebo v součesnosti tzv. komunisté). Vliv ZÁPADU na vnitřní politiku (na lidskoprávní záležitosti) Číny je minimální- a to se nezmění… ČLR se stává supervelmocí, obchoduje s ní celý svět a politiku JEDNÉ ČÍNY uznává většina států… Nemusíme Číňany milovat, ale měli bychom respektovat jejich kulturu a zvyklosti, nevměšovat se do vnitřních záležitostí ŘÍŠE STŘEDU…

 4. Karel

  11.10.2019 na 17:31

  Luftjarda musí mít staženou prcku jako eskymák na poušti.

 5. Tom

  14.10.2019 na 0:51

  S tím nevměšováním to myslíte jak? Máme je nechat ovlivňovat zbytek světa, zavírat oči a držet ústa? Není té servilnosti trochu moc? Jasně, jejich porušování lidských práv, genocidy které páchají a útočnou politiku jistě neovlivníme. Ovšem mlčením můžeme ztratit i naší zemi. Už teď náš “prezident” působí spíše jako jejich tiskový mluvčí a poskok, než někdo kdo hájí naše zájmy. Tuším ze bylo realizováno 1% objemu slíbených investic. Obchodní deficit je přes 510 miliard v loňském roce a větší vývoz máme i do Rumunska. Z Číny nic dobrého nepřišlo a ani nepřijde.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Komise rozhodčích rozhodla! Hubník měl obdržet červenou kartu, Proske letos dopískal

Zveřejněno

dne

Komise rozhodčích FAČR na zasedání řešila prohřešky 16. kola Fortuna ligy a 15. kola Fortuna národní ligy. Příliš práce jí to ale nezabralo, jelikož uznala pouze dvě chyby rozhodčích. O jaké chyby šlo?

Zdroj: fcviktoria.cz

Prvně se řešilo utkání Sparty s Jabloncem. Tam pomezní rozhodčí chybně zvedl praporek kvůli ofsajdovému postavení střílejícího Kozáka. Dle protokolu měl ale počkat. Hráči Jablonce byli následně zmateni, což mohlo mít vliv na dohrání situace.

“Ve 4. minutě se asistent rozhodčího Tomáš Mokrusch dopustil chyby, když nesprávně signalizoval ofsajd při dosažení branky hostujícího družstva. O ofsajd se nejednalo, branka byla regulérní,” znělo ve vyjádření komise.

V zápase plzeňské Viktorie s libereckým Slovanem se dopustil chyby hlavní rozhodčí společně s asistentem. Roman Hubník měl žlutou kartu a když následně hrubě fauloval, žlutou kartu neobdržel. Za protesty obdržel žlutou kartu hostující Baluta, který o minutu později musel po druhé žluté kartě hřiště opustit.

“Ve 28. minutě se rozhodčí Zbyněk Proske dopustil ve spolupráci s asistentem rozhodčího Davidem Hockem chyby, když neudělil domácímu hráči č. 4 druhou žlutou kartu a následně červenou kartu.”

Předseda komise rozhodčích pak Jozef Chovanec potvrdil, že oba rozhodčí budou suspendováni do konce podzimní části sezony.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Opava opět mění kouče! Do klubu zamířil bývalý bek Sigmy Balcárek

Zveřejněno

dne

Fotbalisty Opavy povede v letošní sezoně Fortuna ligy už třetí trenér. Kormidla SFC se nyní ujal Jiří Balcárek, který nahradil duo Alois Grussmann-Josef Dvorník. Grussmann se tak vrátí do pozice sportovního ředitele, Dvorník v klubu končí.

„Po odvolání Ivana Kopeckého jsme vedení A-mužstva dočasně převzali společně s Josefem Dvorníkem. Jak jsme avizovali, šlo o provizorní řešení. Nyní je obsazení postu hlavního trenéra vyřešeno. Jsme rádi, že jsme se domluvili s Jiřím Balcárkem,“ řekl Grussmann s tím, že Balcárek si s sebou přivádí i asistenta Miroslava Paula.

Šestačtyřicetiletý bývalý obránce Sigmy Olomouc se tak pokusí dostat tým z krize. Opava ve Fortuna lize nevyhrála od druhého kola a s deseti body je poslední.

🗣 Slezský FC má nového trenéra, prvoligové A-mužstvo přebírá Jiří BALCÁREK! ⬇

Zveřejnil(a) Slezský FC Opava dne Úterý 12. listopadu 2019

Balcárek ještě nikdy nevedl prvoligový tým jako hlavní kouč. Byl jen asistentem v Sigmě Olomouc. Také koučoval Uničov, Znojmo a Vítkovice.

Opava šla do sezony s trenérem Kopeckým, ten byl ale na konci záři odvolán. Dočasně ho nahradil Dvorník a z pozice sportovního ředitele šel na lavičku Grussmann. Dvorníka nyní nahradil právě Balcárek.

„Pepovi bychom tímto chtěli poděkovat za odvedené služby pro Slezský FC a zároveň bychom mu chtěli popřát hodně štěstí v další trenérské kariéře i úspěšné dovršení studia trenérské licence UEFA profi licence,“ dodal Grussmann.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Afričané Olayinka a Traoré udělali ve Slavii obrovský progres a vzbudili zájem evropských celků

Zveřejněno

dne

Od

Ze Slavie v létě odešli dva afričtí hráči, zbylí dva v týmu zůstali a jsou pro sešívané nepostradatelní. Jedná se o křídelníka Olayinku a středopolaře Traorého, dnes se na jejich hru podíváme podrobněji.

Embed from Getty Images

Když Peter Olayinka ve Slavii začínal, hodně lidí ho kritizovalo. Ztrácel balóny, byl zbrklý a nepřesně nahrával i střílel. Od té doby ale udělal obrovský progres co se práce s míčem týče a nyní je možná i nejlepším křídlem celé ligy.

Peter ve dvanácti ligových duelech do kterých zasáhl vstřelil čtyři góly a na tři nahrál, což je na křídelníka sympatická bilance. V Lize mistrů ve čtyřech utkáních skóroval jednou a to proti Interu.

Je rychlý, výborně kličkuje, vyniká ale především v presinku. Je opravdu neuvěřitelné vidět ho, jak v nastavení běhá za soupeřem, který má míč na svých kopačkách a odebírá mu ho.

V říjnu dostal premiérovou pozvánku do nigerijského národního týmu, kde se potkal s hvězdami typu Iwobi nebo Ndidi. V druhé půli zasáhl do přátelského utkání s Brazílií, což jen dokazuje, že zažívá povedené období. 

Závěrem je nutné říci, že má stále prostor ke zlepšení. Zakončování akcí a centrování mu dělá problém, na kterém by měl rozhodně zapracovat. Jinak má ale vše, co moderní křídlo potřebuje, rychlost, driblink, skvělá práce s míčem a aktivní presink.

Embed from Getty Images

I druhý jmenovaný nevstoupil do angažmá v Edenu zrovna nejlépe. Postupem času se ale zvedl a nyní je pro sešívané veledůležitým středním záložníkem. Ve Zlíně hrál na ofenzivnější pozici, ve Slavii nastupuje hlouběji ve středu pole.

Pokrok udělal především co se defenzivní práce týče. Obranné zákroky, skluzy, ale i souboje ve vzduchu, v těchto ohledech ho nelze s působením na jihu Moravy srovnávat. Stal se z něj spolehlivý střední záložník, který má od všeho trochu.

Peníze, které za něj Pražané zaplatili vrátil důležitou brankou v zápase se Sevillou, kdy rozhodl o postupu. V následujícím dvojutkání s Chelsea se též prezentoval dobrými výkony a začaly po něm pokukovat zvučné evropské kluby, ve Slavii ale zůstal. 

Jeho kariéru trochu brzdí zranění, které se mu nevyhnulo ani tuto sezónu. V lize odehrál deset zápasů, v nichž se jednou trefil i asistoval. Jak jsem již zmiňoval, jeho přednosti jsou ale v defenzivě.

I Ibrahim se dočkal pozvánky na sraz národního týmu, kde bude hájit barvy Pobřeží Slonoviny. Potká se tak s bývalým spoluhráčem Simonem Delim, ale i věhlasnými jmény typu Nicolas Pépé či Serge Aurier.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené