Čína zastaví financování Slavie, říká prezident republiky Zeman

Pražská Slavia je momentálně nejlepším českým klubem. Svědčí o tom také skvělé výsledky z posledních dvou sezon v evropských pohárech. To se však již velmi brzo může změnit, jelikož v týdnu došlo k vypovězení přátelské smlouvy mezi Pekingem a Prahou, což bude mít pravděpodobně velký dopad také na celek z Vršovic.

Zdroj: Twitter.com/UEFA Champions League

Peking vypověděl v týdnu partnerskou smlouvu s Prahou. Tato skutečnost by se podle prezidenta republiky Miloše Zemana měla dotknout také Slavie.

„Financování Slavie má být zastaveno. To, že se ocitne v potížích pražský fotbalový klub, může potěšit maximálně sparťany. Pokud ctí fair play, tak ani je ne,” prozradil ve čtvrtek večer český prezident.

„Kdyby šlo jen o vzájemné vypovězení smluv, nic tak hrozného se neděje. Čína reaguje odvetnými opatřeními. Některé letecké linky mají být odkloněny do Chorvatska a má být zastaveno financování Slavie Praha. Jak víte, Slavia byla nejúspěšnější čínská investice v republice. Bohužel jedna z mála úspěšných, čehož lituji. O to více jsem ale obdivoval vzestup klubu a jeho úspěchy,” pokračoval Miloš Zeman v pořadu Týden.

Aktuálně nejlepší český klub se tedy již velmi brzy může ocitnout ve finančních nepříjemnostech. Tato informace může znepokojit nejen fanoušky pražské Slavie, ale i dalších českých klubů, jelikož celek z Vršovic dělá českému fotbalu skvělou reklamu v evropských pohárech.

Jestli se tak opravdu stane, se dozvíme již v nejbližších týdnech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Raději druhou ligu než být rukojmím Číňanů. Slavii fandím 3 dekády a i když po sportovní stránce můžu být pyšný, tak to okolo je neskutečná ostuda. Tvrdík s jeho minulostí je adorován. Vždyť je to servilní poskok totalitního režimu, který nám dělá nejen svýmy tweety ostudu. Opravdu prodáme páteř za sportovní úspěchy, které někdy přichází s velkou pachuťí? Opravdu nám nevadí, že po ovlivněném losování i finále poháru jsme pro smích i sparťanům? Naše legendy se obrací v hrobě. Nadávali jsme na Plzeň, ale máme nakročeno stát se dalším klubem s 12 hráčem.😣

 2. Pokud by šlo v případě jednostranného vypovězení smlouvy mezi Pekingem a Prahou o souboj hodnot nebo boj o hodnoty, plně bych to respektoval bez ohledu na to, jaký je můj názor. Problém je, že tu nejde o žádné hodnoty. Jde tu o obyčejné PR a marketing, kdy se představitel ultralevičácké strany snaží dostat do pozice chrabrého rytíře bojujícího na straně dobra se zlou saní Čínou, ze které vytváří etalon zla. Jenže pokud by to tak bylo, pak by musela Praha především vypovědět smlouvy s Moskvou a Petrohradem, protože Ruská federace porušuje lidská práva jakbysmet, a navíc si vytírá prdel i s právem mezinárodním (anexe území jiného státu).
  Současně zastupitelstvo Prahy není schopno vyřešit žádný skutečně reálná problém (bytová situace, dopravní situace, MHD na hraně kapacity s reálnou hrozbou zhroucení v případě jakékoli nenadálé události, infrastruktura k letišti, infrastruktura pro rozšiřování MHD, bezpečnostní situace v centru, stav centra města reálně hrozící vyškrtnutím ze seznamu památek UNESCO, přes 50 nelegálních bankomatů okrádajících turisty instalovaných načerno, nedořešená situace s TAXI a tak dále a tak dále). Jediné, čeho schopen je, je mávat duhovou vlajkou, přebrat záštitu na Prague. Přijde (a prezentovat se jako bojovník na straně dobra za právě údajně utlačované menšiny), řešit krávoviny jako je nahrazení ohňostroje nějakým video bůhvíčím (a opět se stavět do role bojovníka na straně dobra za klid a práva zvířátek), no a teď zase bude bojovník za práva obyvatel Číny.
  Leda hovno, Hřib je neschopný nýmand, který se s podrž taškou Pospíšilem jenom snaží zakrýt svou vlastní neschopnost řešit problémy, které jsou skutečně problémy. Piráti nemají žádnou vizi, nemají schopnost systematického řešení aktuálního stavu a systémového rozvoje metropole (o státu nemluvě). Jediné, co mají je marketing.
  Vypovězení smlouvy s Pekingem je jen a pouze laciné a mimořádně hloupé gesto mající zakrýt mimořádnou nekompetenci a neschopnost současného vedení Prahy.
  A to už vůbec nemluvím o tom, že tu smlouvu podepsala legitimně demokraticky zvolená reprezentace Prahy, mezinárodní vztahy se nesmí budovat a ničit podle toho, jak se kdo vyspí, co kdo zrovna hulí nebo co zrovna potřebuje zakamuflovat. Praha tímhle naprosto devalvuje svou pozici coby solidní seriózní partner pro jakékoli jednání a sama sebe poškozuje. Jak co se týče kredibility, tak co se týče ekonomických zájmů.
  Poslední věc je, že Hřib lhal, když tvrdil, že Praha je jediné město, jehož smlouva podobný bod obsahuje. Minimálně smlouva s New Yorkem obsahuje explicitní vyjádření, že stojí na znění smlouvy o nastolení diplomatických styků mezi ČLR a USA, jejímž je uznání politiky jedné Číny důležitým bodem.
  Osobně nevěřím, že se to Slavie jakkoli dotkne. Slavie není Sinobem a CITICem financována, ale vlastněna. Oni nepůjdou proti svému majetku. Na druhou stranu, oni jsou strašně hrdí a pokud jim někdo takhle nasere na hlavu a okope kotníky, nejde úplně vyloučit, že se nás pokusí prodat. Každopádně tohle JT fakt nezávidím a doufám, že to ustojí v náš prospěch.

  • Číňani už do Slavie nacpali miliardy, bez dalších čínských peněz by se v nejbližší době obešla, protože jí uživí LM. Nelze ale vyloučit, že CITIC a Sinobo dostanou od čínské vlády nařízeno se Slavie zbavit. Pak by šlo o to, jestli by se našel silný investor z jiné země, který by jí koupil jako celek, anebo ne, a pak by se prodával stadion, hráči i značka zvlášť, což by byla pro Slavii ta nejhorší varianta.

 3. Tvůj rozumnější sešitý kolega má pravdu. Prodal jsi duši číňanovi za pochybné sportovní úspěchy. Ona hvězda jako hvězda viď?

   • Spíš ty popiš proč myslíš, že sešitý kolega mele. To máš hlavu tak hluboko v čínskym zadku, že jsi tu losovačku neviděl? Nebo vymyšlený vítězný gól ve finále? 🤔🙈 Hlavně tu zas nepiš bláboly proti Hřibovi, sám ho nemusím, ale radši Hřiba než čínský poskoky jako jsi ty. On aspoň nechce být čínským vazalem, tobě by to nevadilo. Aspoň dokud z toho něco budeš mít.

  • Podobný komentář naznačující, že současná ČLR je komunistická země, většinou píší ti, kt “ŘÍŠI STŘEDU” nenavštívili, nic relevantního nečetli (doporučuji např. práce Jonathana Mirsky/Cambridge University), případně žijí v předsudcích. Specifický polit.-ekonomický systém ČLR (řízený elitářským klubem s krycím názvem “komunistická strana”) nemá opravdu s rovnostářstvím a filozofií/ideologií Marxe nebo “Velkého kormidelníka” mnoho společného…

   • On psal něco o komunismu? Nebo pro vás hvězda = komunisté? Podle této logiky jsou slávisti bolševici? Není jedno jak se ten režim nazývá? Snad je důležitější jak se projevuje, než za jakou idealogii se schovává.

    • V jistém smyslu souhlasím… Na ideologii příliš nezáleží= Čína se ve vnitřní politice příliš nemění (Je po tisíciletí prakticky stejná= ať vládli Mongolové- Mingové- dynastie Čching- nebo v součesnosti tzv. komunisté). Vliv ZÁPADU na vnitřní politiku (na lidskoprávní záležitosti) Číny je minimální- a to se nezmění… ČLR se stává supervelmocí, obchoduje s ní celý svět a politiku JEDNÉ ČÍNY uznává většina států… Nemusíme Číňany milovat, ale měli bychom respektovat jejich kulturu a zvyklosti, nevměšovat se do vnitřních záležitostí ŘÍŠE STŘEDU…

 4. S tím nevměšováním to myslíte jak? Máme je nechat ovlivňovat zbytek světa, zavírat oči a držet ústa? Není té servilnosti trochu moc? Jasně, jejich porušování lidských práv, genocidy které páchají a útočnou politiku jistě neovlivníme. Ovšem mlčením můžeme ztratit i naší zemi. Už teď náš “prezident” působí spíše jako jejich tiskový mluvčí a poskok, než někdo kdo hájí naše zájmy. Tuším ze bylo realizováno 1% objemu slíbených investic. Obchodní deficit je přes 510 miliard v loňském roce a větší vývoz máme i do Rumunska. Z Číny nic dobrého nepřišlo a ani nepřijde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta doplatila na impotentní útok a slabou obranu. Prohra jde ale i za Kotalem

Sparta po koronavirové pauze hostila na svém stadionu plzeňskou Viktorii. Ze začátku utkání byla aktivnější, ovšem byly vidět dlouhodobé nedostatky v zakončení...

Zapomenutá angažmá – Liverpool: hrůzostrašné zranění i neefektivní ukrajinský útočník

Nejsledovanější kluby světa, miliony fanoušků po celém světě, náročný a nabitý program a velká konkurence v týmu. Ne každý fotbalista, i ten...

Plzeň bere po výhře nad Spartou tři veledůležité body

Fotbalisté Sparty Praha nezvládli domácí utkání s Viktorií Plzeň, když po špatném výkonu prohráli. Skóre otevřel pěknou střelou Kalvach, zvyšoval Beauguel a...