Chytl Baník konečně formu? Tým dosáhl rekordní šňůry staré dva a půl roku

Dosud nevídanou sérii vítězných ligových zápasů v řadě lze v posledních týdnech pozorovat u fotbalistů hájících modrobílé barvy Ostravy. Kozlova nejúspěšnější šňůra sice vznikla proti těm slabším mužstvům Fortuna:ligy, nicméně i tak je třeba Baník ocenit. Snad se z pohledu fanoušků tradičního klubu konečně zase začíná blýskat na lepší časy!

Zdroj: fcb.cz

Neatraktivní hra na náhodu, nevýrazný projev posil, které si do kádru přivedl trenér Luboš Kozel, pomalá kombinace. To vše a mnoho dalších bylo vyčítáno ostravskému celku. A nejspíše právem. Nyní to vypadá, že alespoň výsledkově se Baník zvedá a připisuje si důležité body v tabulce.

Po výhrách v Příbrami (4:0), Opavě (2:1) a doma nad Bohemians Praha 1905 (1:0) mohli hráči Baníku do dnešního souboje v Mladé Boleslavi nastupovat se zdravým sebevědomím. Tři výhry v lize za sebou se jim pod vedením trenéra Kozla ještě nepovedly.

A pokud by v Boleslavi Kozlovi svěřenci zvítězili, dosáhli by na čtyři ligové výhry. Ty se jim nepovedly od léta roku 2018. Tehdy vedl kádr Bohumil Páník a v útoku pálil Milan Baroš.

Podruhé od svého návratu do města automobilů stanul na lavičce domácích trenér s reprezentačními zkušenostmi Karel Jarolím. Před svým zaměstnavatel chtěl zákonitě dosáhnout na výhru, už proto, že při premiéře v Opavě to nevyšlo (2:2).

Baníku proti soupeři pomohl možná i fakt, že k zápasu cestoval letecky. Hráči tak mohli být odpočinutější než po cestování autobusem. Lehčí nohy měli i o poločasové přestávce, když měli v zádech příjemné vedení 2:0.

Ve 30. minutě se za Baník prosadil de Azevedo. Ve 41. minutě pak zvyšoval Tetour, jeden z Kozlových oblíbenců, kterého vedl už v Dukle.

Po půli za domácí snížil Klíma v 51. minutě, v nastavení druhého poločasu pak pojistil výhru hostů Buchta.

Se čtvrtou výhrou v řadě musel být kouč Kozel spokojen, což ostatně potvrdil i v pozápasovém interview na klubovém webu: “Dosáhli jsme cenného vítězství venku, myslím, že zaslouženého. Dnes musíme být spokojeni i s výkonem. První půle byla trochu výš než ta druhá, ale nedalo se asi předpokládat, že celou dobu budeme tak dominantní.”

Naopak Jarolím neprožil povedený domácí debut. Jeho skleslou náladu šlo cítit i z vyjádření po konečném hvizdu: “První poločas jsme byli totálně mimo hru, připadal jsem si jak v Jiříkově vidění. Navíc jsme ještě dvakrát inkasovali po našich hloupých ztrátách, u druhé branky jsme nedohráli situaci v šestnáctce.”

“Podařilo se nám celkem brzy vstřelit kontaktní branku, věřil jsem, že ještě něco můžeme s výsledkem udělat. Bohužel se to nepodařilo a rozhodl třetí gól po naivní ztrátě podobně jako při tom prvním,” posteskl si.

Jsme svědky dlouhé šňůry výher Baníku anebo jim hned v dalším kole vystaví stopku Sigma Olomouc?