Spojte se s námi

Fotbal

Chyběl téměř půl sezony, přesto fanoušci zvolili Francka Ribéryho jako nejlepšího hráče Fiorentiny

Publikováno

dne

Zdá se to až trochu absurdní, ale Franck Ribéry byl zvolen nejlepším hráčem Fiorentiny v této sezoně. Ne snad, že by legendární Francouz hrál zle, ale téměř polovinu sezony svému týmu chyběl a proto může tato volba někomu připadat vcelku překvapivá. Obzvláště vzhledem ke skvělým výkonům Federica Chiesy.

Zdroj: twitter.com/acffiorentina

Franck Ribéry je bezesporu vynikající hráč. Prokazoval to i v dresu Fiorentiny. Kdykoliv hrál, byla jeho přítomnost i jeho kvalita na hřišti znát. Třebaže za celou sezonu vstřelil pouze tři góly a přidal jen tři asistence.

Nicméně je překvapivé, že jej fanoušci klubu zvolili coby nejlepšího hráče sezony. Přeci jen odehrál pouze 21 utkání. Zaprvé kvůli třízápasové stopce po červené kartě, kterou dostal za atakování rozhodčího. Zadruhé kvůli zranění kotníku.

Navíc odehrál další skvělou sezonu talentovaný Ital Federico Chiesa. Ten se stal nejlepším střelcem i nahrávačem v týmu. Gólů vstřelil ve 37 soutěžních zápasech 11, asistencí přidal 9. Oproti Ribérymu navíc odehrál téměř dvakrát více minut.

Server WhoScored pak průměrným hodnocením potvrzuje, že Chiesa zažil povedenější sezonu. Jeho celková známka je 7.05, Ribéry si ale nevedl o mnoho hůře a získal hodnocení 7.04.

Chiesa pak byl mužem zápasu v rámci Serie A pětkrát, Ribéry pouze dvakrát. V tomto ohledu si ještě vedli lépe než Francouz záložníci Gaetano Castrovilli (4 krát) a Erik Pulgar (3 krát).

Bývalá hvězda Bayernu Mnichov za ocenění fanouškům poděkovala a prý si jej velice váží. Nezbývá tedy nic jiného, než Ribérymu poblahopřát k ocenění a doufat, že v jeho 37 letech jej už nebudou trápit další zranění, aby mohl nadále rozdávat radost.

Zdroje: WhoScored, Transfermarkt, Fiorentina

Reklama

Oblíbené