Spojte se s námi

Tenis

Chyběl poslední krok! Jiří Veselý prohrál ve finále turnaje ATP 500

Další velký skalp bohužel Jiří Veselý nepřidal. Velmi nečekaně se dostal až do finále turnaje ATP 500, který se konal v Dubaji. Na své cestě do finále si poradil hned se čtyřmi hráči top 30. Pátý už byl bohužel nad jeho síly.

Publikováno

dne

Další velký skalp bohužel Jiří Veselý nepřidal. Velmi nečekaně se dostal až do finále turnaje ATP 500, který se konal v Dubaji. Na své cestě do finále si poradil hned se čtyřmi hráči top 30. Pátý už byl bohužel nad jeho síly.

Ve finále ho čekal 7. hráč světa, Rus Andrej Rubljov. Ten před týdnem ovládl halový turnaj v Marseille. Ve francouzském městě navíc zvítězil také deblový turnaj. Na Veselém bylo vidět, že už to fyzicky není úplně ono.

Vždyť musel projít kvalifikací kde se v prvním kole trápil s 421. hráčem žebříčku Habibem. Následně ale přišla skvělá jízda. Nejprve se dostal do hlavní fáze, když porazil Australana Popyrina.

Následně v 1. kole pavouka porazil Marina Čiliče, ve 2. kole Roberta Bautistu. Ve čtvrtfinále z pozice světové jedničky odstřelil Novaka Djokoviče a stal se třetím hráčem v historii, který má kladnou bilanci se srbským tenistou. V semifinále si po tříhodinovém boji poradil s Kanaďanem Denisem Shapovalovem.

Rubljov předváděl kvalitní tenis, s jistými a tvrdými údery, které dělaly Veselému velké problémy. Rodák z Příbrami ztratil v prvním setu své druhé podání, díky kterému prohrál první set – 3-6.

Ani druhý set bohužel nezačal pro Veselého dobře když ztratil hned své první podání. Český reprezentant, který ale není součástí Davis Cupového týmu v Argentině, se ale dokázal alespoň na chvíli dostat do zápasu, když Rusovi sebral podání v šestém gemu. To si ale následně 7. hráč světa Rubljov vzal zpět při dalším Veselého podání a utkání už v klidu dopodával do vítězného konce – 4-6.

Jeden z nejlepších turnajů v kariéře 28letého českého tenisty tak sice nakonec neskončil vítězným koncem, udělal ale skvělou reklamu českému tenisu a umlčel velké kritiky Veselého. Ten po zápase ocenil výkony mladého Rusa: „Gratuluju k výhře a nechápu, jak může dva týdny po sobě zvládnout dvě finále a zvítězit. To je parádní.“

Zároveň se také vyjádřil k tomu, jakým směrem se bude ubírat jeho kariéra: „Věřím, že tento týden znamená změnu v mé kariéře. Musí. Chci si vzít pozitivní věci, které se mi tady podařily. D

oufám, že na to v sezoně navážu a bude to skvělý rok,“ řekl Veselý, který se skvělým výkonem na turnaji v Dubaji posune zpět do elitní stovky (74. místo) a zároveň se opět stane českou jedničkou. Další turnaj ho čeká v týdnu od 7. března, kdy bude nasazený na turnaji v italském Rosetu.

Zdroje: ATP, Twitter

Reklama

Oblíbené