Chovanec: Jako komise chceme více komunikovat. Naším cílem pro jaro je minimalizovat chybovost rozhodčích

Rozhodčí působící na úrovni našich nejvyšší ligových soutěží absolvovali přípravný kemp na Kanárských ostrovech. Jejich nadřízený Jozef Chovanec se k této příležitosti rozpovídal o jeho postřezích z kempu, ale také o cílech a plánech pro jarní část ligové sezony. Co si přeje a jaká jsou jeho očekávání?

Zdroj: cas.sk

Přípravný kemp sudích hodnotil pro fotbal.cz Jozef Chovanec vesměs pozitivně. „Kemp bezezbytku naplnil všechno, co jsme si od něj slibovali. Znovu jsme tady skvělé zázemí, počasí i tréninkové podmínky,“ nechal se slyšet. „Pevně doufám, že penzum práce, které tady rozhodčí odvedli, je posune zase o něco dál,“ dodal.

„Všichni velmi dobře splnili fyzické i teoretické testy, z přípravy nám vypadli ze zdravotních důvodů pouze dva hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu s Karlem Hrubešem, kteří však budou mít brzy šanci na další test,“ zakončil své vyjádření k zmíněnému kempu šéf komise rozhodčích. Následně se však přesunul k tomu, co od nich očekává v lize a jak je v této sezoně spokojen s jejich výkony.

„Samozřejmě jsem kritiku vnímal, ostatně jsem první na ráně, pokud se stane něco negativního,“ vyjádřil se Chovanec. A jeho přání? „Abychom chybovost minimalizovali. Někdy dochází k situacím, kdy se rozhodčí dopustí úplně zbytečných a triviálních chyb, na což veřejnost reaguje velmi citlivě a nelze se tomu divit.“

„Chci, aby rozhodčí byli maximálně přesní a dalo se na ně spolehnout za každé situace. Ostatně my jsme tady jako servis pro kluby. Na jaře chceme také jako komise více komunikovat směrem ven, vysvětlovat herní situace a být maximálně vstřícní. To si beru za své,“ pokračoval.

Zdroj: Slavia.cz

Dojít by mělo i ke zlepšení systému VAR: „Věnovali jsme tomu opravdu hodně času. VAR je věc, která je logicky hodně aktuální a poutá hodně pozornosti. Věřím, že jsme si i na tomto poli ujasnili řadu záležitosti – od způsobu a četnosti intervence VAR do zápasů či právě zmíněné spolupráci mezi všemi stranami, která je klíčová.“

„Nemá cenu zastírat, že na podzim některá chybná rozhodnutí pramenila právě z nevhodně zvolené komunikace VAR a rozhodčího. Hodně jsme nad tím diskutovali, líbilo se mi, že rozhodčí byli aktivní, nebáli se o tom mluvit. Analyzovali jsme situaci z našich i mezinárodních soutěží a rozhodně to bylo poučné. Teď si budeme přát, aby se to přeneslo i do našich zápasů. Posunuli jsme se v tomto ohledu dál,“ nastínil Chovanec možné zlepšení.

Co považuje za klíčové? „Zase jsme se o něco blíže poznali. Otevřeně spolu mluvíme a komunikujeme, chceme být na jedné vlně. Jen tak se můžeme posunout dál.“ Na závěr Chovanec prozradil, že na rozhodčí apeloval, aby byli maximálně koncentrováni na jaro, které je dle jeho slov vždy vypjatější než prví část sezony.

„Rozhodčí v pauze odvedli dobrou práci, jsou připravení po všech stránkách a teď to jen přenést na hřiště. Všem rozhodčím ze srdce přeji, ať zůstanou zdraví a daří se jim,“ zakončil rozhovor Jozef Chovanec.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je úplně jedno, jak systém VAR vylepšíte! Dokud u něj budou sedět lidi, jako třeba Královec, tak se i nadále červené karty budou záhadně měnit ve žluté, evidentní penalty se nepísknou a sem tam se nějaká ta pentle vymyslí!

  2. Tak na to se všichni těšíme 😁😁😁😁😁😁 S kým se bavím ať fanouškem Acs Sks Bohemky Liberce Baníku Teplic tak všichni se schodují na tom že opět budeme na jaře svědky frašky řizené Berbrem a jeho poskoky ! ☹

  3. Komedie dalsi, tak pustte komunikaci do tv. At slysim jak je ridi nekdo jiny, jak si rikaj, nechod se podivat na video, jinak by jsi musel dat cervenou plzni atd. Porad stejna komedie. Vsichni to vedi, ze rozhodci, kteri zustali jsou poskoci a sasci. Humus, Berbr a spol a mafie 😉

  4. Divím se Chovancovi,že se se současnou Berbrovskou zkorumpovanou bandou dal do hromady a kryje svým léta budovaným fotbalovým jménem záda právě jim.Možná by bylo dobré zveřejnit za kolik Pepa odvádí tuto špinavou službu.Zase se mi chce zvracet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.