Spojte se s námi

Premier League

Chelsea v sobotu zavítá na hřiště AFC Bournemouth

Publikováno

dne

Chelsea v rámci 10. kola PL zavítá na hřiště AFC Bournemouth. Zápas se odehraje v sobotu v 18:30 SEČ.

AFC Bournemouth

Velmi sympatický klub zatím podle předsezónních predikcí bojuje o udržení. Aktuálně je na předposlední pozici se ztrátou jednoho bodu na bezpečnou zónu. Bournemouth si pomohl hodně výhrou v posledním ligovém kole, když venku porazil trápící se Stoke (17) výásledkem 1:2. Na to Bournemouth navázal i v LEC, kde doma porazil Middlesbrough 3:1.

Trenér Howe bude v tomto zápase postrádat Federiciho (G 0/0), Mingse (O 2/0), B. Smithe (O 0/0), Kinga (U 8/1) a nejistý je start Defoe (U 8/1). Z toho budou plynout hlavně potíže v ofenzivě. Šanci v tomto zápase nejspíš dostane Afobe (U 7/0) a možná i C. Wilson (U 0/0).

http://gty.im/865946598

Chelsea

O Chelsea se hodně začalo psát po výbuchu v posledním kole na hřišti posledního Crystal Palace. Takové výsledky se ale dějí jen jednou, dvakrát za sezónu a nečekám, že by Chelsea v tomto zápase něco takového zopakovala. Ba naopak. Chelsea je totiž nyní až na 4. pozici s 16 body. Na suverénní Citizens ztrácí už 9 bodů. Venku letos v lize dokázala porazit třeba i Tottenham (3).

Trenér Conte v tomto zápase bude postrádat zraněnou dvojici Kanté (Z 7/1), Moses (Z 6/0). Škoda je zejména absence Kantého, který hrál před zraněním ve velké pohodě a formě. V útoku se Conte bude i tentokrát spoléhat na kanonýra Moratu (U 8/6), šance by mu měl připravovat Pedro (Z 8/2) či Fabregas (Z 8/1). Po solidních výkonech by se pak na pravém kraji hřiště mohl opět objevit Zappacosta (O 3/0).

http://gty.im/866376464

Prediction

V posledních čtyřech vzájemných zápasech (od roku 2015, v rámci PL) se dařilo více Chelsea. Hráči Blues vyhráli 3x, Bournemouth vyhrál jednou v prosinci 2015. Naposledy se týmy utkaly v říjnu 2017 a Chelsea venku pohodlně vyhrála 1:3.

Podobný výsledek očekávám i tentokrát. Chelsea se z posledního výbuchu poučí a byť ji čeká v příštím týdnu LM, není v pozici, že by mohla ligu vypouštět. Kurzy na výhru hostí jsou slušné. Nejlepší nabídku má aktuálně SK Tempobet – 1,71.

Reklama

Oblíbené