Spojte se s námi

Premier League

Chelsea bojuje s antisemitismem a posílá své fanoušky na vzdělávací kurzy

Zveřejněno

dne

Antisemitismus je stále docela běžně vídaná věc, naneštěstí. I Chelsea má fanoušky, kteří zpívají antisemitské popěvky a Roman Abramovič se rozhodl, že proti tomu bude bojovat. Proč? I jeho samotného se to týká, jelikož je sám Žid a nechce, aby se takové věci objevovaly jak na Stamford Bridge, tak ani nikde jinde.

Embed from Getty Images

Romana Abramoviče už nebavilo poslouchat urážky na adresu židovské národnosti a tak se rozhodl zakročit. Nutno podotknout, že jeho řešení má hlavu i patu. Za normálních okolností by fanoušci, kteří zpívají antisemitské popěvky, mohli vyfasovat zákaz vstupu na stadion třeba na tři roky. Jenže Abramovič ví, že to by k ničemu dobrému vést nemuselo, spíše naopak.

To je důvodem, proč s fanoušky udělal takovou menší dohodu. Jakou? Budou docházet na vzdělávací kurzy, aby pochopili, co a proč je na tom špatného. Pokud na kurzy docházet nebudou, tak přijdou o permanentky a vstupenky na zápasy.

Předseda londýnského klubu pak vysvětlil situaci následovně:

„Pokud lidem něco zakážete, nezměníte tím jejich chování. Tohle řešení jim dává možnost si uvědomit, co udělali a proč by se mohli a měli chovat lépe. V minulosti bychom je vytáhli z davu a dostali by zákaz vstupu na stadion na tři roky. Je těžké jednat, když zpívá 50 nebo 100 lidí, ale pokud jsou to jednotlivci, které dokážeme identifikovat, tak můžeme hned jednat.“

V minulé sezoně například musela Chelsea některé své fanoušky nahlásit policii, protože zpívali antisemitské popěvky na adresu Tottenhamu, což je klub, který má velkou židovskou základnu fanoušků. Nyní se tedy klub rozhodl vypořádat s tímto po svém a mohlo by to být více než dobré řešení.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Premier League

Wenger opět ve hře? Dočkáme se prý už 1. ledna!

Zveřejněno

dne

Arséne Wenger, velký to fotbalový kouč, se již brzy vrátí k fotbalu! Gunners se však už obávat ani těšit nemusejí, tahle kapitola se bude psát úplně jinde.

Embed from Getty Images

Dvaadvacet let kormidlovaní Arsenalu z hlubin průměrnosti až na samotnou ostrovní špičku mu, ač poslední roky pro klub nepatřily k povedeným, po opuštění oné kanonýrské bárky přineslo mnoho pracovních nabídek. Tak svou žádanost tedy popsal sám Francouz. Povedou-li jeho další kariérní kroky na lavičku některé reprezentace, klubu ze světové špičky nebo snad do Země vycházejícího slunce, kde už má Arséne jako trenér něco za sebou, to se prý ještě uvidí. Staronovou práci hodlá Wenger započít přesně 1. ledna 2019, kdy převezme zatím neznámý tým.

To, že Arséne si skutečně může vybírat, dokazuje i spekulace, podle níž by se měl ujmout strádajícího Bayernu Mnichov. Teoreticky možná je i varianta budoucí spolupráce s Realem Madrid, jehož zástupci zatím nebyli novým trenérem Lopeteguim o jeho kvalitách přesvědčeni. Pokud se Bílý balet herně a výsledkově nezvedne, odvolání stávajícího trenéra může snadno přijít, pohlédneme-li na tamější řešení podobných problémů v minulosti.

Arsenal byl pro wengera životní projekt, který odevzdal pro budoucí generaci ve velmi dobrém stavu. Teď ho ale pravděpodobně čeká nová výzva a především působení v klubu, v němž už si dvaadvacet let rozhodně nepobyde. Pokud dokonce půjde o tým jako Bayern či Real, výsledek bude očekáván okamžitě a na dlouhodobé budování týmu nebude čas. Wenger bude muset vyměnit pozici budovatele za post špičkového trenéra, bez něhož se špičkový klub neobejde.

Pokračovat ve čtení

Premier League

Maguire sedící na nafukovacím jednorožci jakožto anglická bankovka? Fanoušci už sepisují petici!

Zveřejněno

dne

Že mají Angličané zvláštní smysl pro humor, to je asi celosvětově známé. Nyní to však zkoušejí dovést na novou úroveň. Během Mistrovství světa si jejich srdce získal obránce Harry Maguire, který působí v Leicesteru. Aby ne, podával skvělé výkony. Nyní si to však vybírá svou daň v podobě neobvyklé kampaně.

Embed from Getty Images

Jak již bylo psáno, Harry Maguire si během Mistrovství světa naprosto získal srdce většiny anglických fanoušků. Víceméně se to dá říci o většině hráčích, co na šampionátu hráli za Anglii, ale Maguire svými výkony překvapil asi nejvíce a proto se nyní dočkal více než zajímavé “odměny”.

V anglickém národním týmu vládla neskutečná pohoda během celého MS. Angličané se tím chlubili v médiích, všude o tom mluvili a všude se o tom tedy i psalo. A dokonce to bylo i perfektně zdokumentováno, když hráči mezi jednotlivými zápasy byli v bazénu a v nich měli nafukovací jednorožce, na nichž si v poklidu a s radostí seděli.

Zdroj: dailymail.co.uk

Na twitterovém účtu pod jménem Jonny Sharples se pak objevila z této bazénové zábavy dobrá fotomontáž. Padesátilibrová bankovka a ní byl právě Harry Maguire na jednorožci. Zprvu to vypadalo jako vtip. Nicméně teď už se internetem a sociálními sítěmi šíří petice, aby takováto bankovka opravdu vznikla. Petici prozatím podepsalo okolo 10 000 lidí.

Aby byl vůbec tento návrh, který petice předkládá, projednán v parlamentu, musí získat 100 000 podpisů. Navíc v cestě stojí překážka, že Anglická národní banka jen tak nevytiskne bankovku s někým, kdo stále žije. Pouze v případě nějaké výjimky. Každopádně se nyní vede i jakási kampaň, aby na bankovce byla známá bývalá premiérka, Margaret Thatcher.

Nicméně jako v případě kampaně za tvář Margaret Thatcher na této bankovce, si stejně tak i Jonny Sharples za tímto nápadem stojí a myšlenka má své stoupence. Je zajímavé, že Jonny byl včera i v BBC 5 Live Sport diskutovat o tom, proč by měl jeho návrh bankovky být opravdu uznaný a proč je to lepší, než třeba právě Margaret Thatcher.

Zdroj: goal.com

O této události samozřejmě ví i samotný Harry Maguire. Ten však na otázku, co si o tom myslí, pouze zmínil, že to nehodlá komentovat. Bylo by však vcelku kuriózní a vtipné, kdyby tato bankovka opravdu vešla v platnost. Kdoví, jak celá tato vtipná událost dopadne.

Kdyby však někdo chtěl petici podpořit, může zde.

Pokračovat ve čtení

Premier League

Proč šla forma Mohameda Salaha v poslední době tak dolů?

Zveřejněno

dne

Mohamed Salah, hráč, který si minulou sezónu podmanil celou Premier League a zbytek fotbalového světa. Minulá sezóna byla pro Mohameda Salaha doposud tou nejlepší v jeho kariéře. Jako prvnímu hráči v Premier League se mu podařilo vstřelit rekordních 32 gólů za jednu sezónu. Mnozí fotbaloví experti říkali, že Salah je hvězdičkou jedné sezóny a on jim bohužel nyní dává za pravdu. Proč ale Salahova forma šla tak rapidně dolů? Na tuto otázku si dnes odpovíme a pokusíme se to podrobně rozebrat.

Embed from Getty Images

Je tu hned několik důvodů, proč Salah nenavázal na tempo z minulé sezóny.

Důvod číslo 1 – změna herního stylu Liverpoolu

Toto je podle mého subjektivního názoru hlavní kámen úrazu, za který ani tak Salah nemůže. Mnozí z vás si možná všimli, že celkově Liverpool není taková mašina na góly, jako uplynulý rok. Manažer Jurgen Klopp upustil od teorie “nejlepší obranou je útok”. Došlo mu, že minulou sezónu mu zápasy prohrávala především obrana. Reds sice mají pořád především sílu v útoku, ale také vyztužili střed zálohy a využívají ho mnohem více, než minulou sezónu.

Do Liverpoolu přišel Naby Keita a Fabinho, kteří se do Liverpoolu výborně adaptovali. Vraťme se ale k myšlence, že Reds využívají střed hřiště mnohem více, než dříve. Když ovládáte střed hřiště, tak zákonitě určujete tempo hry.

Liverpool se do jisté míry vzdal rychlých krajních náběhů a spíše využívá konstruktivní rozehrávku, která vede k střelám uvnitř šestnáctky. Když se mění hra Liverpoolu, musí se změnit hra i samotného Salaha. Ten se oproti minulé sezóně mnohem více soustředí na tvorbu hry a zakončování nechává na někom jiném.

Důvod číslo 2 – menší efektivita

Styl hry Mohameda Salaha se do jisté míry změnil, ale do několika šancí za zápas se přesto dostane. Řekněme si upřímně, z 24 střel dát zatím pouhé 3 góly, je celkem málo. V poledních zápasech se dokonce ze Salahovi hry vytratila i dravost.

Mnozí si myslí, že si sám tento tlak uvědomuje a nedokáže ho ustát. Musím říct, že Salah sice teď v poledních zápasech moc nezářil a své šance jenom pálil, ale do šancí se stále dostává a doufám, že brzo svůj střelecký půst zlomí.

Embed from Getty Images

Důvod číslo 3 – konkurence v týmu

Oproti minulé sezóně má Liverpool opravdu z čeho vybírat. Z hostování se vrátil Daniel Sturridge a do pěchoty Jurgena Kloppa se přidal ještě švýcarský ostrostřelec Xherdan Shaqiri. O konkurenci nouze není a Salah si svým místem v základu už tak jistý být nemůže.

Daniel Sturridge se skvěle rozehrál a už se několikrát stihl prosadit. Shaqiri je zase dříč, který na hřišti nechá vždy všechno a Jurgen Klopp si ho za krátkou chvíli stihl velmi oblíbit. Toto rozhodně klidu na duši Salahovi nepřidá.

Závěr

Když se to nějak pokusím zhodnotit, musím uznat, že Salahova forma tento rok zůstává za očekáváním. V některých zápasech je jak tělo bez duše, v jiných zase hýří energií, ale nedokáže to zužitkovat. Hlavním kritériem, aby tato mašina zase začala fungovat, je klid. Ten Salahovi nejvíce schází, podporu od vedení a trenéra určitě má a myslím si, že je to jen a pouze v jeho hlavě.

Doufejme tedy, že egyptský král znovu povstane z popela a v druhé části sezóny si opět podrobí Premier League. Jsem přesvědčen, že Mohamed Salah nepatří do škatulky hvězdy jedné sezóny.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené