Chci být dobrý trenér, mít dobré výsledky a vybírat správné kluky, říká nový kouč reprezentace U18 Holoubek

Česká fotbalová reprezentace do 18 let má nového kouče. Po Luboši Kozlovi, který odešel trénovat ostravský Baník, přebere v létě tým kouč David Holoubek, který má v mládežnickém fotbale mnoho zkušeností.

Zdroj: @DavidHoloubekOfficialPage

David Holoubek tým převezme v létě, do té doby bude sledovat ročník 2003 a mladší, jelikož právě ten spadne do věkové kategorie U18. „Vzhledem k tomu, že jsem 12 let působil ve Spartě, kde jsou hráči a trenéři vychováváni k tomu, aby byli co nejlepší a co nejúspěšnější, mám v sobě tuhle DNA a byla ve mně i v období, kdy jsem vedl áčko v lize. Chci jako trenér vyhrávat všechno,“ řekl David Holoubek.

Reprezentaci ovšem povede poprvé. A rozdíl mezi klubovým a reprezentačním koučem není malý. Již nebude s týmem každý den, ale bude muset analyzovat hráče, které si do týmu vybere.

„Bude to nová zkušenost, protože reprezentační trenéři nemají možnost denně ovlivňovat hráče v tréninkovém procesu. Během srazů musí být jejich práce maximálně efektivní. V tomhle to bude zcela nové. Chci být dobrý trenér, mít dobré výsledky a vybírat správné kluky,“ dodal.

„Jsme rádi, že tým trenérů mládežnických reprezentací doplňuje právě David Holoubek, který má bohaté zkušenosti s prací od přípravkových až po seniorské kategorie. Zároveň je na místě poděkovat Luboši Kozlovi. Přejeme mu hodně štěstí v ostravském Baníku,“ Jiří Kotrba, jenž je ředitelem Oddělení rozvoje fotbalu Fotbalové asociace.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Trenér Holoubek měl být angažován v létě 2018 do Sparty jako asistent a k němu měla Sparta vzít trenera Gulu nebo nějakou trenerskou personu ( klidně za 1mil.měsičně) 100× lepší než ten provinční NEtrenér Jílek který je zadarmo drahej !!

  2. S Holoubkem ve Spartě šeredně zametli, přestože áčko dotáhl v evropské lize daleko, i když měl přes polovinu kádru na marodce a využil v sestavě i svoje odchovance z dorostu. Markantní rozdíl v porovnání s jeho nástupcem Požárem se ukázal v době, kdy si musel doplnit kvalifikaci a do rozeštvaného klubu už se nevracel a navíc už ho tam ani nechtěli. Přeju mu, ať se v reprezentační juniorce daří nejen jemu, ale i jeho klukům a prokážou svoje kvality na mistrovství Evropy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...