Reklama

Chceme-li jít úspěšnou cestou, musí se některé věci změnit, má jasno Vrba po prohře se Slavií

Sparta ve středu opět nestačila na Slavii a fanoušci na Letné museli sledovat další ostudnou prohru v poměru 0:3. Co na to trenér Pavel Vrba?

Zdroj: AC Sparta Praha

Sparta nevyhrála nad Slavií již počtrnácté v řadě, na Letné navíc potřetí v řadě prohrála 0:3. To znamená její konec v MOL Cupu a letenští se tak musí zaměřit na druhé místo v lize, o nějž musí bojovat s Jabloncem.

Jak zápas hodnotí Pavel Vrba? „My jsme bohužel dělali v defenzivě i hrubé chyby, za které jsme potom platili. Z mého pohledu byla Slavia kombinačně lepší a v ofenzivě silnější. My jsme ji k tomu ještě našimi chybami pomohli. Oni neudělali tolik chyb jako my.“

Nedůrazy v defenzivě si nedokáže Vrba vysvětlit: „Když se podíváte na první dvě branky, jedna je po naší chybě, při druhé hráč obejde asi čtyři lidi a nahraje. To jsou věci, které by se u mužstva jako je Sparta neměly stávat. Byli jsme nedůrazní. Nejen při brankách. V těchto herních situacích jsme nedokázali Slavii konkurovat.“

Jak již bylo zmíněno, Sparta stále musí bojovat o druhé místo. „Před čtrnácti dny jsme si mysleli, že jsme na tom lépe. Bohužel se liga s pohárem vyvinuly tak, jak se vyvinuly. Musíme se oklepat a porazit v neděli Baník. Musíme vyhrávat a doufáme, že se nám to podaří,“ neskrýval zklamání Vrba.

Pro bývalého kouče Plzně to bylo druhé pražské derby. Aby Sparta dokázala Slavii dorovnat, musí se prý nejdříve uzdravit několik hráčů: „Těch je momentálně sedm. Minimálně čtyři by hráli v základu, kdyby byli zdraví. To je pro nás limitující.“

„Zápasy ukazují, o koho se můžeme opřít a kdo nás v těchto utkáních zklamal. Určitě se budeme chtít poohlédnout po typologii hráčů, které Sparta nemá. Sami vidíte, že pokud budeme muset jít úspěšnou cestou, některé věci se budou muset změnit,“ zakončil Vrba rozhovor.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pokud chcete něco změnit k lepšimu musí být v 1.řadě k 31.5. 2021 vyhozeni ČUPR SVOBODA T.ROSICKÝ J.ROSICKÝ ! Tady ta změna musí začit jinak nemá cenu vodit nové posily ! Vymést se musí to zlo od shora dolu to znamená ti výše jmenovaní a poté Dočkalova kafičkařská mafie + zcela pruměrní kopáči co jsou v kádru !!! Vše ostatní by bylo opět jen látání a další již 8.sezona po sobě bez titulu !!!

 2. Od března 2016 Sparta Slavii neporazila ve 14zápasech ! Poslední 3 zápasy prohry Sparty 3-0 2-0 3-0 !!! Poslední 3 domácí zápasy za “vlády” T.Rosického vždy 0-3 !!!!! Nezkutečná ostuda a potupa !!!! Poslední 4 zápasy – od Slavie 3 goly od Liberce Opavy Pardubic 2 goly 9 inkasovaných golu ze 4 zápasu z toho od 2 soupeřu s rozpočtem 65 mil.kč a hráči hrajícími za 80 tis.kč měsičně !!!! To vše jde za T.Rosickym který neni žadný sp.ředitel ale normalní maskot !! T.Rosický se při “posilováni” kádru v drtivé většině zcela mýlil a trio Čelustka Pavelka Krejči st.byl vyloženě jeho omyl za které musí nést ty nejtvrdší následky !!! Pokud nemá sebereflexi a dnes neodstoupí sám musí být k 31.5. 2021 vyhozen a nejlepe i s jeho protekčnim bratrem hrajíciho si na skauta Sparty !!!

  • Také by bylo dobré pozvat pomaluběhače do hokejové Sparty, že když se prohravá i o gól, tak se hraje dál a nepřemýšlí se nad chybou, kterou kdo udělal. Sport je to rozdílný, ale bojovnost SPARTANSKÁ by měla být všude stejná. AVE SPARTA

 3. Millwolle škoda, že na stránky tihle vyvolení nechodí i když jsme v ČR a tady v té naší zemičce se nepodává demise a to jak v politice i sportu. Je to smutné, že Sparta se jen dívá na záda Slavii, ale hlavní podíl v tom má Křetínský. On dává rozkazy a kdyby měl zájem aby Sparta byla první, tak věřte tomu, že by byla. Ten zájem tam není a rozčilovat se na podřízené není potřeba. Viník sedí na hoře a nemá potřebu, aby mu někdo zasahoval do byznysu, který ze Sparty udělal. Bohužel fans Sparty jsou chytří jen na sociálních sítích a nic pro svůj klub nedělají. Stačí vzpomenout na sešívky jak v pohárovém zápase se Sigmou před mnoha lety prohnala funkcionáře a darebáky klubu. Výsledek je vidět, bohužel pro Spartu.

  • Protože Sparta již nemá ty staré hrdé fanoušky kteří by udělali to co ten krát Slavisti !! Na Spartu chodí jen stádo Rosického ovcí které se již smířili s tím že Sparta se bojí již každého týmu v lize aby s ním neztratila body – smířili se se škudci ve vedení klubu- smířili se s tím že dres Sparty oblékají přeplacené lemry které by za dob Novotného Siegla hráli maximalně v B týmu – smířili se s katastrofalní přestupovou politikou Sparty- smířili se s tim že jim stačí poslouchat žvasty a sliby nejhoršiho sportovního ředitele v Čr T.Rosického a dokonce se smířili s tím že darebák Křetinský přestěhuje Spartu na nenáviděný Strahov aby získal lukrativní pozemky pod stávajícím stadionem o které mu vždy hlavně šlo atd.atd. !!! Všichni zi slavní hrdí Sparťané se musí v hrobech obracet když vidí ty Sparťanské ovce které místo aby ty škudce ze Sparty vyhnali tak jen mlčí a čumí nebo se těch hajzlu ve vedení ještě zastávají !!! Když Stramacionimu přinesli zpateční letenku tak T.Rosickému a bratřičkovy by měli přinést lístek na vlak do Šestajovic s cedulí a již se nikdy nevracejte !!! To samé Čuprovy a Svobodovy !!!

 4. Z těma ,, odborníkama,, okolo Rosickýho se žádný změny k lepšímu trenére nikdy nedočkáte, těm ten chaos snad vyhovuje, Roso nalož si kámoše do Avie a šťastnou cestu, zkuste to třeba ve Varnsdorfu, stejně navíc nemáte bando neskutečnejch amatérů.

 5. Dobře to řekl Němeček na otázku kam posunul hru Sparty „Nikam” a co se stím dá dnes dělat „NIC”!!!!! A já říkám že s touto sebrankou od vedení, skautingu nic.

 6. Ještě k Plavčičičovi teď se ukázalo v Liberci špatný, proti Slavii zase nic. Když na něj nastoupí dobrý obránce jeho výkon 0.

  • Pořád ale byl nejnebezpečnější hráč Sparty který lítal nahoru dolu a který nevypustil jediný souboj !! Snažite se zde dělat alibi T.Rosickému že vlastně Plavčiče Sparta až tak nepotřebuje v připadě že za měsíc zdarma odejde buď do Slavie či do zahraničí !! Bez Plavšiče Karlssona Hložka by Sparta hrála o 6 flek s Baníkem to vidí i starší žáci ze Sparty !!

   • I kdybychom ho kurva nepotřebovali tak jsme ho měli podepsat a následně prodat. Takhle jsme opět minus 1.5mio E. Katastrofální politika bratři Rosických nás žene na úplné dno!!!

 7. Na Spartě se toho musí změnit opravdu hodně. Hlavně přístup typu “my jsme Sparta, vy nejste nic”!

 8. Pane Vrbo, normálně se rozběhnete a tu škodnou vykopejte, ten klaun co si neúspěšně hraje na sportovního ředitele, jako prvního, každá minuta drahá.

 9. Chce se mi věřit,že pan Vrba nějaké kvalitní hráče přivede,že si nenechá doplnit kádr nějakýma vysloužilcema.Snad mu tam pijavice nenacpou za desítky milionů pseudofotbalisty ,jak tomu bylo doposud.Musí praštit do stolu a pokud mu nevyjdou vstříc tito špičkoví manažeři,tak Adie nechci se podílet na likvidaci Sparty.

 10. Vy všichni Sparťané zde, možná i odborně kritický Millwall, jste si bláhově mysleli, že vyhnáním Štramáka jste vyřešili “problém”. Nevyřešili. Ten v klubu setrvává nadále. Vás může skutečně “vyléčit” jen strach ze sestupu. Jako Slavii. Bohužel je Sparta tak ekonomicky silná a jiné kluby tak sportovně ubohé, že vám to reálně nehrozí a v průseru se budete rochnit tak 5-7 let. Ještě si s vámi žijeme fůru radostíííííí!

  • Já jsem si nic takového nemyslel a naopak jsem psal že setrvání Ščasného a následná instalace T.Rosického do funkce sp.ředitele je pruser že Rosický na to nemá a mít nebude a je jen barierou a nastrčenou figurkou mezi nasranými fans a Křetinskym !! Již x let řikám že ten chlév na Spartě se musí vymést od shora dolu od ředitele Sparty přes sp.ředitele skauty + Kasíka až po ruzné podrž tašky k ničemu zaměstnané Křetinskym !! Místo armády blbu nýmandu lemplu které musí Křetinský vyházet musi přijíd 3 opravdu kvalitní odborníci do vedení klubu a skautingu a spolu s Vrbou vystavět NOVOU ZDRAVOU SPARTU od základu až po ředitele klubu !!!

 11. Pokud bude na Letné pusobit p. Kretinsky tak se nic nezmění ostatně po dobu jeho působení je na Spartu opravdu smutný pohled .Hrozný konec pro tak slavný a skvělý klub ale přesto jsem nadále sparťanem tělem i duší.

 12. Bylo by dobré svolat válečnou poradu s panem Křetinskym a zeptat se ho, zda koupil SPARTU, aby ji potopil a přitom pomohl SLAVII k trojnásobnému titulu. Pokud by měl zájem o tradiční klub (SPARTU), tak by měl BOUCHNOUT do stolu a udělat rázné rozhodnutí a zachovat se jako správný majitel a udělat vše pro SPARTU aby byla opět na vrcholu. Správný manažer by měl hledat takové hráče, kteří by dýchali a na hřišti nechali SPARŤANSKÉ SRDCE. Myslím si, že by se jich našlo dost v české lize. AVE SPARTA.

  • Nojo ale to by jim ti idioti ve vedení nesměli dávat 1 mil.kč měsičně jako Dočkalovy Čelustkovy Pavelkovy Krejčimu st. – ale max.500 tis.základ a zbytek premie za vitězné zápasy – za titul- za vítězství v Mol cupu – za postup do skupiny Evropského poháru ! 50 % nekopu stačí být 3 roky ve Spartě za ty obrovské základní platy! A tak by měli být placeni všichni od ředitele Sparty přes sport.ředitele až po kustoda – má A tým výborné výsledky = berete všichni výborné výplaty ! Nemá výborné výsledky = berete jen základ který je u top hráču 500 tis. a u ředitele Sparty i sport.ředitele 300 tis. Kč – ŽÁDNÉ MILIONY MĚSIČNĚ !!

 13. T.Rosický mentálně a ani odborně nemá na funkci,kterou vykonává. Už při jeho jmenování jsem si vzpomněl, jak vyváděl na letišti po návratu z baráže o EURO a popěvoval s ostatními spoluhráči v rozervaných repre oblecích vulgarity na adresu Radka Druláka. Takový P.Čech se toho stranil a dnes je úplně někde jinde než Rosický. Naprosto již nějaký ten pátek( spíše rok) souhlasím s názory pana Millwalla,který i když někdy drsně, tak hlavně přesně popisuje problémy ve Spartě. Nemám Spartu rád, ale naprosto je mi jasné, že náš fotbal potřebuje tu Spartu,na kterou jsme byli zvyklí před cca 20-25 lety.
  A ještě k Rosickému. Málokterý hráč na světě měl během své kariéry to štěstí, aby několik let strávil na lavičce a tribuně a mohl v klidu a z povzdálí sledovat a učit se od největších es,jak se dělá správný fotbal. To není ironie na Rosického zdravotní stav,pouze je to konstatování pravdivé skutečnosti,kterou Rosický nedokázal využít.

 14. Spartě nepomůže žádný trenér a Vrba to začíná poznávat. Ryba smrdí totiž od hlavy a jít trénovat Spartu pod tímhle vedením se rovná trenérské sebevraždě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené