Reklama

Chceme do skupin evropských pohárů a vzít si zpět titul, zní ze Sparty. Co ještě zaznělo na tiskové konferenci?

Ve čtvrtek odpoledne uspořádala Sparta Praha předsezonní tiskovou konferenci. Zúčastnili se jí generální ředitel František Čupr, sportovní ředitel Tomáš Rosický, trenér Pavel Vrba a kapitán A-týmu Bořek Dočkal. Co na ní zaznělo?

Úvodní slovo si na začátku tiskové konference vzal František Čupr, generální ředitel Sparty. Představil cíle, se kterými do nové sezony letenští vstupují.

„Máme za sebou náročné soustředění. Nemůžeme si dávat jiné cíle než v minulých sezonách. Jednoznačným cílem je základní skupina evropských pohárů. Také chceme útočit na titul a vzít si ho zpátky,“ nechal se slyšet Čupr.

S ambicemi se shodovali i další účastníci tiskové konference. „Jsem v této funkci třetí sezonu. Jdeme postupnými kroky. V minulé sezoně jsme skončili druzí. Vidím to tak, že nyní nemůžeme mít ani jiný cíl, než boj o titul. Sparta ani nemůže mít jiné cíle, než je boj o titul a účast v evropských pohárech,“ má jasno Tomáš Rosický.

„Z mého pohledu máme všechny předpoklady pro to, abychom bojovali o titul. Důležité je, abychom zůstali zdraví a trenér měl k dispozici co nejsilnější kádr,“ dodal Bořek Dočkal, který prozradil, že titul, který se Spartou již jednou získal, byl nejlepším momentem jeho kariéry.

Následně se Rosický vyjádřil ke složení kádru: „Na začátek pro nás bylo prioritou udržet pohromadě stávající tým, abychom mohli jít a růst společně dál. Uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet a jestli bude mít Pavel Vrba požadavky na příchod hráčů.“

„Chci potvrdit Tomášova slova. Hlavní prioritou bylo udržet kádr. O některé hráče byl velký zájem v Evropě. Tým jsme doplnili o hotové hráče. Kádr Sparty na jaře prokázal svou kvalitu a doufám že potvrdíme, že výsledky nebyl náhodné,“ navázal kouč Pavel Vrba na vyjádření Rosického.

„Sparta má spoustu zajímavých ofenzivních hráčů. Vzhledem k tomu, jaké máme cíle, chci hráče mít tady. Doufám, že zápasů budeme mít hodně a využijeme je. Pulkrab v přípravě hrál velmi dobře. Jsme s ním spokojení a vidíme v něm velký potenciál,“ zhodnotil kádr letenských Vrba.

„Přípravu jsme měli stupňovanou. Poslední zápasy jsme hráli s týmy na úrovni evropských pohárů. To nám ukazovalo i věci, které musíme zlepšit. Nehráli jsme bez chyb a musíme ještě odstranit mezery v defenzivě. Doufám, že vrchol přijde na začátku sezony,“ zhodnotil na závěr tiskové konference předsezonní přípravu Vrba.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. No,jako vždycky, velkohubá prohlášení před začátkem sezony,přitom kádr zůstal prakticky stejný,takže nechápu ten optimismus.Myslím si,že Rapid je vrátí zpátky na zem.

  • Bože, jaká velkohubá prohlášení? Na tom, že chtějí útočit na titul a hrát Evropské poháry mi zas až tak nic velkohubého nepřijde. To mají mít cíl být do 5. místa a hrát předkolo pohárů? Cíle mají mít přece nějaké ambice, od toho to jsou cíle.

   Co se týká toho Rapidu, tak to se klidně může stát a ani bych se tomu nedivil. To ale neznamená, že by neměli mít cíl přes něj postoupit dál. To by to pak vůbec nemuseli hrát…

   • Vždyť ty jejich žvasty jsou již 7 sezon k smíchu a kor když tam žvaní ultra fotbalový blb Čupr a jeden z nejhorších rádoby sportovních ředitelu T.Rosický a ten línej pomalej nesoubojovej namyšlenej frajírek Dočkal !!

    • Čtyři roky nikdo o titulu nemluvil! Zamysli se a zalov v paměti. Zkus taky někdy Rosu poslouchat a ne ho jen pomlouvat. Sorry, ale po těch Vašich příspěvcích je vidět, že velké IQ bohužel nemáte.

     • Pokud to je na mě tak já nikde nic takového nepíši. Jen to že 7 let jsou kecy těch blbu na tiskovce před sezonou k smíchu a je uplně zda tam blekotá Kotalík Ščasný nebo Čupr a Rosický 😉 Spartě by pomohlo jen jedno VŠECHNY od Křetinského níže vykopat a najmout zkutečné odborníky zkušené pracovité charakterní a pokud možno opravdové Sparťany a ne ty kteři si na ně za 400tis. až 1 milion kč měsičně v kancelářich hrají !! A samozřejmě jim dát od majitele 2 roky klidu a finanční podpory na totalní vyčištěni kadru od všech vysloužilcu a pruměráku s možností vybudovat na zcela nových pevných základech tu starou dobrou ŽELEZNOU SPARTU s opravdu fanoušky a ne ovcemi !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené