Reklama

Čeští basketbalisté znají své soupeře na mistrovství Evropy

Čeští basketbalisté již znají své soupeře ve skupině mistrovství Evropy. Skupinu budou hrát v domácím prostředí, a to v Praze. Další skupiny se budou hrát v Tbilisi, Kolíně nad Rýnem a v Miláně.

Zdroj: Pixabay

Čeští basketbalisté již znají své soupeře, se kterými se utkají v rámci mistrovství Evropy. V Praze sehrají zápasy s Polskem, Srbskem, Finskem, Izraelem a Nizozemskem.

Právě Srbsko je velkým favoritem skupiny. Čeští basketbalisté však dozajista mají šance na postup. Kdy se bude turnaj konat?

Kvůli posunu olympijských her byl o rok posunut, a tak se jej dočkáme v září následujícího roku, a to od 1. do 18. září 2022. Z každé skupiny postoupí do play-off čtyři týmy.

Český tým trénuje Ronen Ginzburg, izraelský trenér, který má ovšem od minulého roku i české občanství. Jeho tým se tak utká proti jeho rodné zemi.

“Tohle bude hodně speciální a zajímavé. Zatím jsem hrál jen proti izraelským týmům na klubové úrovni, ne proti národnímu týmu. Je to vidět už teď, kdy mi hned po losu volala izraelská média a ptala se na Satoranského, Veselého, Hrubana,” uvedl Ginzburg pro ČTK.

Skupinu si pochvaloval i kapitán Vojtěch Hruban. Již dříve bylo známo, že se utká naše reprezentace s Polskem, jelikož si jej český celek vybral jako partnerský tým do skupiny dopředu.

“Skupina je krásně rozdaná. Všechny týmy mají věrné fanoušky, kteří do Prahy určitě přijedou. Srbsko asi může na papíře poskládat nejsilnější tým ze všech účastníků, Poláky známe dobře… Je to nalosované výborně, aby byly zápasy před plným publikem a my měli postup ve vlastních rukách,” řekl Hruban pro ČTK

Zdroj: ČT Sport, ČTK


Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené