Cesta s mládeží je správná. Zažijeme další velké okamžiky, věří nový majitel Viktorie Šádek

Minulý týden Viktoria Plzeň oznámila, že Tomáš Paclík končí v roli klubového majitele. Jeho pozici nově zastává dosavadní generální manažer Adolf Šádek. Ten se v rozhovoru pro klubový web vyjádřil nejen k současnému dění, ale promluvil také o svých vizích.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Málokdo zná prostředí ve Viktorii Plzeň lépe než Šádek. Nový majitel v rozhovoru prozradil, že si ke klubu vytvořil srdečný vztah a jeho budoucnost mu rozhodně není lhostejná. Při nabídce klub odkoupit si prý neuměl představit, že by odmítl.

„Nyní je mým cílem, abychom jako klub dobře fungovali i v této době, která je zcela zásadně ovlivněna covidem a je velmi složitá pro všechny kluby, ale i celou společnost,“ nechal se slyšet Šádek.

Viktoria přišla o významnou část příjmů. „A co nelze úplně vyčíslit, to je to, že nám chybí přímý kontakt s fanouškem,“ posteskl si nový majitel Plzně. „K našemu klubu patří, máme to na vztahu s fanoušky postavené. Věřím, že se na ně budu moci spolehnout,“ pokračoval Šádek.

Roli při jeho rozhodnutí stát se majitelem Viktorie hrál roli i vztah partnerů ke klubu. „Mnozí řeší, aby zajistili běžný chod svých firem. Přesto drtivá většina z nich stále stojí za námi a podporuje nás,“ přiznal Šádek.

Ten se nyní musí intenzivně zabývat ekonomickou stabilitou klubu a jednou z možností, jak zajistit udržitelnost aktuálního nastavení a rozvoj celého klubu, by mohlo být nalezení strategického partnera.

Šádek si pochvaluje spolupráci s městem i celému kraji. Díky ní se Viktorii podařilo výrazně zlepšit zázemí pro výchovu a vývoj talentů, leč ještě vše není ve finále. Nastává tedy čas, aby se mladí hráči začali ukazovat v dospělém fotbale.

„Ať už je to v našem áčku, jiných klubech na hostování či reprezentačních výběrech. Cesta s mládeží je správná a budeme se jí náležitě věnovat i nadále,“ prohlásil Šádek.

A jak se změní řízení klubu? „Interně se nemění nic. Budu mít i nadále ty nejvyšší požadavky na všechny, ještě přísnější budu sám na sebe. Očekávám maximální nasazení a odevzdání se klubu, jen tato cesta vede k úspěchu,“ je přesvědčený nový majitel Viktorie.

„Každý musí ukázat, že si zaslouží nosit viktoriánský dres a prokazovat to opakovaně, v každém zápase. Chceme být úspěšní a k tomu vede jen společná náročná cesta a já nedopustím, aby kdokoli přemýšlel jinak,“ řekl Šádek.

Na závěr se Šádek vyjádřil k Paclíkovi. Prý bude mít ve Viktorii čestné místo a na stadionu jej kdykoliv rádi uvidí. „Společně jsme zažili velké okamžiky, na které budeme chtít nyní navázat. Letos Viktorka slaví 110 let od svého založení, chceme zavzpomínat na velké klubové milníky a věřím, že v budoucnu zažijeme další velké chvíle,“ zakončil Šádek rozhovor.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Největší rozdíl v práci a nasazování odchovanců mezi Spartou a Plzní je v tom, že zatímco Sparta mediálně opracovává své 17-18ti leté nedochůdčata zkazkami o zájmu všelijakých známých klubu (povětšinou jdou do akademií se stovkami podobných hošánků), fotí je s největším škůdcem budoucnosti Sparty Paskou, tak Plzeň v tichosti nechává své odchovance v rozhodujícím věku “otřískat” ve II.lize mezi dospělými a pak z nich má skutečné opory už v 21 letech, viz Hlavatý, Šulc, nejlepší střelec II.ligy Matějka apod. Že je neznáte? Vaše chyba.

  2. Tak to není Sparta vychovala pro Vlašim,Vyšehrad,Žižkov celou řádku vynikajících mladíků a kolik jich je v ČFL a Divizi.Panečku to by jste jim křivdil slavná Akademie pod Ing.Hřebíkem zásobuje pravidelně republiku kvalitními odchovanci,až po Okresní přebory.Pokud se jim vydaří nějaký opravdu nad průměrný hráč,tak si ho koupí ,jako Hložka,Krejčího z Brna a hned jsou s nich odchovanci a v tom spočívá ta kvalitní práce s mládeží.

    • Cítím tu ironii ve vašem příspěvku. My se tady bavíme o českém dospělém vrcholném fotbalu a tam je ta hladovost prodávat ven ke škodě věci. Ale Paska je evidentně spokojen.

  3. Sparta dodává dlouhodobě nejvíce hráčů do první ligy. Je samozřejmě diskutabilní, zda jsou to vyloženě odchovanci, nebo je získala až do dorostu. Je samozřejmě také otázka, kolik z nich má ne na první ligu, ale na to být ve Spartě nebo alespoň v týmu na špici ligy. Mnoho skvělých dorostenců nezvládne přechod do dospělého fotbalu, to není jen specifikum sparťanů ani jen fotbalistů. Když se srovnáváte se svoji věkovou kategorií a najednou skočíte mezi zkušené dospělé, je to úplně jiný level. Ale cesta s mladými, ať už v Plzni nebo ve Spartě (i jinde), se mi líbí.

    • Líbí, nelíbí. Jen aby to nesklouzlo k věčnému budování a ….skutekutek. Slavia nebuduje a ostatním utíká. Mně se kolikrát zdá, že věčná slova o budování jen zakrývají neschopnost naučit (donutit) stávající hráče (+ trenéry) hrát kvalitněji. Léta to slyšíme z Baníku, z Olomouce, z Hradce a nic. Mládí není zásluha.

  4. Tak v mládeži Spartě velmi zdatně sekunduje hlavně Olomouc tam to prostě umí.Bohužel neschopností vedení se stali v posledních letech farmou Berbrem tlačené Plzně.Kdyby dnes každý tým v lize hrál se svými odchovanci,tak má Sigma náskok na čele tabulky,jak Slávie Praha.Liberec Jablonec,Boleslav,Budějovice Opava by hráli druhou ligu.No a zdruhé by hrála ligu Jihlava s Teclem na hrotu a Hradec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.