Reklama

Český tenisový svaz oznámil olympijskou nominaci. Nechybí Kvitová či Plíšková, Veselý nejede

Český tenisový svaz oznámil seznam tenistů, kteří budou hájit české barvy na Letních olympijských hrách v Tokyu. Nechybí na něm největší hvězdy, ale nemohlo se pochopitelně dostat na všechny. Které konkrétní jména se v Japonsku poperou o medaile?

Zdroj: Peter Menzel, CC BY-SA 2.0

Český ženský tenis zažívá úspěšnou éru. Barbora Krejčíková vyhrála Rolland Garros. V TOP 30 se nacházejí 4 české zástupkyně. Nemohlo se tak dostat na všechny.

Nominaci si tak vysloužily jen ty nejlepší. Jsou v ní Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová. Ve čtyřhře budou Česko reprezentovat páry Krejčíková, Siniaková a Plíšková, Vondroušová.

Nedostalo se tak na Karolínu Muchovou (22. na světě). Češka je sice v aktuálním žebříčku výš než Vondroušová, ale podle kritérií mezinárodní tenisové federace má přednost tzv. chráněný žebříček, který hovoří pro Vondroušovou.

Mezi muži to tak slavné není. V top 100 se nachází jediný český tenista – Jiří Veselý. Ten se však svazu omluvil a na olympijském turnaji startovat nebude. Důvodem je značná únava po prodělání Covidu-19. Mužský turnaj bude tak poprvé od roku 1900 bez české účasti.

Odložené Letní olympijské hry v Tokiu se uskuteční v termínu od 23. července do 8. srpna. Tenisový turnaj bude na programu od 24. července do 1. srpna. Bronzovou medaili z Ria de Janeiro bude obhajovat Petra Kvitová.

Třetí místo vybojovali před pěti lety v Brazílii rovněž Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou v ženské čtyřhře a Lucie Hradecká s Radkem Štěpánkem v mixu.

Zdroj: Twitter, Tenisový svět

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené