Ostatní
Český talent v PSV zářil. Sadílek poprvé nastoupil v základní sestavě a nevedl si vůbec špatně
Devatenáctiletý český záložník Michal Sadílek působí v nizozemském PSV Eindhoven od roku 2015 a jak se zdá, tak si v místní akademii nevedl vůbec špatně. V sobotu poprvé nastoupil k ligovému zápasu v základní jedenáctce a pomohl svému týmu k vítězství 2:0.
http://gty.im/1128413968Do utkání 24. kola mezi Excelsiorem a PSV Eindhoven vyběhl na trávník od úvodní minuty český nadějný záložník Michal Sadílek. Ten obvykle nastupuje na pozici středního až defenzivního středopolaře, ale nyní v zápase zaujmul pozici spíše levého záložníka.
Sadílek odehrál celých devadesát minut a přispěl nejen svými kvalitními přihrávkami k vítězství a odskočení v tabulce na prvním místě už o pět bodů před Ajax. V zápase se dvakrát prosadil jednadvacetiletý útočník Steven Bergwijn.
Český talent s číslem 32 celkem přihrál v 75 případech s vysokou úspěšností 92 %. Pouze šest nahrávek tedy nenašlo svého adresáta. Jednou se pokusil obejít soupeře a dopadlo to úspěšně. Celkem se dostal do 13 soubojů, ve kterých hned osmkrát vzešel jako vítěz. To je velmi dobrá vizitka pouze 169 centimetrů vysokého odchovance Slovácka.

Bowling
ME v bowlingu: Krummerová a Hejdučková se zlepšily, přesto to ve dvojicích nestačilo. Všech šest Švédek už má medaili
Evropský šampionát v dánském Aalborgu pokračovalo soutěží párů. České hráčky v ní chtěli napravit dojem z ne úplně povedené kategorie jednotlivkyň. Nejlépe se tentokrát vedlo mladé dvojici Eliška Krummerová a Kateřina Hejdučková, která obsadila 21. pozici.

Evropský šampionát v dánském Aalborgu pokračovalo soutěží párů. České hráčky v ní chtěli napravit dojem z ne úplně povedené kategorie jednotlivkyň. Nejlépe se tentokrát vedlo mladé dvojici Eliška Krummerová a Kateřina Hejdučková, která obsadila 21. pozici. Vítězkami se opět staly Švédky, tentokrát Josefin Hermansson a Victoria Johansson.
Soutěž začala dvěma nedělními rundami. První hrací blok patřil Švédkám, konkrétně dvojici Anna a Sandra Andersson. Obě se ale po zlatu a stříbru z jednotlivkyň musely spokojit až s desátým místem celkově.
Hned odpoledne totiž postupovou čtyřku vytvořily nové páry. Z výhry ve druhé rundě se radovaly Francouzky Emma Friant a Manon Grandsire. S průměrem 208,2 to stačilo hráčkám ze země galského kohouta na druhé místo celkově a postup do semifinále.
Spolu s nimi se ještě z nedělního programu probojovaly mezi poslední čtyři Švédky Josefin Hermansson a Victoria Johansson. Složení boje o medaile ještě mohla změnit pondělní část programu.
V něm si medaili zajistily celkové vítězky kvalifikace, Finky Ani Juntunen a Peppi Konsteri, a druhý švédský pár Cajsa a Jenny Wengerovy. A stejně jako v soutěži jednotlivkyň, i ve dvojicích bylo finále čistě švédské.
Zlaté medaile nakonec putují k Josefin Hermansson a Victorii Johansson. Ty ve finále naházely v jedné hře fantastických 490 bodů (245 bodů na hráčku) a mohou se radovat. Stříbro také patří Švédkám, bronzy berou Finky a Francouzky.
Další české dvojice ve složení Anna Petáková, Linda Vondráčková a Kateřina Beštová, Jitka Nosková skončily na 44. a 38. místě. Evropský šampionát pokračuje soutěží trojic, v níž budou znovu hlavními favoritkami Švédky.
Zdroj: EWBF
Golf
Co teď řeknou? PGA Tour má nového lídra, Zalatoris ovládl první turnaj FedEx Cupu. Tryskaly nervy i emoce
Finálové kolo úvodního podniku FedEx Cupu St. Jude Championship v Memphisu nabídlo strhující podívanou. Premiérový triumf na okruhu PGA Tour si připsal Američan Will Zalatoris, kterému v předchozích měsících jen těsně unikl triumf.

Finálové kolo úvodního podniku FedEx Cupu St. Jude Championship v Memphisu nabídlo strhující podívanou. Premiérový triumf na okruhu PGA Tour si připsal Američan Will Zalatoris, kterému v předchozích měsících jen těsně unikl triumf. Podívejte se, jaké drama tomu předcházelo.
„Co teď řeknou?!?” křičel emotivně pětadvacetiletý americký golfista Will Zalatoris poté, co na na poslední 72. jamce proměnil dlouhý putt, který ho poslal do rozstřelu proti Steppu Strakovi.
Američan se pohybuje na tour už více než dva roky, na své velké vítězství však stále čekal. To i přesto, že jeho hra byla v posledních měsících konzistentní, čímž si taky vybojoval slibnou pozici mezi 125 hráči, kteří se na první turnaj FedEx Cupu v průběhu celé sezony probojovali.
„Ano, myslím, že je to frustrující i motivující zároveň. Celý rok jsem byl hodně blízko a myslím si, že za poslední měsíc jsem se hodně naučil. Nemůžete prostě hrát tak často dobře a nic nevyhrát,” povídal Zalatoris v pátek při jednom televizním interview.
V neděli své velké čekání prolomil. Nebylo to však jen tak, stálo to pořádné nervy. Společně s rakouským soupeřem Strakou skončil po čtvrté osmnáctce v Memphisu shodně na skóre -15, rozhodnout tak musel rozstřel nebo jak říkají přímo v USA – play-off.
A byl to neuvěřitelný příběh, který napsal své rozuzlení na tří-parové patnáctce, která byla v pořadí už třetí v rámci rozstřelu. Zalatoris pálil první, jeho míček ale skočil doslova na hraně greenu před vodní překážkou, kde ještě několikrát po kamenném lemu poskočil, než se zastavil.
Steep Straka však už takové štěstí neměl, jeho míček skončil utopený ve vodě. Zalatoris se však po dlouhém zkoumání rozhodl, že nebude z riskantní pozice na kameni hrát. Dropnul míček na totožném místě jako Straka, který však před ním zasáhl bunker.
Následným proměněným puttem stvrdil sladké vítězství. Po turnaji přiznal, že k jeho emotivnímu výkřiku „What are they going to say now?!?” ho inspiroval basketbalista Stephen Curry, který stejnou větu pronesl poté, co vyhrál čtvrtý titul NBA a zároveň se stal nejužitečnějším hráčem finále.
„Víte, já jsem velký fanoušek Warriors a Stepha. Sleduji Warriors jako blázen, a když to řekl, tak to nějak souviselo s mou dosavadní cestou,” přiznal Zalatoris po vítězství pro Sports Yahoo.
Mladý Američan se po triumfu v Memphisu vyhoupl do čela žebříčku FedEx Cupu. Za vítězství na St. Jude Championship inkasoval prémii 2,8 milionů dolarů. Navíc zůstává ve hře o krále celého ročníku PGA Tour, jenž si vydělá celkový bonus ve výši 18 milionů dolarů.
Zdroj: PGA Tour, Sports Yahoo
Florbal
Skončil 30. ročník florbalového Czech Open. Tatranu vynesl dva tituly, v elitě slavila také Češka
Jubilejní třicátý ročník florbalového Czech Open, které je největší klubovým turnajem v tomto sportu na světě, v neděli dospělo do zdárného konce. Hned dva tituly si z něj odnesl pořádající klub Tatran Střešovice a i v elitní kategorii žen se z celkového vítězství radovala Češka.

Jubilejní třicátý ročník florbalového Czech Open, které je největší klubovým turnajem v tomto sportu na světě, v neděli dospělo do zdárného konce. Hned dva tituly si z něj odnesl pořádající klub Tatran Střešovice a i v elitní kategorii žen se z celkového vítězství radovala Češka.
Po třech letech, během nichž řádila pandemie koronaviru, se do Prahy znovu sjela světová florbalová elita na čtyřdenní věhlasný turnaj Czech Open. Pro elitní celky představuje naprosto ideální letní přípravu, v níž se mohou poměřit a načerpat zkušenosti s těmi nejlepšími kluby ze Švédska, Finska i Švýcarska.
Také ti v mužských kategoriích PRO a U21 neberou turnaj na lehkou váhu a mohou se skrze něj poučit do finálových týdnů předsezónní přípravy. A otevřený turnaj přináší florbalovým nadšencům i nadšenkyním skvělou možnost udělat si několikadenní výlet do krásné metropole a dělat to, co je baví ze všeho nejvíc.
Letos k tomuhle došlo již po třicáté. Tím spíše bylo tedy o zábavu postaráno. V rámci výročí vyšel mimo jiné speciální dokument zaznamenávající kompletní historii turnaje. Do té už se však nyní řadí i ročník 2022. Jak dopadl?
Začněme elitními kategoriemi. O té mužské, již senzačně ovládl Tatran Střešovice, jsme již psali zde. Třeba dle oficiálního instagramového účtu turnaje šlo nejspíš o vůbec nejlepší vystoupení českého celku v historii turnaje.
Další dva tuzemské týmy v elitní kategorii skončily následovně: Vítkovice v boji o konečné třetí místo nestačily na Falun a podlehly mu 6:15; Sparta prohrála i čtvrté utkání na turnaji, tentokrát 3:6 s Zugem, a umístila se na posledním, osmém místě.
Mezi ženami se sice do semifinále dostaly hned dva české celky, oba však podlehly těm švédským a rozdělily si tak bronzové medaile. Zlato bralo po vítězství 6:3 nad Falunem Pixbo Wallenstam, za nějž hrála i nejlepší střelkyně turnaje, česká útočnice Eliška Krupnová.
Turnaj PRO určený horším mužským celkům top lig, případně lepším z druhých soutěží, má taktéž vítěze ze severského království. RIG Umea si v těsném, vyrovnaném finále poradila s lotyšským FS Masters 6:5. Z českých celků se nejdál probojovali Pardubice a Start98, kteří skončili v semifinále.
Juniorům, respektive turnaji hráčů do jednadvaceti let, opanoval stejně jako v mužské elitě Tatran Střešovice. Ve finále si poradil se švýcarským Zugem United, vedeným bývalým koučem české reprezentace Radimem Cepkem, 7:3 a získal tak svůj první titul v této kategorii od roku 2006.
Takzvaným Open kategoriím určeným pro širokou florbalovou veřejnost pak fakticky vévodily Královské Vinohrady. U žen zvítězil celek nazvaný přímo TJ Sokol Královské Vinohrady, poté co porazil jiný český tým Bábovky. Mezi muži pak vládli Legs Miserables složení z velké části právě z hráčů superligových Vinohrad. Ve finále si poradili s mužstvem Intevo Třinec 5:2.
Zdroj: Czech Open
-
Bojové sportypřed 1 dnem
Pekelný kop na hlavu rozhodl hlavní zápas večera UFC. Zpomalený záběr ukazuje, jaká to byla šleha!
-
Bojové sportypřed 2 dny
Odveta Marpo vs. Vémola? Karel se zbláznil a říká si o takovou sumu, kterou ani nejde zaplatit, říká rapper. O nabídky prý nemá nouzi
-
Bojové sportypřed 4 dny
Šampion Oktagonu nedostává svým slibům? Je to pro mě smutné, přiznává promotér Novotný
-
Bojové sportypřed 5 dny
Domluveno! Teixeira přijal odvetu s Procházkou, ten určil datum a místo konání