Reklama

Český fotbal je velmi blízko rekordu! Čtyři týmy ve skupinové fázi ještě nikdy nebyly

Český fotbal se může dočkat rekordu! Díky vynikajícím výsledkům Viktorie Plzeň a Jablonce je velmi reálná šance na to, že na podzim uvidíme čtyři týmy ve skupinových fázích evropských soutěží. To se v historii ještě nikdy nepovedlo.

Fanoušci českého fotbalu musí být u vytržení! České ligové celky jsou totiž blízko dosud nevídaného úspěchu v evropských pohárech.

Sparta má jistotu skupinové fáze Evropské ligy, Slavia bude hrát nejhůře Evropskou konferenční ligu. O skupinu ovšem bojuje i Viktoria Plzeň s Jabloncem.

A právě tyto dva celky udělali nestranným fanouškům obrovskou radost. Viktoria zvládla domácí duel s CSKA Sofia a vyhrála 2:0.

Do odvety si tak přiváží pohodlný náskok. To ovšem není nic proti tomu, co se povedlo Jablonci. Ten totiž Žilinu rozdrtil 5:1!

Oba celky tak mají velkou šanci na postup do skupinové fáze Evropské konferenční ligy a celkem by na podzim byly v pohárech čtyři české celky.

To se dosud v historii nikdy nestalo a bude tak velká šance na zvyšování koeficientu, který v současné době není v příliš dobré kondici.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Je to pěkné, ale musíme vzít v potaz, že vznikem Konferenční ligy přibyly desítky nových míst pro průměrnější kluby..

  • Nepřibyly “desítky” ale 16 !!! míst ( dříve 32 LM + 48 EL = 80 …. nyní 32 LM + 32 EL + 32 KL = 96 )

   • .přibyla půldruhá desítka… což je sdostatek pro vysvětlení nárůstu našich účastníků..

   • To by právě mělo znamenat pro Česko jeden klub navíc ve skupinové fázi. Tedy mít v ní v novém systému 4 kluby, to je jako v minulém 3, když to bereme z hlediska boje o umístění do 15. místa podle koeficientu.

  • přibyla půldruhá desítka… což je sdostatek pro vysvětlení nárůstu našich účastníků..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené