Spojte se s námi

Hokej

Česku se nabízela zajímavá posila! Trenér Jalonen Lauka na mistrovství nevzal, prý neprošel kempy a sezona pro něj skončila příliš brzy

Česká hokejová reprezentace má neustálý problém s marodkou. S týmem se již museli rozloučit Lukáš Sedlák s Filipem Chytilem a byla povolána náhrada. O povolání se hlásil i Jakub Lauko, útočník Bostonu Bruins. Trenér ho ale nepovolal. Proč?

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace má neustálý problém s marodkou. S týmem se již museli rozloučit Lukáš Sedlák s Filipem Chytilem a byla povolána náhrada. O místo v sestavě se hlásil i Jakub Lauko, útočník Bostonu Bruins. Trenér ho ale nepovolal. Proč?

Letošní mistrovství světa není českému týmu dosud souzené. Výkony nejsou optimální, porážka s Lotyšskem a dvě třetiny se Slovinskem ukázaly, že je stále na čem pracovat.

Důvodem mdlých výkonů je ovšem i početná marodka. S turnajem se předčasně rozloučili Filip Chytil a Lukáš Sedlák, přičemž za ně mohl trenér Kari Jalonen povolat náhradu.

Nakonec přicestují Radan Lenc a Radim Zohorna, ovšem fanoušci nechápali, proč nebyl povolán Jakub Lauko, třiadvacetiletý útočník Bostonu Bruins.

Sám se totiž o to přihlásil na Twitteru, přičemž fanoušci okamžitě označovali účet mluvčího reprezentace a dalších členů týmu, aby si toho všimli. Mluvčí Ondřej Kalát nicméně brzy na tuto kauzu reagoval.

„S Kubou jsem mluvil, měl by velký zájem reprezentovat, ale chápe, že neprošel kempy a sezona mu skončila až moc pozdě. Bude na sobě makat, aby příští sezónu měl ještě lepší a byl víc na očích trenérům,“ vysvětlil Kalát.

Fanoušci s tímto vyjádřením povětšinou nesouhlasili. Přeci jen Zohorna také nebyl na kempech a byl povolán. Zřejmě ale trenérskému týmu Lauko zcela nezapadal do systému.

„To se jako trenéři nedívají na Nova sport? Ach jo. Tak máme Lence, který sice kempem prošel, ale na NHL se dívá právě jen na tom Nova sportu, zatímco Lauko z ledu,“ napsal na Twitter fanoušek Tomáš Krásný.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené