Českou republiku dobývá nový fenomén. Znáte Discgolf?

Že vám tento sport nic neříká? Nezoufejte. V dnešním článku se blíž podíváme na tento stále více populární sport podrobněji. A třeba si k němu najdete cestu.

Zdroj: Facebook – Nikola Kazíková – Niki-foto

Sport jako takový vznikl už v 70. letech v USA. Do podvědomí obyvatel České republiky se ale dostává až v posledních zhruba pěti letech. A nevede si u nás vůbec špatně. Během těchto let vzniklo na našem území už přes 100 hřišť, které umožňují právě hru zvanou Discgolf.

Nespornou výhodou tohoto sportu je fakt, že ho může hrát v podstatě každý, bez rozdílu pohlaví, věku nebo fyzické zdatnosti. Drtivá většina takto připravených hřišť se nachází v městských parcích takřka po celé republice. Další výhodou je jistě to, že vstup na discgolfové hřiště je v naprosté většině zcela zdarma a bez časového omezení.

A jak takové hřiště vlastně vypadá? Je to jednoduché. Výhoziště, 9 či 18 jamek zakončených discgolfovým košem a jako bonus překážky v podobě kopců, stromů, vody,nebo městské zeleně.

Ani pravidla tohoto sportu nejsou nijak zvlášť složitá, neboť vycházejí z klasického golfu. Úkolem každého hráče, který se rozhodne vstoupit do tajů tohoto sportu je dostat svůj disk do koše na co nejmenší počet hodů.

Začíná se z výhoziště, přičemž každý další hod následuje z místa dopadu disku. Jakmile hráč dostane svůj disk do koše, přesouvá se na další jamku. Ty jsou umístěny v různých vzdálenostech a s různou obtížností překážek.

S čím hrát? Na začátku se výběr disků zdá být složitý. Důležité však je rozhodnout se, jak vážně to s hraním discgolfu myslíme. Pokud v okolí nemáte nikoho, kdo má s hraním discgolfu zkušenost, nezoufejte. V první řadě bude stačit základní disk – Putter, se kterým se dobře zvládá technika hodů a dohazování do koše.

Mimo zmíněného Putteru lze použít také Driver (disk pro hody na velkou vzdálenost) nebo Midrange (disk pro hody na střední vzdálenost).

Převážná většina discgolfové komunity sídlí na Facebooku, kde sdílí nejen své sportovní úspěchy, ale také informace o připravovaných turnajích.

Tím největším je zcela jistě mistrovství republiky. Letošní ročník se bude hrát na upraveném discgolfovém hřišti v Uničově v termínu 21.8. – 23.8.2020.

Hrát se bude každý den jedno soutěžní kolo. Jedná se o mistrovskou soutěž zaštítěnou Českou asociací discgolfu.

Použité zdroje: prodiscgolf.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.

Potopil jsem nás svými chybami, tvrdí Nguyen. Hoftych výkon svých svěřenců pochválil

Hoffenheim pod Ještědem potvrdil roli favorita a porazil Liberec na jeho půdě 2:0. Na první branku se však čekalo až do 77. minuty a zápas rozhodně nebyl tak jednoznačný. Jak jej hodnotí gólman Filip Nguyen a kouč Pavel Hoftych?