Spojte se s námi

Fortuna liga

Českobudějovické CI 5 se rozpadlo, hráči stojí proti sobě především z morálního pohledu

Publikováno

dne

Vyhlášená českobudějovická skupina odchovanců, kteří na přelomu tisíciletí pomáhali Dynamu ke vzestupu a po vzoru britské tajné služby si říkali CI 5, se rozpadla. A po dvaceti letech stojí i proti sobě. Důvod? Názory jak má sportovně, finančně, ale i morálně fungovat jihočeský klub.

Trenér Dynama České Budějovice David Horejš. Zdroj: Dynamocb.cz

Tvořili ji brankář Jaroslav Drobný, obránci Roman Lengyel a David Horejš, záložník Martin Vozábal a útočník Milan Vrzal. Fotbalová kariéra, skvostná i skromnější, odvála každého jinam, ale slíbili si, že budou stále sehraná parta. Po dvaceti letech se jejich soudržnost rozpadla. V názorech, jak má jihočeský klub pokračovat, stojí na protilehlých stranách.

Jiný odchovanec Tomáš Sivok (ročník 1983) projevil zájem získat klub společně s podnikatelem Vlastislavem Břízou, vlastníkem společnosti Koh-i-noor. Tím by však ztratil svou pozici generálního manažera a člena představenstva Martin Vozábal. Nejde totiž jenom o to, kdo bude klub řídit a jaké budou finanční možnosti, dosti výraznou otázkou je také morální aspekt.

Generální manažer Dynama Martin Vozábal. Zdroj: dynamocb.cz

Vozábal je totiž pojímán jako hodně schopný jedinec, jenž se umí šikovně pohybovat v prostředí, které vytvořil místopředseda za Čechy Roman Berbr a které v jihočeském kraji zdatně rozvíjí jeho nejvyšší představitel Jan Jílek, rovněž rozhodčí. Vozábal dovede ledacos, Českým Budějovicím se neubližuje. To ovšem hráčům se sportovní ctí vadí. Jaroslav Drobný stál na straně Sivoka.

Ve složitém postavení se nachází trenér David Horejš. Jako zaměstnanec klubu se také nesmí k těmto záležitostem vyjadřovat, porušoval by smlouvu. Ale zákulisní informace praví, že má v tomto případě mnohem blíže k Drobnému než k Vozábalovi.

Věrným stoupencem stávajících pořádků je naopak Roman Lengyel. Když se v roce 2010 vracel z ruského angažmá do klubu, kde vyrůstal, tehdejší hlavní zástupce majitelů Miroslav Dvořák mu slíbil, že po skončení aktivní činnosti bude mít v klubu místo. A tuto sociální jistotu mu dovede zajistit Vozábal.

Proto nemíní proti němu nijak ostře vystupovat. Z dění úplně vypadl útočník Milan Vrzal. Jeho hráčská kariéra nedosáhla do vyšších pater, přeorientoval se na rozhodčího a vrátil se do Tábora. A nepožívá nijak líbezné pověsti, podle informací se stal věrným vykonavatelem zadání vyšší moci. Do vnitřních záležitostí Dynama se však nijak nemíchá.

Reklama

Oblíbené