Českobudějovické CI 5 se rozpadlo, hráči stojí proti sobě především z morálního pohledu

Vyhlášená českobudějovická skupina odchovanců, kteří na přelomu tisíciletí pomáhali Dynamu ke vzestupu a po vzoru britské tajné služby si říkali CI 5, se rozpadla. A po dvaceti letech stojí i proti sobě. Důvod? Názory jak má sportovně, finančně, ale i morálně fungovat jihočeský klub.

Trenér Dynama České Budějovice David Horejš. Zdroj: Dynamocb.cz

Tvořili ji brankář Jaroslav Drobný, obránci Roman Lengyel a David Horejš, záložník Martin Vozábal a útočník Milan Vrzal. Fotbalová kariéra, skvostná i skromnější, odvála každého jinam, ale slíbili si, že budou stále sehraná parta. Po dvaceti letech se jejich soudržnost rozpadla. V názorech, jak má jihočeský klub pokračovat, stojí na protilehlých stranách.

Jiný odchovanec Tomáš Sivok (ročník 1983) projevil zájem získat klub společně s podnikatelem Vlastislavem Břízou, vlastníkem společnosti Koh-i-noor. Tím by však ztratil svou pozici generálního manažera a člena představenstva Martin Vozábal. Nejde totiž jenom o to, kdo bude klub řídit a jaké budou finanční možnosti, dosti výraznou otázkou je také morální aspekt.

Generální manažer Dynama Martin Vozábal. Zdroj: dynamocb.cz

Vozábal je totiž pojímán jako hodně schopný jedinec, jenž se umí šikovně pohybovat v prostředí, které vytvořil místopředseda za Čechy Roman Berbr a které v jihočeském kraji zdatně rozvíjí jeho nejvyšší představitel Jan Jílek, rovněž rozhodčí. Vozábal dovede ledacos, Českým Budějovicím se neubližuje. To ovšem hráčům se sportovní ctí vadí. Jaroslav Drobný stál na straně Sivoka.

Ve složitém postavení se nachází trenér David Horejš. Jako zaměstnanec klubu se také nesmí k těmto záležitostem vyjadřovat, porušoval by smlouvu. Ale zákulisní informace praví, že má v tomto případě mnohem blíže k Drobnému než k Vozábalovi.

Věrným stoupencem stávajících pořádků je naopak Roman Lengyel. Když se v roce 2010 vracel z ruského angažmá do klubu, kde vyrůstal, tehdejší hlavní zástupce majitelů Miroslav Dvořák mu slíbil, že po skončení aktivní činnosti bude mít v klubu místo. A tuto sociální jistotu mu dovede zajistit Vozábal.

Proto nemíní proti němu nijak ostře vystupovat. Z dění úplně vypadl útočník Milan Vrzal. Jeho hráčská kariéra nedosáhla do vyšších pater, přeorientoval se na rozhodčího a vrátil se do Tábora. A nepožívá nijak líbezné pověsti, podle informací se stal věrným vykonavatelem zadání vyšší moci. Do vnitřních záležitostí Dynama se však nijak nemíchá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tomáš Sivok by měl být k 1.8.2020 přiveden na Spartu na pozici hlavního skauta místo J.Rosického či na jinou funkci kde by se hodily jeho zkušenosti-jeho poctivá slušná povaha- jeho jazyková znalost pracovitost ráznost 100% pracovní nasazení a veliké Sparťanské srdce ! Přesně takové typy ve vedení Sparty a dalšich duležitých postech chybí !

  2. Kdo odstaví tu skorumpovanou bandu STébáka asi nikdy ´je obklopen lidmi stejného ražení a je jim jedno jestli budou budvaři hrát prales.Hlavně že si mastíme kapsy pod záštitou skvělé práce s mládeží.Tomáš Sivok přece s miliardářem Břízou by to v Budějicích jistě vybílili a odjeli by na Sejšely.To je v Brně Olomouci v Příbrami prostě co že hrajem tužku jen,když jsme u koryta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

V Anglii je fotbal náboženstvím. Angažmá ve Spartě beru velmi pozitivně, říká Roman Bednář

Roman Bednář si ve své kariéře zahrál v Anglii, Skotsku či Turecku. V rozhovoru pro náš web mimo jiné zavzpomínal i na své působení ve Spartě.

Česká republika je v kvalifikaci na MS 2022 ve třetím koši. Kdo ji mine a kdo jí hrozí?

V pátek dopoledne byly zveřejněny koše, dle nichž se budou rozlosovávat kvalifikační skupiny na světový šampionát, který bude v roce 2022 hostit Katar. Nechybí v nich ani reprezentace České republiky, která se nachází ve třetím koši.

Fenomén Trpišovský. Z vody dokáže udělat víno, nerozhodují jména na zádech, ale úspěšný systém

Jindřich Trpišovský prošel ve vrcholovém fotbale třemi kluby, které měly v podstatě stejný záměr. Z neznámých a neokoukaných fotbalistů vybrousil diamanty, které pak posílal dál do světa. Ze Žižkova do první ligy, z Liberce do lepších klubů a ze Slavie je posílá do nejlepších světových lig.