Reklama

Česko bude mít zástupce na olympijských hrách mezi tenisty! Hrát bude mladý talent

Poté, co byla potvrzena čtveřice tenistek a absence Jiřího Veselého na olympijském turnaji, přišla do Česka skvělá zpráva. V mužském turnaji se totiž nakonec představí 20letý talent Tomáš Macháč, čímž se otevírá pro Českou republiku i možnost zahrát si smíšenou čtyřhru.

Nejprve se ale podívejme detailněji na muže, který se stal 117. reprezentantem České republiky na LOH v Tokiu. Tomáš Macháč je aktuálně na 144. místě světového žebříčku a je tak českou dvojkou za Jiřím Veselým a před Lukášem Rosolem.

Na svém kontě má momentálně 6 titulů z turnajů nižší kategorie, celkovou bilanci zápasů 117 výher a 59 proher a pozitivní bilanci v posledních 4 letech. Aktuálně hraje Macháč challenger na antuce v německém Braunschweigu, kde zatím přešel první kolo. Jeho trenérem je Daniel Vacek.

A teď již pojďme na to, jak se vlastně 20letý tenista dostal na olympiádu. Důvodem je přerozdělování uvolněných míst po odhlášených hráčích, díky nimž se právě na Macháče dostalo.

„Na základě mého jednání s ITF nám byla tato možnost nabídnuta,“ reagoval na start mladého Čecha šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. „Jeho start jsme přivítali a společně s olympijským výborem účast na poslední chvíli zorganizovat,“ dodal Kaderka.

Šance Tomáše Macháče ve dvouhře budou asi velmi malé, ovšem rodí se šance, že by si mohl zahrát mix po boku své přítelkyně Kateřiny Siniakové. Turnaj tenistů a tenistek se v Tokiu bude hrát od 24. do 30.7.2021.

Zdroj: Tenisportal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené