Spojte se s námi

Fortuna liga

Česko bude mít i nadále dva týmy v předkole Ligy mistrů! Sezónu 2018/19 zakončíme nejhůře na 13. pozici

Zveřejněno

dne

České kluby zakončí úspěšnou sezónu 2018/19 nejhůře na třináctém místě. Koeficient na konci sezóny bude rozhodující pro sezónu 2020/21, kdy uvidíme v Lize mistrů dva české zástupce.

Zdroj: slavia.cz

Jak se body vlastně počítají? Za výhru se přidělí dva body, za remízu jeden. Vše se pak dělí počtem klubů, které v pohárové Evropě v letošní sezóně hrály, pro Česko tedy pěti (Slavia, Plzeň, Jablonec, Sigma a Sparta).

Česká republika se momentálně nachází na třinácté pozici, na které letošní sezónu s největší pravděpodobností i zakončí. Koeficient na konci sezóny bude rozhodující pro sezónu 2020/21, kdy budeme mít v předkole Ligy mistrů opět dva účastníky.

Za posledních pět let jsme získali 28,675 bodů, na čtrnácté Řecko máme náskok již více než jeden bod, navíc již nemá žádného zástupce v pohárové Evropě. Patnácté Chorvatsko nemá také žádný klub v evropských pohárech a ztrácí již 1,3 bodu. Ovšem nemůžeme pomýšlet ani na posun na 12. místo, protože Nizozemsko má náskok již více než 2,5 bodu a Ajax Amsterdam překvapivě dokázal postoupit do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Slavia přispěla 14,5 bodu v letošní sezóně do ligového koeficientu. Více bodů však asi již nepřidá, protože ve čtvrtfinále Evropské ligy narazí na Chelsea, která je jedním z největších kandidátů na vítězství Evropské ligy.

Celkový koeficient rozhodující pro sezónu 2020/21

 1. Španělsko 101,885
 2. Anglie 80,034
 3. Itálie 74,853
 4. Německo 71,213
 5. Francie 58,498
 6. Rusko 50,549
 7. Portugalsko 47,832
 8. Belgie 39,900
 9. Ukrajina 38,900
 10. Turecko 34,600

Reklama
2 komentáře

2 Comments

 1. Ondra

  17.3.2019 na 12:31

  “Více bodů však asi již nepřidá, protože ve čtvrtfinále Evropské ligy narazí na Chelsea, která je jedním z největších kandidátů na vítězství Evropské ligy.”…nepsalo se něco podobnýho když slávka dostala Sevillu?

 2. dráteník

  17.3.2019 na 15:42

  taky by se dalo napsat že příští sezónu začneme také na 13. příčce (po odečtení sezóny 14/15) se slušným náskokem na 15. místo, ale i 13. místo by se mělo minimálně udržet- 14. Dánsko i když dělí jenom 4 by nemělo získat zase o tolik bodů více, 13. místo má také svůj význam- pokud vítěz ligy mistrů by měl zajištěné místo v lize mistrů i z národní ligy postupoval by vítěz 13. země automaticky do 4. předkola ligy mistrů (jistá evropská liga) a pokud si vítěz evropské ligy zajistí také místo v lize mistrů (a mám pocit že stačí i jenom evropskou ligu) z národní ligy pak vítěz poháru 13. země by měl mít jisté místo v evropské lize

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Ruik Football Talk | #5 Ivan Grégr – Muž, který pískal Maradonu

Zveřejněno

dne

Pátým hostem show Ruik Football Talk se stal Ivan Grégr, s nímž si budeme povídat o jeho životní cestě fotbalového rozhodčího a představí nám také svůj pohled na nová pravidla a VAR.

Pan Grégr má za sebou řadu odpískaných mezinárodních zápasů, během nichž například řídil utkání s Maradonou a dalšími legendami fotbalové historie.

Odřídil však i mnoho zápasů na domácí scéně, mimo jiné i 18 derby pražských “S”.

Velké poděkování patří pražskému baru Dutch Pub a také našemu hostovi Ivanu Grégrovi.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Případ Ngadeu? Tvrdík se lapil do vlastní pasti. Ani výraz uličník není na místě

Zveřejněno

dne

Zdálo se, že kamerunský stoper Michael Ngadeu podepíše ve Slavii novou smlouvu a i přes zájem Gentu zůstane v Edenu. Předseda představenstva „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík dokonce před pár dny zveřejnil Ngadeovu fotku, která značila, že se povedlo klíčového stopera udržet. Nakonec je vše jinak. Ngadeu místo chystaného podpisu smlouvy odletěl do Belgie a Slavia se bude muset obejít bez své opory. Tvrdík na Twitteru Ngadea nazval uličníkem, což samozřejmě vyvolalo rozporuplné emoce. Měl se předseda Slavie zachovat jinak, nebo je označení uličník na místě?

Zdroj: slavia.cz

Po odchodu Simona Deliho do belgických Brugg by byla ztráta Ngadea pro Slavii ještě více fatální než za normálních okolností, a proto se o jeho udržení snažili ještě více. Osmadvacetiletému bekovi nabídli nový výsostný kontrakt a podle všeho se s Ngadeem na podpisu ústně domluvili.

Jenže věci se ve fotbale mění z minuty na minutu a i v případě kamerunského reprezentanta přišel zásadní zlom. “Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo,” uvedl Tvrdík na Twitteru v pondělí brzo ráno.

Ngadeu se rozhodně nezachoval morálně správně a Slavii svým způsobem podrazil. Ale fotbal je tvrdý byznys a podobné věci se stát mohou. A Tvrdík si o podobnou situaci vyloženě říkal. Pokud dopředu oznámil podpis hráče na sociálních sítích, ačkoliv ještě nic oficiálního neproběhlo, musel počítat s tím, že ovlivní situaci na přestupovém trhu.

Gent zřejmě zvýšil svou aktivitu a Ngadeovi ještě přitlačil na platu. To jej asi přesvědčilo k odchodu do Belgie. Svým způsobem šlo od kamerunského beka o podraz, ale fotbal je byznys a Ngadeu prostě využil situace. 

Tvrdík jej poté nazval uličníkem. Takové označení rozhodně není na místě. Ano, Ngadeu se nezachoval morálně správně, ale Tvrdík si do podobné situace sám naběhl. Navíc do Slavie již dříve přišli hráči, kteří se domluvili jinde a nakonec otočili kormidlo směrem k Edenu.

Asi nejlepším příkladem je Jan Sýkora, který si plácl s Viktorií Plzeň, ale následně mu Slavia nabídla lepší smlouvu a podmínky a malý záložník navlékl červeno-bílý dres. Podobně měl podle médií přestoupit také Vladimír Coufal, ten ovšem údajnou slovní dohodu se Spartou vyvrátil.

Výraz uličník je ještě více nevhodný, když přičteme fakt, že toho pro „sešívané“ udělal opravdu hodně. Během tří let se vypracoval v oporu obrany, spousta fanoušků si základní jedenáctku bez něj nemohla představit. 

Nedůstojné loučení od obou stran.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Do Jablonce přestupuje mladík z Černé Hory Zoran Petrović

Zveřejněno

dne

Třiadvacetiletý Zoran Petrović přestupuje z OFK Titograd (černohorský klub) do Jablonce, se kterým podepsal smlouvu na 3 roky.

Zdroj: fkjablonec.cz/index.asp

Zoran Petrović působí na pozici útočníka či pravého křídla. V uplynulé sezóně odehrál Petrović v dresu OFK Titograd 24 utkání a vstřelil 6 gólů.

V dresu Jablonce už jeden hráč Černé Hory působí. Tím je Vladimir Jovović. Oba tyto hráče přivedl manažer Igor Gluščević. Aktuálně Petrović trénuje s A-týmem Jablonce a ve středu naskočil do přípravného zápasu B-týmu, kdy se prosadil gólově a vybojoval pro svůj tým penaltu.

Veškerá administrativa je hotová a Zoran by mohl již v sobotu nastoupit do utkání proti Spartě v rámci druhého kola Fortuna ligy.

“Je to moje první působení mimo Černou Horu a těším se na to. Hodně mi pomůže, že je tady Vlado (Vladimir Jovović). Pomůže mi s jazykem a se vším okolo, co je potřeba. Jsme kamarádi a jsem rád, že tu jsem.”

“Česká liga je o hodně lepší, než v Černé Hoře. Všechno je tady hodně profesionální. Dobře se tady trénuje, česká liga je mezi nejlepšími v Evropě. Udělám maximum pro to, abych se prosadil v české lize,” vyjádřil se k přestupu Petrović.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené