Spojte se s námi


Ostatní

Česká reprezentace veze z halového ME v atletice dvě medaile. Stříbro získal koulař Staněk, bronz tyčkařka Švábíková

Od 2. do 5. března se v Turecku konal v pořadí 37. halový evropský šampionát v atletice. V istanbulské Ataköy Athletics Areně vybojovali cenné kovy i dva čeští zástupci v technických disciplínách, protože stříbrná medaile patří Tomáši Staňkovi a bronzová Amálii Švábíkové. Z našich běžců se nejvíce dařilo čtvrtkařům.

Publikováno

dne

Od 2. do 5. března se v Turecku konal v pořadí 37. halový evropský šampionát v atletice. V istanbulské Ataköy Athletics Areně vybojovali cenné kovy i dva čeští zástupci v technických disciplínách, protože stříbrná medaile patří Tomáši Staňkovi a bronzová Amálii Švábíkové. Z našich běžců se nejvíce dařilo čtvrtkařům.

Reprezentant ve vrhu koulí Staněk si postup z kvalifikace do finále zajistil až posledním pokusem. V samotném medailovém boji ovšem obhájce prvenství předvedl svůj nejlepší výkon v sezoně, když dosáhl vzdálenosti 21,90 metrů. Zaostal pouze o šestnáct centimetrů za vítězným Zanem Weirem z Itálie.

„Pocity jsou strašně pozitivní. Ale určitě jsem mohl útočit i na Weira a na český rekord, cítil jsem tam ještě rezervu vůči tomu nejdelšímu pokusu,“ vyjádřil se celkově šestinásobný medailista z významných mezinárodních seniorských akcí pro stránky Českého atletického svazu.

Naopak svoji první velkou medaili mezi dospělými získala juniorská mistryně světa ve skoku o tyči Amálie Švábíková. Ta skončila třetí díky výkonu 4,70 metrů. Výše skočily pouze Finka Murtová a Slovinka Šutejová.

„Utvrdila jsem se v tom, že moje sezona je stabilní a že mám na to, abych výšky kolem 470 centimetrů skákala,“ zhodnotila pro web Českého atletického svazu svůj výsledek třiadvacetiletá úspěšná tyčkařka.

Její partner Ondřej Kopecký se v sedmiboji také postaral o jedno z nejkvalitnějších umístění českých barev v Istanbulu. Díky zisku 5792 bodů totiž dosáhl na konečnou šestou pozici.

Z ostatních výkonů Čechů stojí za zmínku především ty v běžeckých kláních na trati 400 metrů. Matěj Krsek obsadil páté místo, stejně jako mezi ženami Lada Vondrová, za níž ve finálovém běhu byla v cíli šestá Tereza Petržilková. Obě pak ve štafetě společně s Nikolou Bendovou a Marcelou Pírkovou skončily čtvrté.

Ze šestnáctičlenné české výpravy patřil k těm nejzkušenějším dálkař Radek Juška, jenž byl pátý, mimochodem šest centimetrů od medaile. Ve finálové fázi se představil také například Jan Friš, který díky svému sezonnímu maximu 3:40,86 mezi běžci na 1500 metrů finišoval osmý.

Česko se díky stříbru a bronzu nachází v medailovém pořadí HME v atletice 2023 spolu s Rumunskem na dělené osmnácté příčce. Hodnocení zemí vévodí Norsko, mimo jiné díky běžeckým hvězdám Karstenu Warholmovi a Jakobu Ingebrigtsenovi.

Domácí Turci si medailovou radost užili jednou, a to zásluhou Tuğby Danışmazové. Její zlato zajistilo pořadatelskému státu celkové čtrnácté místo. Příští šampionát se za dva roky uskuteční v nizozemském Apeldoornu.

TOP 10 medailového pořadí zemí na HME v atletice 2023

pořadízeměpočet zlatýchpočet stříbrnýchpočet bronzovýchcelkový počet medailí
1.Norsko4105
2.Nizozemsko3317
3.Velká Británie3126
4.Itálie2406
5.Belgie2136
6.Portugalsko2013
6.Švýcarsko2013
8.Finsko2002
9.Francie1236
10.Německo1214

Zdroj: European Athletics, Český atletický svaz

Reklama

eSport

LPL: LNG nepřipustili drama s RNG a navnadili se na zítřejší bitvu s JDG

Druhý zápas sobotního dne svedl proti sobě LNG a RNG. Za ideálních situace, by byl duel soubojem gigantů. Po změnách u RNG, tomu však není.

Publikováno

dne

Druhý zápas sobotního dne svedl proti sobě LNG a RNG. Za ideálních situace, by byl duel soubojem gigantů. Po změnách u RNG, tomu však není.

LNG mají začátek letošního letního splitu, velmi náročný. Po TOP Esports, které přehráli 2-1, je na jídelníčku čekali dnes RNG. První hrací týden pak zakončí zítřejším zápasem týdne s JDG.

Naopak RNG v hodně pozměněné sestavě pro letní split, začali výhrou nad Rare Atom. Přesto tento souboj byl v jedné věci zajímavý. Marksmani GALA a LP si týmy prohodily.

GALA po neshodách uvnitř týmu – opustil RNG a přesunul se do LNG. LP se po vzájemné dohodě s LNG přesunul k RNG.

První hra série byla jasnou záležitostí LNG. I když jsme v předchozích letech měli tento souboj jako bitvu favoritů, letos LNG ukázali RNG, jaký je mezi nimi jasný rozdíl.

LNG posíleni o GALU a lepší synchronizaci oproti jaru, působili smrtícím dojmem. Velmi rychlá a jednoznačná hra pro LNG, zajistila první hru.

Druhou hru RNG víc vyrovnali a LNG pocítili určitou nervozitu. Opatrnější přístup ke hře jakoby tým oslabil. Bývalí spoluhráči GALY najednou hráli víc komfortně a tvořili si zajímavé šance.

Téměř čtyřicetiminutová hra nakonec dopadla lépe pro LNG. Ti dokázali zlomit odpor RNG, kteří byli po většinu druhé hry, lepším týmem.

LNG si tak připisují první čistou výhru a zítřejší bitva s JDG, bude dalším velkým testem. JDG mají po jasné prohře s Weibo Gaming, totiž co napravovat. Zítřejší bitva gigantů ve 13 hodin našeho času, tak bude ostře sledovaná.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ninjas in Pyjamas zabrali a připisují si první výhru

Sobotní várku zápasů, začneme soubojem mezi Invictus Gaming a Ninjas in Pyjamas. Bitva jarních sousedů v tabulce, vyšla lépe pro Ninjas.

Publikováno

dne

Sobotní várku zápasů, začneme soubojem mezi Invictus Gaming a Ninjas in Pyjamas. Bitva jarních sousedů v tabulce, vyšla lépe pro Ninjas.

Oba celky už měly za sebou jednu sérii. Zatímco Invictus Gaming s přehledem zvládli, porazit celkem neškodné LGD.

Ninjas dostali tvrdou lekci od favorizovaných EDG. Oba celky nezvládly boj o playoff během jara a mohlo se očekávat, že souboj jedenáctého s třináctým, bude vyrovnaný.

Ninjas vstoupili do série aktivněji a dokázali koncentrovanou hrou, vyhrát early game. Soupeř sice dokázal najít cestičky k potenciálnímu ohrožení ale bylo znát, že se Ninjas na dnešní duel, dobře připravili.

První hra skončila ve třiadvacáté minutě jasným vítězstvím NiP. Druhá hra už byla o poznání vyrovnanější. Invictus začal hru aktivněji a pokoušel se o podobný průběh, jako Ninjas v první hře.

NiP však dokázali mírný náskok soupeře smazat a spustit velmi dramatický boj, kolem klíčových pozic mapy. Rozhodující moment přišel v sedmadvacáté minutě.

Hráči Invictusu se pokoušeli o dramatizaci hry s pokusem o zisk Barona. Skvělá poziční hra NiP s Kennenem, však dokázala nadělat soupeři značné škody, ze kterých se už neoklepal.

Ninjas tak po zápisu čisté výhry 2-0, mají na svém kontě důležité vítězství se svým tabulkovým rivalem. Právě tyto zápasy s výkonnostně podobnými celky, mohou být cestou k prvnímu playoff v historii organizace.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ultra Prime nečekaně vedou ligu. WE zahájili split výhrou. ThunderTalk Gaming otočili proti LGD

Další hrací den v LPL byl tentokrát ve znamení tří sérií. První zápas splitu odehráli hráči Team WE. Skvělý obrat předvedl ThuderTalk Gaming.

Publikováno

dne

Další hrací den v LPL byl tentokrát ve znamení tří sérií. První zápas splitu odehráli hráči Team WE. Skvělý obrat předvedl ThuderTalk Gaming.

FPX nenavázali na cennou výhru a jednoznačně prohráli s Ultra Primem

LPL má prozatím nového lídra, dvě výhry získali hráči Ultra Primu, kteří po bitvě nejhorších celků ligy zvládli přehrát dalšího soupeře. FPX chtěli navázat na velkou výhru proti ThunderTalku, nicméně jim v této sérii chyběla větší invence.

Prime hráli víc zodpovědně a dokázali lépe utilizovat svoji kompozici. FPX i přes velkou snahu, nedokázali najít dostatečnou odpověď na hru Primu. Prime hráli na své poměry proti FPX dominantně a to může být v konečném zúčtování velmi dobrá vizitka.

Ultra Prime po skvělém výkonu zapisují po prvním hracím týdnu 2-0 (+3). Tento výsledek zatím pasuje tým do pozice lídra, nicméně se dá očekávat, že s dalšími zápasy bude tým propadat níže tabulkou. Ale kdo ví, otloukánek ligy zatím hraje sympaticky a může překvapit i ty velké týmy.

Team WE zahájili split čistou výhrou

Jeden z posledních týmů, který ještě neměl za sebou zápas, byl WE. Tým sice dokázal proklouznout na poslední chvíli do playoff, ale konečné desáté místo z jara nedávalo celku nijak přehnané ambice.

Proti Anyone’s Legend měli potvrdit roli favorita a také se tak stalo. Desátý celek jara byl o krok lepší a předposlednímu týmu nedal moc prostor. Snadná výhra 2-0 pro WE je velmi důležitá, pokud tým má pomýšlet na postup.

Díky účasti v jarním playoff mají totiž šanci zabojovat i o světový šampionát. Pořád ale platí, že pokud mají mít šanci, musí hodně zabrat. Konkurence je totiž obrovská a hladová. Zároveň v létě obecně bývá mnohem větší přetlak o playoff.

Thundertalk napravili předchozí zaváhání, proti LGD se však hodně zapotili

Po možná překvapivé prohře s Ultra Primem museli hráči ThunderTalku značně zabrat. Proti LGD se jim ale dlouho nedařilo najít dobrou cestu. Thunder sice vedli v první hře, nicméně chybami ztratili potřebný klid, který LGD využili ke zisku výhry.

Druhá hra byla vyrovnanější. LGD sice dokázali velmi zaneprázdnit obranu soupeře, nicméně bylo znát, že oba celky se trochu hledají v klíčových akcích. Hráči Thunderu možná až na morál dokázali nepříjemně se vyvíjející sérii vyrovnat.

Rozhodující hra začala skvělým úvodem LGD. Ti získali velmi rychle náskok a byli na dobré cestě získat cennou výhru. ThunderTalk však dokázali v midfázi vyrovnat hru a nakonec Huanfeng, bývalý marksman Suningu, rozhodl o osudu zápasu. Jeho aktivita pomohla ThunderTalku k důležité výhře 2-1.

Divoký úvod sezóny tak ThunderTalk zvládli a mohou se nachystat na další, mnohem důležitější bitvy. Pokud chce tým opět pomýšlet na playoff, musí podobně jako Team WE, přidat na výkonnosti a vyjasnit si priority.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené