Česká fotbalová reprezentace U21 a další

Kromě české reprezentace “dospělých”, která odehrála v minulých dnech China Cup bojují i další české týmy o postupy na evropské světové šampionáty v kvalifikacích.

Ondřej Mihálik česká reprezentace zdroj facebook @ondrejmihalikofficial
Zdroj: @ondrejmihalikofficial

U21 v pátečním zápase po velmi dobrém a bojovném výkonu porazila Chorvatsko 2-0 a má stále šanci na postup ze skupiny z prvního nebo jako úspěšný (4 týmy) ze druhého místa. Dnes odpoledne je čeká důležitý zápas v Řecku a byla by třeba výhra. Řecko zatím vede skupinu a má náskok šesti bodů na náš tým (o zápas více). Také Chorvatsko má stále o tři body více než české mužstvo a na deseti bodech je ještě tým Běloruska.

Nově se tvořícímu Lavičkovu týmu by určitě slušel postup ze skupiny na ME v příštím roce.

U20 úspěšně pokračuje v Elite Tournament a po vítězství nad Itálií 1-0, hráno 22. 3. 2018 se dostala již na druhé místo v tabulce za vedoucí Německo. Nyní čeká mladé fotbalisty zápas v Nizozemí (27. 3.), se stejně starým soupeřem. Kvalitní výsledky na podzim předurčují tento tým k dobrému výsledku v této soutěži (zatím jediná prohra v Anglii). Musí však v odvetných zápasech tento rok uspět.

U19 hraje kvalifikaci na ME v Itálii. Soupeři jsou byli Polsko, Řecko a domácí Itálie. Po dvou odehraných zápasech je již český tým bez šance na postup. Po remíze s Polskem 0-0, naši prohráli s Řeckem 2-3 a tím již ztratili naději na postup ze skupiny.


U18 sehrála další z přípravných zápasů a remizovala se silným celkem Dánska 2-2. V prvním zápase naši fotbalisté vyhráli 3-0 a již osmý mezistátní zápas hrají bez prohry. Zde se možná rodí kvalitní fotbalová garnitura.

U17 odehrála již dva zápasy kvalifikace na ME a nedaří se. Po prohře 0-2 se Srbskem prohráli mladí fotbalisté se Španělskem také 0-2 a je jasné, že na ME nepojedou. Poslední zápas s Ukrajinou bude pouze o čest. Hraje se v Olomouci.

U16 v turnaji UEFA porazila Slovinsko 3-1 a poté remizovali se Srbskem 0-0, ale prohráli na penalty. V posledním zápase zvítězili nad celkem Norska opět 3-1 a trenér Kotal byl s výkonem na turnaji spokojen.

České mládežnické týmy hrají na mezinárodním poli se střídavými úspěchy. Škoda je, že několik šampionátů bude bez české účasti a bude chybět srovnání a zkušenosti z těchto zápasů. Věřme ale, že se pod kvalitním vedením rodí další, výborní čeští reprezentanti.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?