Češi v zahraničí: góly, asistence, čisté konto a spousty dalšího!

Po delší době jsme zpět s rubrikou “Češi v zahraničí”, v níž si shrneme, kterým českým hráčům se v zahraničních ligách během uplynulého víkendu dařilo. Dnes jsme tady s pátým dílem, ve kterém nás čekají góly, asistence, čisté konto a dvojice Čechů, která poprvé nastoupila společně v základní sestavě.

FC St. Pauli vs Drážďany (Josef Hušbauer, Ondřej Petrák)

V pátek 14. února se v rámci 22. kola 2. Bundesligy střetlo FC St. Pauli s Drážďany. V hostujícím celku nastoupila hned dvojice Čechů. Jednalo se o Josefa Hušbauera a Ondřeje Petráka. Oba hráči posílili německý klub v zimním přestupovém období a právě v zápase proti FC St. Pauli poprvé společně nastoupili v základní sestavě.

Ondřej Petrák obdržel v 62. minutě žlutou kartu a společně s Hušbauerem pomohl svému týmu k zisku jednoho bodu. Zápas totiž skončil remízou 0:0. Drážďany tak nadále pokračují ve své cestě k udržení se v 2. Bundeslize, neboť se momentálně nacházejí na posledním místě.

Southampton vs Burnley (Matěj Vydra)

V sobotu 15. 2. se v rámci 26. kola Premier League střetl Southampton s Burnley. Ve 22. minutě za stavu 1:1 musel hostující trenér sáhnout ke střídání, neboť se mu zranil útočník Chris Wood. Jeho místo zaujal na hřišti Matěj Vydra. A byl to právě český útočník, kdo v 60. minutě rozhodl svým gólem o vítězi utkání.

Zápas tedy nakonec skončil výhrou Burnley 2:1. Pro Vydru to byl jeho první gól v letošní sezóně. Nutno ovšem podotknout, že před tímto utkáním nastoupil rodák z Chotěboři pouze do 9 utkání, ve kterých odehrál celkově jen 230 minut, což nejsou ani 3 celé zápasy.

RB Lipsko vs Werder Brémy (Patrik Schick)

V sobotu se v rámci 22. kola střetlo RB Lipsko s Werderem Brémy. Za domácí celek nastoupil mimo jiné i český útočník Patrik Schick, který se velkou měrou podílel na vítězství svého celku. Nejprve si v 17. minutě připsal asistenci u prvního gólu zápasu, který vstřelil Lukas Klostermann a následně ve 39. minutě sám gól vstřelil.

Ve druhém poločase vstřelilo RB Lipsko ještě jeden gól, konkrétně se o něj postaral Mukiele. Zápas tedy nakonec skončil vítězstvím RB Lipska 3:0. V dresu hostujícího celku jsme měli také své české zástupce, jednalo se o Jiřího Pavlenku a Theodora Gebre Selassieho.

Lecce vs Spal (Antonín Barák)

Antonín Barák odešel 28. ledna z Udinese na hostování do Lecce a lépe si své hostování ani snad představovat nemohl. Lecce odehrálo po příchodu českého záložníka 3 zápasy a všechny vyhrálo. Antonín Barák nastoupil ve všech 3 zápasech v základní sestavě, ve všech odehrál plný počet minut a ve své premiéře vstřelil gól.

Poslední utkání odehrálo Lecce v sobotu v rámci 24. kola Serie A proti Spalu. Zápas skončil vítězstvím Lecce 2:1. Před příchodem Baráka mělo Lecce sérii 8 zápasů bez vítězství a hned 6 z těchto utkání skončilo jejich porážkou. Jde vidět, že hostování Baráka je prospěšné pro všechny strany.

Puskás Akadémie vs Kisvarda (David Vaněček)

V sobotu se v rámci 21. kola nejvyšší maďarské ligy střetla Puskás Akadémie s Kisvardou. V základní sestavě domácího celku nastoupila hned dvojice Čechů. Jednalo se o záložníka Jakuba Plška a útočníka Davida Vaněčka. Druhý zmiňovaný český hráč obdržel v 58. minutě žlutou kartu a v 66. minutě vstřelil gól.

Zápas nakonec skončil vítězstvím domácího celku 3:1. Plšek odehrál plný počet minut. Vaněček byl v 86. minutě vystřídán a místo něj na hřiště zamířil Golgol Mebrahtu. Vaněček odehrál v letošní sezóně za maďarský klub 23 utkání, vstřelil 10 gólů a připsal si 3 asistence.

Raków vs Legia Varšava (Petr Schwarz)

V sobotu se v rámci 22. kola Ekstraklasa střetl Raków s Legií Varšava. V základní sestavě domácího celku nastoupila mimo jiné i dvojice Čechů. Jednalo se o Petra Schwarze a Daniela Bartla. Ve 22. minutě si Schwarz připsal asistenci při prvním gólu zápasu. Ve 48. minutě se za stavu 1:1 postavil k penaltovému kopu Daniel Bartl. Gól ovšem nevstřelil.

V 79. minutě měl Raków další příležitost ke vstřelení gólu v podobě pokutového kopu. Tentokrát se k penaltě postavil Schwarz a ten už se nemýlil. V dresu hostujícího celku strávil celé utkání na lavičce mimo jiné i Tomáš Pekhart, který před pár dny polský klub posílil.

FC DAC 1904 Dunajská Streda vs Senica (Vojtěch Vorel)

V neděli 16.2. se v rámci 19. kola slovenské Fortuna Ligy střetla FC DAC 1904 Dunajská Streda se Senicí. V dresu hostujícího celku nastoupil v základní sestavě mimo jiné i český brankář Vojtěch Vorel. Svými zákroky pomohl Vorel svému týmu ke konečné remíze 0:0.