Češi v zahraničí (1. část): Schick po týdnu opět v základu AS, Kadeřábek asistoval

Kalendářní rok 2018 se chýlí ke konci, ale nejkvalitnější evropské soutěže stále probíhají. Do několika zápasů naskočili i čeští fotbalisté. Jak se jim o tomto víkendu dařilo?

Bundesliga

Pavel Kadeřábek (Hoffenheim)

Po celých devadesát minut piloval pravou stranu hřiště. V 71. minutě si připsal asistenci u vyrovnávající branky Kramariče, když vrátil přetažený centr do předbrankového prostoru a Kramarič už s dopravením míče do sítě neměl moc práce. Kadeřábek si připsal čtvrtou ligovou asistenci. Hoffenheim se rozešel s Wolfsburgem smírně (2:2), připsal si třetí ligovou remízu v řadě a v tabulce mu patří 7. místo.

Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy)

Brémy přerušily čtyř zápasovou sérii bez ligové výhry, když v domácím zápase porazily Fortunu Düsseldorf 3:1. Pavlenka inkasoval pouze z pokutového kopu. Gebre Selassie odehrál celé utkání na pravém kraji obrany, ve 44. minutě obdržel žlutou kartu. Brémám patří v ligové tabulce 8. místo.

Ondřej Petrák (Norimberk)

Petrák naskočil do bavorského derby v 70. minutě, to už ale mnichovský Bayern vedl 3:0. Tímto výsledkem zápas i skončil a Norimberk tak čeká na ligové vítězství už osm zápasů. Především díky tomu figuruje až na 15. místě bundesligové tabulky.

Seria A

Patrik Schick (AS Řím)

Při zranění Džeka dostal Schick v utkání na hřišti Cagliari opět prostor od první minuty. Utkání se mu příliš nepovedlo, přesto hřiště opouštěl v 83. minutě za stavu 2:0 pro AS. Římané závěr utkaní, ale vůbec nezvládli. V 84. minutě Cagliari snížilo a i přes to, že domácí poté obdrželi dvě červené karty, podařilo se jim ve čtvrté minutě nastavení vyrovnat. AS zvítězilo jen jednou z posledních pěti zápasů a v tabulce se tento účastník Ligy Mistrů nachází mimo pohárové příčky.

Jakub Jankto (Sampdoria Janov)

Do utkaní na hřišti Lazia Řím naskočil v 70. minutě, když Sampdoria vedla 1:0. Lazio zápas otočilo díky brance z penalty v šesté minutě nastavení. Sampdoria i přes to, že dohrávala utkaní v deseti, dokázala vzápětí srovnat a odvezla si tak z Říma cenný bod.

Ladislav Krejčí (Bologna)

Odehrál celé utkání na hřišti Empoli, prohře svého týmu 2:1 ale nedokázal zabránit. Bologna nevyhrála v lize už osm zápasů a v ligové tabulce ji tak patří první sestupové místo.

La Liga

Tomáš Vaclík (Sevilla)

Na hřišti Valencie si připsal několik důležitých zákroků a dlouho držel naděje Sevilly na zisk tří bodů, v 92. minutě ale chyboval při standardní situaci a oba celky si tak rozdělily bod za remízu 1:1. Sevilla si v posledních pěti utkání připsala tři remízové výsledky, stále je ale ve hře o skvělé umístění, když z 2. místa ztratí na vedoucí Barcelonu tři body.

Superliga

Filip Novák (Trabzonspor)

Odehrál celé utkaní na levé straně obrany a pomohl svému týmy k domácímu vítězství nad Konyasporem 3:0. Trabzonspor zvítězil potřetí v řadě a stále je tak ve hře o pohárovou Evropu.

Jakub Brabec (Rizespor)

Na hřišti Galatasaraye odehrál na postu stopera 79 minut, Rizespor si odvezl z Istanbulu cenný bod za remízu 2:2. V lize ale nevyhrál už šest kol a krčí se na posledním místě ligové tabulky.

Ondřej Čelůstka (Antalyaspor)

Odehrál celé utkání na pozici levého obránce na hřišti Bursasporu, přispěl tak k čistému kontu a vítězství 2:0. Antalyaspor zvítězil podruhé v řadě a poskočil na 3. místo ligové tabulky.

David Pavelka (Kasimpasa)

Na hřišti Kayserisporu odehrál celý zápas. Kasimpasa utkání vůbec nezvládla, neproměnila dva pokutové kopy a odvezla si porážku 0:3, i přesto ji stále patří 2. místo se sedmi bodovou ztrátou na Basaksehir.