Češi v zahraničí (1. část): Pavlenka proti Bayernu, Schick v základu AS Řím

Další ligový víkend je úspěšně za námi. Jak si vedli čeští hráči v nejkvalitnějších evropských soutěžích?

Bundesliga

Pavel Kadeřábek (Hoffenheim)

Opět si poctivě odpracoval celý zápas. Naběhal více než 11,5 kilometru a byl u remízy se Schalke 1:1. Hoffenheim se nachází na solidním šestém místě zajišťující předkolo Evropské ligy.

Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy)

Oba nastoupili v základu proti Bayernu. Pavlenka odchytal celý zápas, Gebre Selassie odehrál celých devadesát minut na pravém kraji obrany. Ani jeden z nich ale nedokázal zabránit porážce 2:1. Brémy tak čekají na vítězství už čtyři zápasy. V tabulce jim patří 9. místo.

Ondřej Petrák (Norimberk)

Nastoupil v základní sestavě proti Leverkusenu. Ve 23. minutě obdržel žlutou kartu a o poločasové přestávce byl vystřídán. Norimberk remizoval s Leverkusenem 1:1.

Serie A

Patrik Schick (As Řím)

Edin Džeko je zraněný. Schick tak opět nastoupil v základní sestavě, ale ve šlágru kola s Interem Milán (2:2) se neprosadil. Jeho bilance tak zůstala na osmi ligových zápasech a jedné vstřelené brance.

Ladislav Krejčí (Bologna) a Jakub Jankto (Sampdoria)

Sampdoria v zápase dominovala a zvítězila 4:1. Krejčí odehrál celý zápas na levém kraji zálohy. Jankto naskočil za rozhodnutého stavu v 83. minutě.

Ligue 1

Tomáš Koubek (Rennes)

Celkem čtyřikrát lovil míč ze sítě v zápase se Štrasburkem při porážce 1:4. Rennes zatím nenavazuje na solidní výkony z minulé sezony a krčí se na 14. místě tabulky.

Jaroslav Plašil (Bordeaux)

Tento 36-letý hráč si v Bordeaux kroutí již desátou sezonu, tentokrát odehrál 69. minut v zápase s PSG (2:2). Bordeaux se podařilo vyrovnat v závěru zápasu a připravilo tak francouzského mistra o první body v sezoně.

La Liga

Tomáš Vaclík (Sevilla)

Jasná brankářská jednička ve španělské Seville. Po vítězství Barcelony nad Villarrealem, potřebovala Sevilla zvítězit, aby se vrátila do čela španělské ligy. Klub z Andalusie v Alavesu ale jen remizoval (1:1) a na Barcelonu tak ztrácí z 2. místa jeden bod.

Superliga

Jakub Brabec (Rizespor)

Brabec hostuje v Rizesporu z belgického Genku, jeho týmu se ale vůbec nedaří a nachází se na posledním místě turecké ligy. V posledním hraném kole jen remizoval s Ankaragucu (1:1). Brabec odehrál na postu stopera celý zápas.

Filip Novák (Trabzonspor)

Na opačném pólu tabulky se nachází Filip Novák, který v základní sestavě Trabzonsporu odehrál cely zápas na hřišti Kayserisporu a byl u vítězství 2:0. Trabzonspor se tak udržel ve hře o Evropské poháry.

Ondřej Čelůstka (Antalyaspor)

Oproti zápasům v reprezentaci nastoupil na postu levého obránce, kde odehrál celý zápas a pomohl svému týmu k čistému kontu a vítězství 1:0 s Goztepe.

David Pavelka (Kasimpasa)

Odehrál celé utkaní na hřišti Fenerbahce Istanbul a byl tak u remízy 2:2. Kasimpasa bojuje o evropské poháry a z 2. místa ztrácí na vedoucí Basaksehir čtyři body.