Reklama

Čemu se chce Vettel věnovat po skončení kariéry? Možností je hodně! Bude z něj politik?

Opustí Sebastian Vettel prostředí formule 1 a vydá se na dráhu reportéra? Nebo se snad rozhodne vstoupit do politiky? Možností, o kterých sám Vettel uvažuje je opravdu hodně. Čemu je každopádně nejblíže?

Jezdec týmu Cognizant Aston Martin F1 Team nedávno potvrdil, že za stejné barvy bude závodit i v sezóně následující. Přiznal však, že se jeho kariéra pomalu chýlí ke konci a už začíná uvažovat o tom, čemu by se po jejím skončení mohl věnovat.

Vettel je pravidelným zastáncem sociální spravedlnosti a etických záležitostí. Také se velmi zajímá o ekologii a na zdraví naší planety nedá dopustit.

Nejen z těchto důvodů už vícero lidí z oblasti formule 1 zmínilo, že by čtyřnásobný mistr světa byl i dobrým politikem, byť jak sám Vettel poznamenal, definitivně se rozhodne až po skončení aktivní kariéry.

“Nejsem zrovna fanouškem médií, nejsem si jistý, zda by politika byla pro mě to pravé,” řekl pro web The Race Sebastian Vettel.

“Určitě ale přemýšlím o tom, co budu dělat po skončení kariéry. Velmi snadno mě dokáží zaujmout vášniví lidé, ikdyž se jedná o věci, o které se nezajímám. Můžu si snadno vypěstovat novou vášeň,” doplnil.

Vettel také uvažuje o tom, že by se nadále mohl pohybovat ve světě formule 1, leč v jiné funkci. A to podobně, jak dnes funguje například Nico Rosberg, Daymon Hill či Jenson Button.

“Pro každého sportovce je vždy velmi těžké najít, čemu se bude po skončení aktivní kariéry věnovat, je to velká výzva. Nejsnadnější by bylo stát se reportérem Sky a ocitnout se na několik let na stejném místě,” vysvětlil Vettel.

Zatím si sám sebe na této pozici nedokážu představit, ale formuli 1 miluji a nechci se k ní otočit zády. Určitě ale přemýšlím i o jiných možnostech. Taky mám rodinu, takže je snadné najít si věci, o které je třeba se postarat,” dodal závěrem německý pilot.

Zdroj: Givemesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené