Čeferin: Liga mistrů a Evropská liga musí být dohrány do 3. srpna. UEFA tento výrok popřela!

V rozhovoru pro ZDF se prezident hlavního evropského orgánu Aleksander Čeferin rozvyprávěl o plánech týkajících se evropských pohárů a poté se také nechal slyšet, že všechny zápasy musí být dohrány do 3. srpna, ovšem na webu UEFA vyšel dodatečně článek dementující tuto informaci.

Embed from Getty Images

Ohledně návratu Ligy mistrů a Evropské ligy máme různé možnosti v měsících květen, červen a červenec. Existuje však i možnost, že se tyto soutěže nevrátí. UEFA musí s ligami a kluby na tom všem pracovat, ale jsme závislí na vládě a orgánech, které nám musí umožnit hrát. Všechno musí být dohráno do 3. srpna – Liga mistrů i Evropská liga.

Můžeme hrát současným systémem, na jeden zápas místo dvou s losováním, na hřišti toho, kdo hraje doma či dokonce na neutrálních hřištích. Turnaj nejlepších čtyř či osmi celků se rovněž zvažuje a ten by byl pravděpodobně bez diváků a přenášený v televizi. Existuje hodně teorií. Situace je unikátní a data budeme sdílet nejprve s ligami.

Dokonce můžeme odehrát zápasy ve stejnou chvíli. Je zapotřebí být flexibilní a pokud krize skončí dříve, dříve i začneme. Nebudeme ale ohrožovat ničí zdraví. Máme rozpočet 600 milionů eur a kdybychom jej neměli, bylo by to zlé. Je třeba ukázat solidaritu a v tom budeme pokračovat. Také nás čekají velké výdaje kvůli posunutí ME na příští rok.

Nevím, proč se tak spěchá s rozhodnutími, jako v případě Belgie. Lze počkat do konce dubna a pak se rozhodnout. Musíme se dohodnout jednotně a najednou. Sobecká a nepodložená rozhodnutí nejsou dobrá.“ Vzápětí na UEFA.com ale vyšlo stanovisko popírající výše uvedené datum 3. 8. 2020 a zdůraznění, že prezident nestanovuje žádné datum.

Probírají se všechny možnosti a prioritou je ochrana zdraví hráčů, činovníků i fanoušků a až teprve poté dohrání sezony. Případný návrat v měsících červenec a srpen by musel být schválen od správních orgánů. Dodejme, že například v ČR už se v pondělí všechny amatérské soutěže předčasně zrušily za stávající podoby tabulek a pohár byl odložen.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.