Caster Semenya se stala profesionální fotbalistkou!

Dvojnásobná olympijská zlatá medailistka na 800 metrů Caster Semenya se připojila k jihoafrickému ženskému fotbalovému týmu JVW FC! Bude úspěšnější než její mužský protějšek Usain Bolt?

Embed from Getty Images

Osmadvacetiletá atletka není oprávněna z rozhodnutí IAAF bez užívání medikamentů na snížení hladiny testosteronu závodit v kategorii žen. Semenya toto odmítá, a proto nebude moci obhajovat vítězství ze své disciplíny na světovém šampionátu v Dauhá.

Byť Semenya se svými právními zástupci toto rozhodnutí napadá u soudu, záležitost se do té doby nerozhodne. I proto se rozhodla, že nastartuje kariéru v ženském fotbale, ve kterém ji vyšší hladina testosteronu neomezuje.

“Těším se na novou výzvu a již nyní jsem vděčna za lásku a podporu, kterou mi spoluhráčky v týmu vyjádřily,” uvedla atletka.

JVW FC vznikl v roce 2013 a spadá do nejvyšší jihoafrické ženské fotbalové soutěže.

Janine van Wyk, zakladatelka týmu a nynější kapitánka jihoafrické ženské fotbalové reprezentace, sdělila médiím: “Caster je ve formě, stále běhá. Má v rámci atletiky pauzu, a tak se rozhodla pro novou výzvu. Zatím měla s mančaftem dva tréninky, je vidět, že fotbalové schopnosti má. Samozřejmě však na ní musíme značně pracovat.”

Zároveň vyzdvihla, jak je přítomnost známé osobnosti pro klub důležitá: “Mít ji v lize a u nás v klubu je neuvěřitelné, je to pro mladé fotbalistky velká věc a zdroj inspirace a také důvodem pro rozvoj ženského fotbalu!”

Tak uvidíme, zda se Semenya pochlapí a bude v tomto sportu úspěšnější než její kolega “z branže” Usain Bolt.

1 komentář

  1. Nechápu, jak v dnešní vyspělé době mohou nechat soutěžit může a ženy dohromady. Všichni se honosí vysokými školami, ale nikomu nedojde, že asi není úplně fér nechat soutěžit chlapa s ženami jen proto, že chce být žena. Kvuli fyzickym dispozicím, které mají muži vůči ženám je to jako by povolili ve sportech steroidy. 1 brát steroidy může, ale nikdo ostatní ne. To je cirkus. Většina se musí přizpůsobovat menšině. Kolik práce a dřiny to dalo skutečným ženám dostat se na takovou úroveň a pak si přijde chlap a řekne ‘chci vyhrávat, berte mě jako ženskou a prohrávejte se mnou’. Degenerace lidstva tohle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..