Čas dochází a pozitiva na přípravě Sigmy lze hledat jen stěží. Tím největším je, že se zatím o nic nehrálo

Čtyři zápasy v rámci přípravy na novou sezonu absolvovali hráči Sigmy Olomouc. Nutno podotknout, že proti sobě neměli nějakého pořádného soupeře, přesto dokázali jedinkrát vyhrát a na předvedený herní projev oslavné ódy rozhodně pět nelze. Jaká lze najít pozitiva?

Zdroj: sigmafotbal.cz

Rosice, Trnava, Zbrojovka Brno a Pardubice. Toť výčet soupeřů Sigmy Olomouc v přípravě. Jedinou výhru Hanáci vybojovali proti třetiligovým Rosicím. A že by se jednalo o nějakou velkou show? Výhra 1:0, výkon nic moc.

Dobrá, bylo to po třech dnech přípravy. Ale i tak. Následná remíza 1:1 s Trnavou byla jistým náznakem, že by vše nemuselo být tak zlé, jelikož výkon tolik kritický nebyl, ačkoliv oslnivé to také nikterak nebylo.

Se Zbrojovkou Hanáci doma padli 0:2. Vypracovali si však minimálně v první půli několik šancí, které zahodili. Ale přesto výkon rozhodně nešlo chválit. A poslední zápas s Pardubicemi (1:1)? Nevědět, že hrají dvě ligová mužstva, spletl by si člověk kvalitu možná tak s divizí.

Výsledky tedy nic moc, výkony totéž. A když už se ukázalo cokoliv pozitivního, vzápětí to mohlo být zapomenuto, jelikož se na to nakupila hromada negativ. Tím největším negativem je především až extrémní nestabilita v kombinaci s často až laxním přístupem.

Samozřejmě, je to jen příprava. Ale vzhledem k výkonům a přístupu k zápasům v uplynulé ligové sezoně k tomu lze jen stěží přihlížet a obavy jsou na místě. Liga začíná již 22. srpna a dochází čas, fanouškům i trpělivost. Jak se mají na nový ročník těšit?

Zdroj: twitter.com/SKSigmaOlomouc

Volalo se po změnách a prakticky k žádné nedošlo. Nepřišla žádná pořádná posila mimo Hubníka, ani zatím nedošlo k nějakému zásadnímu odchodu. Změna trenéra nenastala… Ani nedošlo k nějakému impulzu, který by dal fanouškům naději na to, že se něco zlepší.

Největším pozitivem přípravy tak je skutečnost, že se zatím jednalo pouze o přípravu. Ovšem pokud se po třech kolech bude Sigma nacházet na konci tabulky s nulou v kolonce bodů, divit se asi moc nikdo nebude. A činit změny pak? Kdekdo vidí již dávno, že jsou zapotřebí.

Nicméně, aby nebylo pozitivum pouze jedno jediné, je nutné zmínit, jak se do sestavy dere 17letý Kryštof Daněk, který má obrovský potenciál a už v této sezoně by se mohl stát stabilním členem týmu. Za poslední půlrok vyspěl i stejně starý Jáchym Šíp.

Po návratu z hostování působí vyzrále 21letý odchovanec Pavel Zifčák, který do týmu přináší cosi nového. Hlavně důraz a na Sigmu až nezvyklou bojovnost. Vlastně se moc nelze divit hlasům některých fanoušků, kteří by nejraději v “Áčku” viděli klidně celou juniorku.

Nezbývá než doufat, že Sigma do ligové sezony vstoupí lépe, než jak to působí v přípravě. Příprava totiž neukázala vůbec nic. Snad jen, že A-tým olomouckého klubu ani nepůsobí jako tým, ale spíš jako souhrn jednotlivců, kteří ani nemají motivaci a chuť bojovat.

Změny jsou zkrátka nevyhnutelné a bude k nim muset dojít. Ať už dříve či později.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Za to mohou zcela určitě Slavia,Sparta,Plzeň a další české kluby.Je to jak kolovrátek.Daníček,Páník a další to vedí zcela přesně a neváhají to vyslovit!

  2. První v řadě je to spekulant který jen přežívá a pro klub není přínosem ba spíš opakem.Na dveřích je vizitka “sportovní ředitel”.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.