Reklama

Canadiens žádají o zvýšení kapacity na finále Stanley Cupu, kanadské úřady však mlčí

Hokejový Montreal se stále nemůže smířit s velmi nízkým číslem, které kanadské úřady určily pro návštěvu Bell Center na finálové zápasy NHL o Stanley Cup. Canadiens chtějí navýšit kapacitu z aktuálně povolených 3 500 až na 50 %, tedy 10 500 diváků. O možnost navýšení návštěvy dostala kanadská provincie žádost už v pátek.

S touto informací vystoupila v úterý před novináři výkonná viceprezidentka a obchodní ředitelka klubu France Margaret Bélangerová: „Zažádali jsme o 50 % naší kapacity, tedy 10 500 lidí.“

Bélangerová uvedla, že klub očekával odpověď už před začátkem úvodního pondělního klání mezi Canadiens a Tampu Bay. Odpovědi se však stále nedočkal.

Montreal se nachází momentálně na nejnižším stupni, co se týče rizika kolem pandemie koronaviru. Provinční zdravotní úřady ohlásily za úterý jen 71 nových případů a čtyři nová úmrtí.

Organizace Canadiens věří, že je jejich hala dostatečně velká, aby fanoušci v aréně byli v bezpečí.

Bell Center má dva miliony čtverečních stop, takže máme spoustu prostoru a hodláme tento prostor využít k zajištění toho, aby byli všichni fanoušci od sebe dostatečně vzdálení,“ řekla k situaci Bélangerová.

Fanoušci by podle jejích slov seděli ve čtrnácti sektorech po několika stovkách lidí se samostatnými vchody a zařízeními pro stravování. Nošení ochrany obličeje berou jako samozřejmost. Bélangerová se rovněž ohrazuje tím, že od vpuštění prvních diváků na hokej nezaznamenali v Bell Centre jediný případ nákazy.

Podle jejích slov by mohli organizátoři při vstupu do haly vyžadovat potvrzení o očkování proti novému typu koronaviru. Provincie Quebec nicméně doposud vyloučila tzv. očkovací pasy, které by mohly dát těmto lidem určité výhody v návštěvě veřejných sportovních akcí.

Další varianta na těchto akcích by mohla vyžadovat povinné testování. Podobně, jako tomu bylo v případě finále české Exraligy.

Během letošního play-off už k navýšení počtu diváků došlo. Na konci základní části hrál Montreal ještě před téměř prázdnými ochozy. Postupně byla pak během vyřazovacích bojů zvýšena kapacita z 2500 na 3500 fanoušků.

Ve středu, kdy je na programu na ledě Lightning druhé finálové utkání, by mohlo 3500 diváků zavítat do montrealského hokejového chrámu na sledování utkání přes velkoplošné obrazovky.

Starostka města Valérie Planteová už dříve uvedla, že by ráda umožnila svým obyvatelům boje o Stanley Cup sledovat na velkých veřejných plochách. Kdy tomu tak bude, však zatím nezaznělo.

Zdroj: NHL, TSN

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené