Spojte se s námi


Extraliga

Camara na odchodu? Hlavně aby Dynamo nezačalo zase zmatkovat!

Pro fanoušky extraligového Dynama je tahle sezona odplatou za předešlá léta plná utrpení. Nový majitel Petr Dědek vnesl do Pardubic kromě velkého balíku peněz taky čistý vzduch a naději. Naději, že bude Dynamo opět patřit mezi nejnablýskanější a respektované extraligové značky.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Pro fanoušky extraligového Dynama je tahle sezona odplatou za předešlá léta plná utrpení. Nový majitel Petr Dědek vnesl do Pardubic kromě velkého balíku peněz taky čistý vzduch a naději. Naději, že bude Dynamo opět patřit mezi nejnablýskanější a respektované extraligové značky. I tak si musí v pověstném sedle dávat při cestě zpátky na vrchol velký pozor.

Špatné výsledky, vypjatá atmosféra mezi fanoušky a vedením, nebo drogové aférky klíčových hráčů. Tak působilo hokejové Dynamo navenek ještě zhruba dva roky zpět. Ani loni se nějaký ten skandálek Pardubicím nevyhnul. Nicméně vše nasvědčovalo tomu, že už brzy snad bude tématem číslo jedna zase hokej.

Stalo se. Vedení klubu po loňském bypassu vychytalo mouchy, soupiska budila respekt už před prvním vhazováním sezony. Už žádná přestárlá vyhaslá esa typu Barulin a spol, ale vynikající hokejisté v nejlepších letech. A Dynamu to začalo nést ovoce.

Fanoušci zase konečně chodí s úsměvem nejen na hokej, ale i domů. I přes celoplošný pokles návštěvnosti v extralize si nenechali místní fanoušci pokazit náladu a cestou na stadion přibalili do kapsy vždycky nějaký ten perníček (teď už ten správný) navíc, aby to mohli za mohutného aplausu hodit po závěrečné siréně na led, jako důkaz poděkování za zlepšení dne.

POZOR NA STEJNOU ŘEKU

Je úplně jedno, že jedno z nejslavnějších českých přísloví praví: „Do stejné řeky dvakrát nevstoupíš.” Ono kolikrát nechybí tak moc, aby se tomu tak nakonec stalo. Tím nechci říkat, že hokejové Dynamo najednou stojí a balancuje nad stejným břehem jako pár let zpět. 

Je však potřeba vnímat několik zdvižených prstů. Když se podíváme na tabulku a výsledky posledních zápasů, nenajdeme zprvu nic dramatického, co by mohlo tradiční klub stresovat. Dobře, Dynamo prohrálo poslední tři zápasy, navíc dva z nich ztratilo v posledních vteřinách.

I tohle ale k hokeji patří. Je třeba jen trochu ukočírovat emoce a další dvě koncovky zápasů zvládnout lépe, aby si na tento nešvar už nikdo nevzpomněl. Důkazem toho, že je opravdu třeba tohle varování brát vážně, je pražská Sparta. Ta se taky začala brodit v bahnité řece tím, že nezvládla udržet nadějně rozehrané zápasy.

Jinak je ale Dynamo na luxusním třetím místě. Že na svého největšího regionálního rivala společně s aktuálním mistrem ztrácí nějaké body, a že zrovna Prezidentský pohár z toho nejspíš nakonec nebude, by nemělo v kabině Richarda Krále nikoho nějak závratně trápit. Pokud v ní funguje zdravá atmosféra.

Odhadovat, jestli tohle srdce Enteria Arény bije skutečně bez vážnějších příznaků, mi skutečně není příslušno hodnotit. Avšak navenek jakoby začal prosakovat lehce nečistý vzduch.

JE CAMARA PROBLÉM?

Ani tuhle otázku nemohu zodpovědět, ať už si myslím cokoliv. Můžeme pouze poukázat na fakta. Na začátku sezony se kanadský útočník Anthony Camara střelecky velmi trápil. Nakonec své čekání po trpělivém období zlomil, zase začal být nebezpečný a produktivní. Přesně tak, jako tomu bylo minulou sezonu, kdy přesně to byl důvod, kvůli kterému dostal ještě během sezony na stůl novou smlouvu.

Ani v posledních zápasech nějak zvlášť sníženou produktivitou netrpěl. V posledních třech zápasech, ve kterých nastoupil, nastřádal dvě branky a dvě asistence k tomu. V posledním utkání s Bílými Tygry však chyběl. Otázka zní úplně prostě – proč?

Richard Král jakožto šéf pardubické kabiny v rozhovoru pro iSport řekl: „Nedostal se do sestavy.” Posléze dodal: „Nebyli jsme spokojeni s jeho výkonem v posledním zápase v Karlových Varech a pak ani s některými věcmi na tréninku. Proto jsme udělali tohle rozhodnutí.”

Asi všichni tuší, že něco není v pořádku. Dokonce někteří lidé, kteří mají ke klubu velmi blízko, zveřejnili na sociálních sítích indicie, že by mohl být Camara dokonce na odchodu. Jiný zdroj na Twitteru zase udává, že má důvěrné informace o tom, že má Dynamo v hledáčku kvalitního útočníka.

Jedná se o náhradu za Anthonyho Camaru? Možná. Po tom, co se zatím dostalo na povrch, to vyloučit nelze. Když Král narážel na nekonkrétní nespokojenost na tréninku, měl nejspíš na mysli to, že kanadský bouřlivák rozmlátil hokejku o ledovou plochu.

Až do této doby se přitom Camara docela držel. Když loni do Pardubic přicházel, hodně lidí bylo zvědavých, co je to vlastně za chlapíka. Ze svých posledních působišť totiž neodcházel zrovna po přátelském podání ruky.

Přicházel s pověstí tvrďáka, který se se soupeři nemazlí. Více než kanadské body sbíral trestné minuty za nečisté hity. Poslední smlouvu s ním rozvázal švédský klub HV71 za “porušení klubových hodnot”. Těžko vlastně říct, co si pod tím představit.

Známo je akorát to, že když přicházel do Pardubic, ještě před podepsáním smlouvy se s vedením klubu dohodl, že je připraven se podobným hloupostem vyhnout a že se bude soustředit především na hokej. Po tom, co jsme viděli loni, jsme tomu mohli opravdu věřit.

Jestli se Camara opravdu neudržel a vrátil se ke svých starým neřestem, to nemůžeme v tuto chvíli potvrdit ani vyvrátit. Kdeco však ukazuje na to, že sluncem zalité to všechno v Dynamu není.

https://www.facebook.com/rostislav.niedoba.hokej/photos/a.103741177899612/186318432975219/?type=3

Teď musí klub situaci vyřešit tak, aby nezahodil do kopru dobře rozehranou sezonu. Jestli to bude s Camarou nebo bez, to vlastně tak důležité není. Chemie týmu musí zůstat stejně zdravá jako před reprezentační přestávkou.

Jinak se pověst a výsledky Dynama znovu propadnou tam, odkud je Petr Dědek a spol. tak pracně vytahovali. Dynamo sice dle svých hesel nasedlo zpátky do sedla, i kvalitní žokej se však musí v tom sedle udržet.

Hlavně nesmí Dynamo zase začít zmatkovat pod touhou rychle vyřešit první náznaky problémů tím, že budou zběsile nakupovat vyhaslé hvězdy a dělat nekoncepční rozhodnutí. Onu koncepci se zdá, že zvolili v Pardubicích správně. Teď musejí jen zůstat trpěliví, poctivě pracovat a držet se jí dál.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Dynamo Pardubice

Reklama

Extraliga

Hradecký Mountfield posílil hráč se zkušenostmi z NHL

Trh s hráči je v tuto chvíli velmi zajímavý. Do Extraligy se dostane další cizinec, tentokráte oblékne dres Hradce Králové. A zajímavější je to tím, že si tento hráč zahrál v NHL. Přichází s ním zkušenosti z nejprestižnější ligy světa. Pomůže Hradci k titulu?

Publikováno

dne

Trh s hráči je v tuto chvíli velmi zajímavý. Do Extraligy se dostane další cizinec, tentokráte oblékne dres Hradce Králové. A zajímavější je to tím, že si tento hráč zahrál v NHL. Přichází s ním zkušenosti z nejprestižnější ligy světa. Pomůže Hradci k titulu?

Jedná se o Nikitu Ščerbaka. Tento hráč působil v letošním roce v Bánské Bystrici, kam zamířil naopak Patrik Lamper. Nikita Ščerbak je velmi zajímavé jméno. V roce 2014 ho draftoval v 1. kole Montreal. V tomto kanadském celku odehrál i první utkání v NHL v kariéře.

„Po delším jednání se zástupci Banské Bystrice jsme dospěli k možnosti jakéhosi zahraničního trejdu za Patrika Lampera. Nikita je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z NHL, AHL a KHL a i z tohoto důvodu věříme, že nám pomůže a zkvalitní naši ofenzívu,“ uvedl Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu.

Jinak to ale nebylo nic závratného. Ščerbak stihl v NHL odehrát 37 zápasů. Připsal si 6 branek a 2 asistence. Vedle Montrealu si zahrál také za Los Angeles.

Většinu své kariéry ale strávil v nižší AHL. Tento světoběžník stihl odehrát rok v KHL, v dresu Omsku a Čeljabinsku. V KHL zaznamenal 11 bodů ve 31 zápasech.

Ve své kariéře už zažil i nepříjemné momenty. Asi nejvíce ten, kdy do v AHL zasáhl protihráč bruslí do obličeje. Toto bolestivé zranění ale nakonec dokázal rozchodit.

Uvidíme, jestli Hradci Králové pomůže v honbě za extraligovým titulem. V tuto chvíli se Hradec přetahuje s Třincem o čelo tabulky.

Aktuální sestava Mountfieldu Hradce Králové

Brankáři: Henri Kiviaho, Štěpán Lukeš.

Obránci: Jérémie Blain, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Petr Kalina, Graeme McCormack, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma, Petr Koukal, Christophe Lalancette, Jakub Lev, Patrik Miškář, Ahti Oksanen, Jakub Orsava, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Martin Štohanzl, Nikita Ščerbak.

Zdroj: Hokej, Mountfield HK, Twitter

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kladno a Zlín opět posílili své sestavy, lépe se daří Rytířům

Bude to ještě velký boj na spodku tabulky. Kladno mělo před dnešním kolem Tipsport Extraligy 6 bodový náskok na Zlín. Kladno dnes hrálo v Pardubicích a Zlín jel na led oslabeného Třince. V sestavách obou týmů se objevila další nová jména, o koho šlo, a jak zápasy dopadly?

Publikováno

dne

Bude to ještě velký boj na spodku tabulky. Kladno mělo před dnešním kolem Tipsport Extraligy 6 bodový náskok na Zlín. Kladno dnes hrálo v Pardubicích a Zlín jel na led oslabeného Třince. V sestavách obou týmů se objevila další nová jména, o koho šlo, a jak zápasy dopadly?

Nejprve ke Kladnu. Kladno opět sáhlo do CHANCE ligy, tentokráte do týmu Baníku Sokolov. Jedná se o posilu do útočných řad, která by měla pomoct Kladnu v produktivitě a ve hře směrem dopředu. Filip Kuťák si svými výkony v Sokolově zasloužil pozvánku do extraligového Kladna.

„Odešel Marek Račuk, zranění jsou Ondřej Machala a David Routa. Naskytla se možnost vzít Filipa Kuťáka, který proti nám třeba i v loňském ročníku hrál za Slavii. Byl to nepříjemný hráč, pamatujeme si ho. K nám jde do konce sezony,“ uvedl sportovní manažer klubu David Čermák pro klubový web.

Filip Kuťák není pro Kladno zcela neznámou. V minulých letech ho potkávali Rytíři v duelech se Slávií Praha. Tento rodák z Hradce Králové si již extraligu zahrál. V minulosti na 10 zápasů oblékl dres Plzně. Filip Kuťák stihl odehrát za Sokolov letos 23 zápasů, ve kterých si připsal 5 gólů a 4 asistence.

Kladno v sestavě s Kuťákem dnes vyzvalo Pardubice. Dlouho to vypadalo, že si Kladno odnese 3 body, ale nakonec musel skousnout prohru 3:4 v prodloužení.

Přitom Pardubice srovnaly až v 56. minutě. A v prodloužení rozhodly v poslední minutě. I tak se bod v boji o záchranu počítá, náskok na Zlín je 7 bodový, protože Zlín dnes nestačil na Třinec.

Třinec se vrátil do kolotoče Extraligy, a to z důvodu, že jim Zlín nevyšel vstříc s překladem zápasu. To ale nevadilo. Třinec si i v kombinované sestavě s chutí zastřílel a vyhrál 6:2.

Zlín posílil pro tento zápas i Jakub Doktor. Havířovský útočník zažívá v AZ skvělou sezonu, kdy nasbíral v 30 zápasech 11 gólů a 18 asistencí. Havířovu se jinak nedaří a vypadá na sestup, jeho hra je ale někde jinde.

Vedle Doktora si dres Zlína oblékl také Robert Černý. Ten si do Extraligy odskočil už potřetí. Jinak obléká dres prvoligového Přerova.

Zdroj: Hokej, Rytíři Kladno, Twitter

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Plzeň doma padla s Libercem 1:4 a zapsala si už čtvrtou porážku v řadě

Páteční podvečer byl opět ve znamení Tipsport extraligy. Stále čtvrtá Škoda Plzeň se postavila na domácím ledě desátým

Publikováno

dne

Páteční podvečer byl opět ve znamení Tipsport extraligy. Stále čtvrtá Škoda Plzeň se postavila na domácím ledě desátým Bílým Tygrům z Liberce.

HC Škoda Plzeň tápe v obranném pásmu

První třetina začala poněkud vlažně. Hosté z Liberce se začali postupně osmělovat ke střelbě, ale jejich pokusy příliš nepotrápily domácího brankáře Miroslava Svobodu. Bílí Tygři tak akorát naplňovali statistiku střelby, ale skóre se jim změnit nepodařilo.

Mezi devátou a desátou minout prvního dějství domácí Škodovka Plzeň dokázal zamknout hosty z Liberce v jejich obranném pásmu, ale přes očividný tlak nedokázali vyprodukovat žádnou nechytatelnou dělovku.

Hra se rozvířila, když došlo k vyloučení. První šanci na přesilovku dostali Bílí Tygři. Hned po vhazování v útočném pásmu se ale přesilovky vzdali, kdy za podražení byl vyloučen Jan Ordoš.

Poměr sil 4 na 4 svědčil o něco více hostům, kdy se po kombinaci na hranici brankoviště objevil před odkrytou klecí Jan Šír, ale odkrytou branku těsně minul. Domácí Škodovka při hře pět na pět vytvořila několik nevynucených chyb v obraně, ale vše vyřešil Miroslav Svoboda.

Domácí se ujali slova ještě v závěru prvního dějství, kdy se během přesilovky dostali k ohrožení svatyně Petra Kváči. Pálí Ludwig Blomstrand, liberecký brankář vyráží a dorážku rovněž kryje.

Přiostřuje se a padají branky

Čeho se diváci nedočkali, to přišlo ve druhé dvaceti minutovce. Když hrála Škodovka Plzeň svoji další přesilovku došlo k nečekanému vyústění. Ve středním pásmu se ke kotouči dostal hostující Petr Jelínek a jel sám v oslabení vstříc domácímu gólmanovi.

Svůj únik nezakončil brankou, ale by faulován a následovalo trestné střílení a navíc i vyloučení plzeňského hráče. Tomáš Filippi proměnil trestné střílení a otevřel skóre (0:1). Škodovka srovnala krok v přesilovce, kdy liberecký obránce nešťastně tečoval střelu a puk se dostal k Filipu Přikrylovi, který poslal puk do branky, když Petr Kváča byl bezmocný a zareagoval již na původní střelu (1:1).

Tým HC Škoda Plzeň si nadále ale koledoval a hrubky v obraně se kupily a jejich závažnost nebezpečně stoupala. Miroslav Svoboda kapituloval, když jednu se z dorážky trefil Jan Šír (1:2).

Nápor Plzně na začátku posledního dějství se rozplynulo po prvním vyloučení. Naopak hosté z Liberce přidali další branku, když domácí brankář vůbec neviděl střelu Jaroslava Vlacha (1:3). Poslední šance korigovat skóre byla na konci třetiny při přesilovce Škodováků, ta však gólem neskončila i přes odvolání gólmana. Dávid Griger nakonec pečetil stav gólem do prázdné branky (1:4).

Nejlepším hráčem HC Škoda Plzeň byl vyhlášen hráč 87 Filip Přikryl, na straně Bílých Tygrů Liberec byl vyhlášen útočník 28 Jan Šír.

Zdroj: HC Škoda Plzeň

Pokračovat ve čtení

Oblíbené