Spojte se s námi

MLS

Bývalý šéf Juventusu chce do Itálie přivést Zlatana

Zveřejněno

dne

Bývalý velký boss italského fotbalu Luciano Moggi urguje Fiorentinu, aby se pokusila získat Zlatana Ibrahimovice. Veterán momentálně nastupuje za Los Angels Galaxy v MLS.

Embed from Getty Images

Moggi věří, že Švéd je schopen v Evropě stále odvést kus práce. “Mohl by zde být ještě užitečný. Zlatan má tělo, které mu umožňuje i ve věku 37 let předvádět to nejlepší. Jako Cristiano Ronaldo. Svoji vítěznou mentalitu ukazuje všude, i nyní v Americe.”

Ibrovi se opravdu za oceánem daří a v první sezóně dokázal dát za 27 utkání 22 branek. I letos se nezastavil a na kontě má za 19 klání 16 přesných tref. Serii A zná velmi dobře a třikrát zde získal cenu pro nejlepšího hráče ligy a dvakrát Zlatou kopačku Serie A.

Embed from Getty Images

Moggi k němu dodává: “V Itálii to samozřejmě není jednoduché, ale on dává góly všude. Když by přišel do Fiorentiny, tak by to pro mladé hráče bylo fantastické, protože by se od něj mohli učit. Ale je jasné, že už není tím fotbalistou, kterým býval.”

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

La Liga

Diego Palacios na poslední chvíli odmítl Barcelonu a podepíše s Los Angeles

Zveřejněno

dne

Levý obránce Diego Palacios byl prakticky hotovou posilou barcelonského rezervního týmu, nicméně lidově řečeno „za pět dvanáct“ si vše rozmyslel a nakonec půjde zkusit své štěstí do Major League Soccer, kde se má konkrétně upsat LAFC.

Embed from Getty Images

Diego Palacios nakonec nepřijde do FC Barcelony a měl by se stát novou posilou stále relativně nového celku hrajícího zámořskou MLS, Los Angeles FC. Katalánci věděli, že dohoda s Willemem II, kde s fotbalem začínal její nový maestro v záloze Frenkie de Jong, bude složitá, ale věřili, že jí dosáhnou.

Tuto neděli měl absolvovat lékařskou prohlídku a poté odcestovat za ostatními členy rezervy do Torremirony na předsezonní soustředění. V pondělí ale místo toho zamíří do Spojených států. Potvrdila to zpráva stanice ESPN a deník Sport tvrdí, že Ekvádorec podepíše čtyřletou smlouvu.

Jedním z důvodů, proč k tomuto transferu nedojde, je fakt, že se k Blaugranas přidal Júnior Firpo. Palacios měl být zklamaný, když se o tomto transferu dozvěděl a viděl v mladém zadákovi z Dominikánské republiky překážku na cestě do áčka. A do toho Los Angeles nabídlo lepší finanční podmínky.

Pokračovat ve čtení

La Liga

Oficiálně: Kanadský reprezentant Ballou Tabla odchází zpátky do Montrealu

Zveřejněno

dne

Z Barcelony odchází po pouhém roce Jean-Yves Ballou Tabla, který se vrací do svého mateřského celku Montreal Impact na hostování do konce tohoto kalendářního roku, kdy končí zdejší sezona.

Embed from Getty Images

Jean-Yves Ballou Tabla zamířil už před dvěma dny zpátky do Kanady, kde bude působit v dresu Montrealu Impact. Z něj na začátku roku 2018 přicházel do Barcelony jako jeden z cílů Josého Mariho Bakera, nicméně čas ukázal, že pro něj v kádru modro-bordových není místo.

Rodák z Abidjanu v Pobřeží slonoviny, který ale vyrůstal v Quebecu, odešel dokonce v lednu letošního roku na hostování do Albacete, které hraje druhou španělskou nejvyšší soutěž, ovšem neprosadil se ani tam. Nyní se tak vrací tam, odkud přišel a setká se zde s ex-barcelonským Bojanem Krkičem.

Dodejme, že Ballou Tabla je produktem akademie montrealského celku a v Barceloně má smlouvu do roku 2021 s možným prodloužením o další dva roky. Jeho výkupní klauzule činí 25 milionů v prvních třech letech a o 50 více ve zbývajících dvou. Tržní hodnotu má však pouze 500 tisíc eur.

S Barcelonou byl tento dvacetiletý křídelník se silnější pravou nohou u vítězství v Mládežnické lize UEFA v ročníku 2017/18. Ballou Tabla, jenž měří 174 centimetrů, debutoval v áčku kanadského národního týmu loni v říjnu a zatím odehrál 2 zápasy, poté po pěti ve výběru U17 a sedmi v tom o tři roky starším.

Pokračovat ve čtení

MLS

Oficiálně: Bojan Krkič odchází do MLS, bude hrát za Montreal Impact

Zveřejněno

dne

Kdysi obrovský talent ve službách Barcelony, Bojan Krkič, mění působiště. Po angažmá v Anglii, kde hájil barvy Stoke City, si vyzkouší, jaké to je hrát za oceánem. Vybral si jej totiž Montreal, kterému se upíše na rok a půl.

Embed from Getty Images

Bojan Krkič odchází po pěti letech z Britských ostrovů a jeho další kroky směřují do Kanady. Zdejší Montreal Impact, jenž nastupuje v severo-americké Major League Soccer, se stává jeho dalším působištěm a po evropské štaci míří do stále relativně exotické destinace.

Montreal byl klubem, který o mě projevil největší zájem. Měl jsem nabídky na setrvání v Evropě, ale tento přestup mě lákal. MLS je soutěží se spoustou talentů a rychle roste. Nemohu se dočkat, až si v ní zahraji. Jsem připraven fyzicky i mentálně a toto léto jsem opravdu tvrdě dřel,“ řekl rodák z Linyoly.

Dnes již osmadvacetiletý Katalánec se srbskými kořeny po otci vstoupil do akademie La Masia v devíti letech v roce 1999 a až do roku 2011 setrval v Barceloně. Pak následovaly přesuny – nejprve šel do Říma, odtud na hostování do AC Milána, po návratu do Barcelony byl hned poslán na hostování v Ajaxu a nakonec si jej vybrali ve Stoke City. Odtud si ještě stihl odskočit na dvě hostování a to do Mohuče a Deportiva Alavés.

V případě Bojana lze určitě hovořit o nenaplněném talentu, jelikož jednu dobu patřil k nejzářnějším teenagerům na světě. Svými výkony se mu chvíli dařilo statisticky překonat i mnohem zkušenějšího Zlatana Ibrahimoviče. Sužovaly jej však problémy s úzkostí, které byly spojené s obrovským očekáváním kladeným na jeho osobu a dokonce jej donutily odmítat pozvánky do španělské reprezentace, což přiznal loni v rozhovoru.

Dopis na rozloučenou se Stoke

Dnes nadobro končí můj čas strávený v roli hráče Stoke a tak si nemůžu pomoci a ohlížím se na všechny ty dobré časy, které jsem zde zažil a budou mít vždy speciální místo v mé paměti a srdci. Měl jsem tu čest hrát za klub v Premier League a užít si několik památných výher, stejně jako skórování proti někomu jako Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham a Arsenal, což patří bezpochyby mezi nejlepší vzpomínky v mé kariéře.

Nejdůležitější věcí je však pro mě poděkovat fanouškům za jejich neustálou podporu v průběhu mého působení v klubu. Fanoušci Potters zde stále byli a to jak v dobrých, tak špatných časech a nabízeli mi svou náklonnost, což je něco, čeho si opravdu vážím a nikdy na to nezapomenu. Rád bych se rozloučil jinak, ale někdy si nevyberete, jak se věci vyvrbí. Jedna věc je ale jistá – Stoke bude pro mě navždy jedním z nejvíce speciálních míst. Děkuji, fanoušci Potters.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené