Byla zveřejněna nominace na Švédské hokejové hry! Koho Miloš Říha do reprezentace povolal?

Již 6. února začínají tradiční Švédské hry pod názvem Beijer Hockey Games v rámci Euro Hockey Tour. Miloš Říha tak ve středu dopoledne zveřejnil nominaci hráčů, kteří se turnaje zúčastní. Mezi povolanými je jediný nováček, jinak se zde nachází hráči, kteří se již v reprezentačním dresu objevili.

Embed from Getty Images

Švédské hokejové hry se odehrají v rozmezí mezi 6. až 9. únorem. Hned v úvodní den turnaje, kterým bude čtvrtek, se reprezentace České republiky postaví právě proti domácímu Švédsku. V sobotu Říhovi svěřenci nastoupí proti Finsku a v neděli zakončí turnaj duelem s Ruskem. Po již odehraných dvou turnajích vedou naši reprezentanti tabulku Euro Hockey Tour s 11 body díky lepšímu skóre před Finskem.

Vedení bude naše reprezentace zajisté chtít uhájit, čemuž víceméně odpovídá i sestava. Jediným úplným nováčkem v ní je Tomáš Flek, který měl debutovat již v prosincovém Channel One Cupu, ale nemohl kvůli zranění. Jinak ale v Extralize září a ve 41 duelech si připsal 31 bodů.

Budeme však svědky několika návratů. Poprvé od dubna 2017 se v reprezentačním dresu představí obránce Jan Košťálek. Od prosince téhož roku se nepodíval do reprezentace ani bek David Němeček z Raumy, který byl povolán nyní. Poprvé od mistrovství světa v roce 2018 se ukáží také obránce Libor Šulák a útočník Tomáš Hyka. Po více než roce se vrací také gólman Dominik Furch.

V prozatím představené 24členné nominaci se nachází 10 hráčů z Extraligy a 14 krajánků. „Z původní nominace se skoro polovina změnila. Zase jsme poskládali mužstvo z hráčů z mladší, starší i střední generace, kteří se účastnili turnajů. Ještě máme dvě tři jména, které bychom chtěli doplnit tak, abychom měli dva brankáře, deset obránců a patnáct útočníků,” nechal se slyšet Říha, jenž by chtěl tým doplnit ještě o tři hráče do útoku.

Embed from Getty Images

Nominace na Švédské hry:

Brankáři: Dominik Furch (Örebro/Švéd.; 27 zápasů), Roman Will (Rögle/Švéd.; 4)

Obránci: Lukáš Klok (18 zápasů/1 branka), David Němeček (oba Lukko Rauma/Fin.; 4/0), Jan Košťálek (Sparta Praha; 3/0), Michal Moravčík (Litvínov; 35/1), David Musil (Třinec; 28/0), Jakub Jeřábek (Podolsk/KHL; 52/5), Jakub Krejčík (Kärpät Oulu/Fin.; 96/3), Vojtěch Mozík (Färjestad/Švéd.; 42/4), David Sklenička (Jokerit Helsinky/KHL; 35/1), Libor Šulák (KooKoo Kouvola/Fin.; 22/1)

Útočníci: Michal Kovařčík (1/0), Matěj Stránský (oba Třinec; 13/2), Jakub Flek (Karlovy Vary; 0/0), Radan Lenc (Liberec; 21/0), Michal Řepík (Sparta Praha; 80/27), Martin Zaťovič (Kometa Brno; 70/18), Radim Zohorna (Mladá Boleslav; 12/0), Tomáš Filippi (Magnitogorsk/KHL; 45/5), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL; 41/8), Tomáš Hyka (Čeljabinsk/KHL; 29/6), Jan Kovář (Zug/Švýc.; 129/31) Hynek Zohorna (Chabarovsk/KHL; 32/4)

Náhradníci: brankáři: Dominik Frodl (Plzeň); obránci: Ondřej Dlapa, Marek Hrbas (oba Mladá Boleslav), Ronald Knot (Liberec), Filip Pyrochta (Kometa Brno), útočníci: Ondřej Najman, David Šťastný, Adam Zbořil (všichni Mladá Boleslav), Ondřej Kovařčík (Třinec), Adam Musil (Liberec), Šimon Stránský (Kometa Brno)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..