Spojte se s námi

Fortuna liga

Byl nastavený metr v derby správný? Chtěli jsme předejít konfliktům, říká rozhodčí Szikszay

Šlágr kola, ukázka fotbalu evropské úrovně – i takto by se dalo obecně hovořit o tradičním derby pražských „S“. Jenže v neděli to byl trochu jiný příběh. Příběh o nezvládnutých emocích, které nestačili zkrotit ani rozhodčí. Jak duel Slavie se Spartou vidí hlavní sudí Ladislav Szikszay?

Publikováno

dne

Šlágr kola, ukázka fotbalu evropské úrovně – i takto by se dalo obecně hovořit o tradičním derby pražských „S“. Jenže v neděli to byl trochu jiný příběh. Příběh o nezvládnutých emocích, které nestačili zkrotit ani rozhodčí. Jak duel Slavie se Spartou vidí hlavní sudí Ladislav Szikszay?

„Tohle derby nebylo hezké,“ řekl v pozápasovém rozhovoru Brian Priske. A měl pravdu, byť je třeba poznamenat, že alespoň první poločas se hrál ve velkém tempu, stále se ovšem utkání mezi Slavií a Spartou nesl v bojovném duchu.

A už od začátku bylo znát, že tohle bude tradičně nervózní zápas. O tom ostatně v rozhovoru pro O2 TV Sport po konci utkání hovořil Ladislav Szikszay.

První žlutou kartu hlavní sudí historicky 308. derby pražských „S“ rozdal ve 22. minutě. Konkrétně si ji vysloužil Sparťan Angelo Preciado, který tvrdě atakoval Lukáše Provoda.

A o devět minut později vyfasoval žlutý trest také Victor Olatunji, jehož ruka přišla do kontaktu s obličejem s jedním ze slávistických hráčů. Jak moc byl nastavený metr úspěšný, respektive neúspěšný, asi svědčí závěr zápasu, kde všechny emoce vygradovaly.

Celkem rozhodčí za celé střetnutí udělil jedenáct žlutých karet a dvě červené, číslo počtu faulů se zastavilo na ohromně vysokém čísle – 39.

Szikszay o nastaveném metru nebo nervózním utkání…

„Od začátku jsme věděli, že utkání bude nervózní. Samozřejmě jako rozhodčí chcete, aby se hrál fotbal, takže metr nastavíte trochu volnější. Ale během utkání zjistíte, že to nelze, tak jsme to chtěli více rozpískávat a kouskovat hru, aby nedocházelo ke konfliktům. Chtěli jsme jim předcházet, ale bohužel někdy se to nepodařilo,“ řekl hlavní sudí v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Rozhodčí Szikszay se také pochopitelně vyjádřil k událostem ze závěrečných minut, kdy na hřišti vznikla pořádná strkanice, do které se pak zapojily i realizační týmy.

Nutno dodat, přesně tohle pak definitivně zkazilo dojem z celého derby. Fanoušci zkrátka místo krásných akcí nebo gólů, které by obletěly nejen celou Českou republiku, viděli spíše válku na hřišti. Ale i o tom některá derby jsou.

„Situace se odehrála na konci utkání, kdy se předpokládalo, že to bude nervózní. Zvlášť za stavu 1:0 pro Slavii. Konflikt vyvolal běžný přestupek na gólmana Sparty, Chytil udělal faul tím, že ho strčil. Následně proběhla strkanice, hráči Bořil s Krejčím se drželi pod krkem a cloumali sebou. Za mě hrubé nesportovní chování hráčů v přerušené hře,“ vysvětlil Szikszay.

Zdroj: Fortuna liga, O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené