Spojte se s námi

Fortuna liga

Byl na odstřel, teď si může oddechnout! Trenér ligové štiky konečně zabral a sklízí plody své práce

První výhra po deseti kolech? Tohle ambiciózní klub před startem tohoto ročníku rozhodně nečekal. Severočeši však podrželi svého trenéra a ten si teď konečně může trochu vydechnout.

Publikováno

dne

První výhra po deseti kolech? Tohle ambiciózní klub před startem tohoto ročníku rozhodně nečekal. Severočeši však podrželi svého trenéra a ten si teď konečně může trochu vydechnout.

Jablonec získal v letošní sezoně Fortuna ligy první tři body, jeho kouč Radoslav Látal naordinoval svým svěřencům doma proti silnému Slovácku taktiku šitou na míru a jeho mančaft zvítězil 2:0.

Látalovi vyšla sázka na osvědčeného kanonýra z loňského ročníku Jana Chramostu, jenž v desáté minutě otevřel skóre zápasu, i na mladíka Matouše Krulicha, který ho napodobil o deset minut později.

Krulich, navrátilec z italského Turína, dostal stejně jako v MOL Cupu proti Domažlicím šanci od začátku utkání a hned se Látalovi za důvěru odvděčil velice důležitou brankou.

Abych se přiznal, se štábem jsme do poslední chvíle rozhodovali mezi ním a Václavem Drchalem. Je agresivnější, dynamičtější a nebezpečnější u brány. Drchy má trochu smůlu, má takové období. Sázka na Matyho vyšla,“ okomentoval Krulichovo nasazení Látal.

Obrovská úleva, hlásí jablonecký lodivod

Látal byl na odstřel, spekulovalo se o jeho brzkém odvolání z jablonecké střídačky. Po dvou výhrách, tedy pohárové nad Domažlicemi (2:1) a ligové nad Slováckem, je na dobré cestě k lepším zítřkům.

Jak velká je to pro kouče úleva? Veliká. „A nejen pro mě, ale i pro hráče. Neodehráli jsme špatné zápasy, ale ta tíha na nás v kabině ležela. Dali jsme (Slovácku) krásné branky, vše se nám dařilo. Je to obrovská úleva,“ ulevil si v rozhovoru pro iSport Látal.

Prvních třicet minut bylo výborných, především z pravé strany přes Vakha a Davida Štěpánka. Dvě branky nás uklidnily, mohli jsme se ale uklidnit třetím gólem. Konec jsme dohráli už trochu zatažení,“ řekl Látal k průběhu zápasu se Slováckem.

Jablonec se tak posunul díky třem bodům na dvanáctou příčku, na jedenáctý Liberec nyní ztrácí dva body. Na poslední Zlín pak mají Severočeši aktuálně tříbodový náskok.

Zdroj: iSport, FK Jablonec

Reklama

Oblíbené