Budoucnost Pilaře v Olomouci je otevřená, Zima odešel nečekaně. Teď jsme rádi za Juliše, prohlásil Minář. Jaké má Sigma ambice pro jaro?

Sigma letos výrazně zaostává za svým potenciálem a v podstatě i za očekáváními. V podstatě je takovým tichošlápkem v aktuálním ročníku Fortuna ligy. Přesto se o ní v médiích nejen přes zimu často psalo kvůli různým kauzám. Ať už to byl Václav Pilař, nepřestup Václava Jemelky či odchod Davida Zimy. Ke všemu se před startem jarní části vyjádřil sportovní ředitel Olomouce Ladislav Minář.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

V prvním případě, kdy se o Sigmě začalo hojně psát, byla kauza Václava Pilaře, jenž nařkl Radoslava Látala ze lži a byl přeřazen do B-týmu s tím, že obdržel pokutu. Počítalo se s jeho odchodem, namísto toho je ale nyní opět v A-týmu a během generálky na ligu byl dokonce v základní sestavě. Jak to s ním tedy bude? Jeho budoucnost na Hané je otevřená.

„Už na začátku byly možné čtyři varianty, jedna z nich se uskutečnila. V létě mu končí smlouva. Samozřejmě může odejít, ale také může podepsat novou,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro iSport Ladislav Minář. „Důležitá byla schůzka za účasti já, trenér, hráč a manažer. Udělal se závěr, řeklo se, že to nebudeme komentovat. To pro mě bylo stěžejní,“ dodal s tím, že se nebojí že by tento krok ohrozil chod mužstva.

Hodně se psalo také o odchodu Václava Jemelky do Kazachstánu, k němuž nakonec nedošlo. Ryšavý stoper pak veřejně prohlásil, že ho Sigma svým postupem zklamala. Jak to s ním vypadá nyní? „Nabídka nebyla tak zajímavá. Má výkonnost, je levák a člen širšího reprezentačního kádru. S Vaškem jsem mluvil a museli jsme si vyříkat jednu zásadní věc. Pak přiznal, že ji pochopil,“ komentoval dění okolo obránce sportovní manažer Hanáků.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

„Nikdo mu neslíbil, že odejde za takovou či makovou částku. Ode mě slyšel jen to, že se nabídkou budeme zabývat, bude-li zajímavá. Pak si sice ulevil do novin, ale já přece nevím, jak se bude trh vyvíjet. Řekl, že to chápe. Já chápu jeho zklamání, slýchal, že už taková nabídka nemusí přijít. Za čtrnáct dní ale přišla a ještě lepší. Tohle nebyla jeho poslední šance, je to charakterní hráč,“ dodal Minář.

Hodně se mluvilo také o tom, že když byl přestup zatrhnut Jemelkovi, tak jak bude reagovat na odchod mladíka Davida Zimy, který v Sigmě ještě mnoho neodehrál. Minář však prohlásil, že Zimův odchod byl nečekaný: „Odešel trochu neočekávaně. U Krmenčíka v Plzni asi také nečekali, že odejde. Ale někdy se to tak stane. Nějak se to vyvinulo. Netušil jsem tak enormní zájem Slavie a tlak na to, aby se to uskutečnilo.“

„Tím, že jsme neuvolnili Vaška Jemelku, bylo jasné, že musí přijít ještě lepší nabídka, než přišla právě za něj. Proto se jednání táhlo měsíc. Nechtěl jsem ventilovat, jak to probíhalo. Přece nemůžu komentovat průběh jednání a že mezi tím probíhaly boje mezi Nezmarem, Tvrdíkem a tak dále. Můžeme však říct, že nabídka přišla velmi dobrá,“ komentoval zpětně jednání o odchodu talentovaného stopera do Slavie.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Minář pak přiznal, že odchod Davida Zimy považuje za svůj manažerský úspěch. Co ale bude s 45 miliony, které Sigma vyinkasovala? Namísto větších posil totiž přišel pouze na hostování Lukáš Juliš. „Peníze nedostanete hned. Firma musí být zdravá. Část tedy půjde na zabezpečení. Není to tak, že třeba 50 % z prodeje půjde zpátky do posil. Navíc jsme momentálně nenašli hráče, za kterého bychom byli ochotni investovat,“ zdůvodnil sportovní manažer absenci posil.

„U Sigmy jsou hostování bez opce nekoncepční kroky, zatímco jinde se v podobných případech o nekoncepčních krocích nepíše, ať už o Liberci nebo o Slovácku. Navíc, kdyby byl zdravý Nešpor, nehledáme žádného hráče. Ano, chtěl bych útočníka na přestup na čtyři roky nebo s opcí, ale teď jsme rádi alespoň za Juliše bez opce,“ pokračoval v komentování přestupů.

Olomouc pak měla dle jeho slov vyhlédnutého středového hráče, ale z transferu sešlo. Velké změny fanoušci moravského klubu prý čekat nemají. A jaké jsou ambice pro jaro? „Máme mužstvo na prostřední skupinu. Hrana mezi šestým a sedmým místem je strašně tenká. Jenže jsme pokazili pár utkání, jinak bychom byli výš. Teď spíš atakujeme poslední skupinu,“ zakončil rozhovor Ladislav Minář.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Real čeká dilema před důležitým utkáním se Citizens. Jak tuto situaci Zidane vyřeší?

Královský klub se po restartu ligy vrátil v exkluzivní formě a z devíti zápasů všechny vyhrál, až poslední zápas remizoval a to...

Alexis Sánchez přestoupí do Interu natrvalo, potvrdil Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer potvrdil na čtvrteční tiskové konferenci dlouho očekávanou věc - Alexis Sánchez zůstane v Interu natrvalo. Chilský útočník se dostal...

Patrik Hrošovský: Na zkoušce ve Spartě jsem neuspěl. I přes zájem Trpišovského jsem si vybral Plzeň

Slovenský reprezentant Patrik Hrošovský se stal během svého působení v Plzni lídrem, který pomohl klubu k mistrovským titulům a účastem v evropských pohárech. Osmadvacetiletý záložník...