Bude Znojmo hrát v Chance lize? Může nahradit Chomutov, kterému hrozí konec seniorského hokeje

Rýsuje se zajímavá situace! Znojmo totiž staví nový tým. Nicméně nikdo neví, zdali se připravuje na návrat do soutěžního systému v České republice či bude pokračovat v EBEL. Na druhou stranu tu pak máme Piráty Chomutov. Těm hrozí konec seniorského hokeje, přičemž právě s moravským klubem by mohli upéci zajímavou dohodu.

Zdroj: hcorli.cz

O návratu znojemských Orlů do soutěží na půdě České republiky se mluvilo již před rokem. Ovšem nyní to vypadá o něco reálněji a to díky pandemii koronaviru. Znojmo totiž propůjčilo svou licenci na druhou ligu Moravským Budějovicím a jakkoliv je pravděpodobné, že až třetí nejvyšší soutěž by Orli hrát nechtěli, nabízí se možnost zajímavé dohody.

V Chomutově, který se nachází v existenčních problémech, hrozí konec seniorského hokeje. Již dříve navíc klub avizoval, že prioritou je mládež. To vše znovu potvrdila v rozhovoru na YouTube kanále Romy marketingová manažerka Pirátů Marcela Dušková Mošnová: „Jsem hodně optimistický člověk, ale v současné chvíli jsem i dost pesimista. Bohužel. Za sebe tomu dávám tak 40 %, že tu seniorský hokej bude.“

A právě dohoda se Znojmem by mohla v Chomutově seniorský hokej zachránit. Moravané by si se Severočechy mohli vyměnit licence a zatímco by Znojmo mohlo hrát v Chance lize, Piráti by mohli brázdit ledy napříč druholigovými stadiony. Je to sice jen spekulace, ale vše do sebe zapadá. Výše zmíněná Dušková Mošnová totiž v rozhovoru prozradila, že se právě podobná dohoda s nejmenovaným klubem rýsuje, přičemž tím klubem by právě Znojmo mohlo skutečně býti.

Je to však trochu smutné pro Chomutov. Do klubu totiž ještě nedávno chtěl vstoupit ruský investor, který si přál dostat Piráty do KHL. Dle marketingové manažerky byla pravděpodobnost úspěšného dotažení plánu do konce na 70 %. To se však nakonec nestalo a dnes se nachází Piráti v situaci, jakou by ještě před dvěma lety čekal jen málokdo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slovan slaví postup! Plzeň po špatném výkonu končí před branami EL.

Slovan Liberec doplní v Evropské lize pražská "S". Na stadionu U Nisy dokázal zvítězit proti kyperskému APOELU nejtěsnějším možným výsledkem 1:0. Plzeň...

Skupiny Ligy mistrů nudné nebudou! Ronaldo se potká s Messim, skupinu smrti tvoří PSG, Lipsko a Manchester United

Ve středu večer se uskutečnily poslední zápasy kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů a tak ve čtvrtek v 17:00 mohlo začít jejich losování. A nuda to rozhodně nebude! Vesměs každá skupna má něco do sebe a nabídne atraktivní zápasy. Posuďte sami.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.